نمناک اخباراقتصاد سود سهام عدالت کی پرداخت می شود؟
سود سهام عدالت ، سهام عدالت
رییس سازمان خصوصی سازی در جمع خبرنگاران از پرداخت سود سهام عدالت گفت و خاطرنشان کرد که سود این سهام سال آینده متعلق به دولت نخواهد بود.
تاریخ انتشار : 12 آبان 1395
بازدید : 142,575 نفر

زمان پرداخت سود سهام عدالت

رییس سازمان خصوصی سازی با اعلام این که سود سهام عدالت سال آینده متعلق به دولت نبوده و به مشمولین تعلق دارد، گفت:اگر سهام را نتوانیم آزاد کنیم و قابل معامله هم نباشد، لااقل باید سود آنرا در سال آینده به مشمولان پرداخت کنیم.

 پوری حسینی درجمع خبرنگاران با اعلام این خبر که سود سهام عدالت سال آینده متعلق به دولت نبوده و به مشمولین تعلق دارد، اظهارداشت:این اوراق برای سهامداران قطعا ارزش بیشتری نسبت به قبل خواهد داشت. 

رییس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه اگر سهام را نتوانیم آزاد کنیم و قابل معامله هم نباشد، لااقل باید سود آنرا در سال آینده به مشمولان پرداخت کنیم، افزود:اما هنوز این موضوع و میزان سود پرداختی به صورت کامل ساماندهی نشده چراکه شرکتهای سهام عدالت هنوز کاملا منفک نشده است.

 وی اضافه کرد:هنوز این موضوع شناسایی نشده که کدام شرکتها در اختیار مشمولان طرح قرار می گیرد و کدامیک به دولت بر می گردد. البته سازمان خصوصی سازی وظایف خود را انجام داده و پیش نویس آن را تهیه کرده و به مراجع ذیربط تحویل داده ولی هنوز تبدیل به مصوبه نشده است.

 رییس سازمان خصوصی سازی با تأکید بر اینکه در مورد میزان سودی که در اختیار هر یک از دارندگان سهام عدالت قرار می گیرد فعلا نمی توان اظهار نظر کرد، تصریح کرد:باید به این نکته اشاره کرد که در طول ده سال گذشته حدود 42 هزار سهم به این طرح اختصاص پیدا کرده که حدود 30 هزار میلیارد تومان قیمت گذاری شده است؛ ولی مابقی هنوز قیمت گذاری نشده و به نظر می رسد این مقدار قابل قیمت گذاری هم نباشد. 

پوری حسینی در ادامه با اعلام اینکه آیا 12 هزار میلیارد تومان باقیمانده نیز در سبد قرار گیرد یا کنار گذاشته شود، مصوبه دولت را نیاز دارد، گفت:باید توجه داشت که اگر سهام شرکتی به سهام عدالت اختصاص یافته تا تیرماه سال قبل فرصت دارد که مجمع برگزار کرده و سود سهام عدالت را جدا کنند و بعد از آن هم، 8 ماه دیگروقت صرف تادیه کنند بر همین اساس تا پایان سال 96 این پول در حساب مشمولان خواهد بود.

 پورحسینی با اشاره به اینکه پرداخت سود سهام متعلق به مشمولان سهام عدالت برای فعالیت در سال 95 که سال 96 مشخص و پرداخت می شود، به دارندگان سهام عدالت اختصاص دارد قطعی است، اظهارداشت:مگر اینکه مجلس قانون دیگری وضع یا ابلاغیه دیگری داشته باشیم. 

ممکن است این سهام را به دست مردم ندهیم ولی سود را در سال آینده به مردم خواهیم داد. 

سود سهام عدالت کی پرداخت می شود؟

3.31878
برگرفته از تسنیم /ن
این مطلب مفید بود ؟ 1257 621
برچسب ها :
نظر کاربران
........

........

سلام ما که چند سال که منتظر سهام عدالت هستیم سودش کم میشه به نظرم اگه خود سهام رو بدن عالی میشه

پاسخ دادن 75 10
محمد

محمد

یعنی میشه داریم .....امید بخدا شب عیدی

پاسخ دادن 55 6
hossen

hossen

همه مردم منتظر همچین روزی بودن خدایا بشه

پاسخ دادن 39 8
hosein

hosein

باسلام لطفا شب عیدی مردم رو درک کنید که کسی شرمنده خانواده نشه

پاسخ دادن 45 7
فاطمه

فاطمه

سلام وااااقعاخوب میشه اگه تاقبل ازعیدسود سها روبه مردم بدن شب عیدی کسی جیبش خالی نباشه انشاءالله

پاسخ دادن 51 4
حامد

حامد

سلام ممنونتم

پاسخ دادن 0 0
زهرا

زهرا

اگه سهام عدالت را بدن خیلی خوب میشه هیچکس شرمنده زن بچش نمیشه اگه بدن خیلی خوب میشه

پاسخ دادن 46 8
امید وارم

امید وارم

امید وارم فقط دروغ نباشه

پاسخ دادن 8 0
نازنین

نازنین

سلام اگه بدونید مردم چقدر دستشون تنگه اگه سودشو هم بدین مردم دم عیدی پیش خانوادشون شرمنده نمیشه

پاسخ دادن 24 1
فاطمه

فاطمه

سلام وای اگه سودسهاموبدن عالی میشه

پاسخ دادن 20 2
هادی

هادی

سلام اگرسودسهام عدالت روواریزکنن باورکنیدنیمی ازمردم ازمشکلاتشون کاهش میابدویاازفقرنجات پیدامیکنندباورکنید....من خودم دستفروش هستم بخداقسم مردم قدرت خریدندارند دستشون خالی است بخداروزهست بیستومان تاسی هزارمیفروشم روزهست دشت هم نمیکنم به خداقسم پس انتظارمامردم ازمسعولان عزیزاین است که تاقبل ازعید به مردم کمک کنند باتشکر....

پاسخ دادن 29 2
مانی

مانی

از وقتی که مردم شنیدن ک سهام تا قبل عید ب دستشون میرسه واقعا خوشحالند پدرانی ک شبو راحت میخوابند چون فک میکنند میتونن با این پول دل وزن وبچشونو شاد کنن یا شرمنده صاحب خونه نمیشن یا به یه زخمی بزنن ویکیش خودم ک خرجمون زیاده درامدم کم یا باید کرایه خونه بدم تا شرمنده صاحب خونه نشم یا باید لباس عید واصه بچمو همسرم بخرم ک باز شرمنده نشم همه ی مردم این مشکل رو دارن پس اقای روحانی عزیز دل همه ی مردموتا قبل عید شاد کنید

پاسخ دادن 11 1
عطایی

عطایی

سلام کاش میشد قبل عید سود سهام عدالتو قبل عید واریز کنن الآن ما و امثال ما برای ماهی سر سفره هفت سینمونم پول نداریم چه برسه به خرید عید و اینا هــــــــــــــی حرف زیاده ولی چ فایده مگه با حرفم میشه مشکلات رو حل کرد......

پاسخ دادن 1 5
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف