سوالات امتحان نهایی

آموزش و پرورش لو رفتن سوالات امتحان نهایی را تایید کرد

تاریخ انتشار : 2 خرداد 1397کد مطلب : 31496زمان مطالعه : 3 دقیقه
مشاور مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران از لو رفتن سوالات امتحانات نهایی در یکی از استان ها غیر از تهران عنوان کرد.

لو رفتن سوالات امتحانات نهایی

ایلنا:مشاور مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت:با قطعیت می گویم که سوالات لو رفته امتحانات نهایی در تهران نبوده و مربوط به یکی دیگر از استان ها می شود، اما اجازه نداریم نام استان را ببریم.

صبح امروز خبری مبنی بر لورفتن سوالات امتحان نهایی دانش آموزان در تلگرام منتشر شده که براساس اظهارات مشاور مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران این مساله مربوط به تهران نمی شود. علیرضا راه پیما در این باره گفت:این سوالات به هیچ وجه از شهر تهران لو نرفته و علت آن هم خیلی روشن است، زیرا ما روی برگه های امتحان نهایی بکگراند زده بودیم. این بکگراند روی عکسی که در تلگرام از سوالات منتشر شده، وجود ندارد، همین مدرک به آسانی نشان می دهد سوالات مربوط به استان تهران نبوده است. نکته قابل توجه این است که این بکگراند در هر منطقه از تهران متفاوت است و اگر در هر کدام از مناطق تهران سوالات بیرون می آمد ما تشخیص می دادیم که سوالات مربوط به کدام منطقه است. 

وی ادامه داد:ما در تهران برای اینکه ضریب ایمنی را بالا ببریم و مانع از تخلفات این چنینی شویم و به راحتی تشخیص دهیم سوالت لو رفته از کدام ناحیه تهران بوده است این بکگراند را روی سوالات طراحی کرده ایم. ضمن این که بکگراند به ما نشان می دهد سوالات مربوط به امروز است یا نه. از طریق این بکگراند اطلاعات خوبی به ما می دهد که عملا ضریب ایمنی را بالا می برد.با قطعیت می گویم که تهران نبوده و مربوط به یکی دیگر از استان ها می شود، اما اجازه نداریم نام استان را ببریم. 

راه پیما با تاکید بر پیگیری تخلف صورت گرفته از سوی مسئولان گفت:پس از اینکه سال گذشته سوالات لو رفت، با پیگیری حراست و سیستم های نظارتی آموزش و پرورش تخلف به حداقل رسید. در حال حاضر مسئولان در حال بررسی هستند که این مورد چطور اتفاق افتاده و سوالات از چه طریقی لو رفته است؟ 

راه پیما افزود:برای بالابردن امنیت، قرنطینه ای طراحی شده که کاملا درز ناپذیر است. علاوه بر این هم هیچ کسی اطلاعی ندارد که قرار است چه سوالی طراحی شود. تنها مَفری که وجود داشت و ظاهرا سال گذشته هم از این مفر این اتفاق افتاد زمانی بود که سوالات از خزانه اداره کل به سمت مناطق می رود و از مناطق به سمت مدارس. در این حالت یک سری مشکلات وجود داشت که همگی حل شد و امسال ما با قاطعیت می توانیم بگوییم در این مسیر هم امکان تخلف به هیچ وجه وجود ندارد. 

وی ادامه داد:ناگفته نماند؛ طبق آیین نامه امتحانات هم هیچ کسی نمی تواند پاکت ها را قبل از اینکه همه گروه امتحانات جمع باشند، باز کند و حداکثر این زمان 10 دقیقه قبل از امتحان است. 10 دقیقه قبل از امتحان گروهی که امتحان را برگزار می کند مسئول حوزه و تمام عوامل اجرایی باید پاکت را امضا و در مقابل دیده همگان آن را باز و تکثیر کند. این مدت زمان بسیار کمی را می برد و امکان لو رفتن سوالات را به صفر می رساند. 

مشاور مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در پایان در خصوص نتیجه این امتحان که توسط سوالات لو رفته برگزار شده گفت:بخش بازرسی و حراست باید بررسی کند که به عنوان مثال امکان لو رفتن تا چه اندازه و تعداد دانش آموزانی که از سوالات لو رفته استفاده کرده اند، در چه حدی بوده است. اگر به این نتیجه برسند که تعداد بسیار محدود بوده و آن افرادی که از سوالات لو رفته کمک گرفته اند را می توانند پیدا کنند؛ عملا امتحانات مشکلی ندارد.

*عکس تزئینی است.

انتهای پیام/م

آموزش و پرورش لو رفتن سوالات امتحان نهایی را تایید کرد

53
این مطلب مفید بود ؟30
وبگردی