خبر خوش برای جا ماندگان از سود سهام عدالت

تاریخ انتشار : 24 دی 1396کد مطلب : 62862زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس سازمان خصوصی سازی از تعیین تکلیف افرادی که دعوت نامه سهام عدالت دارند اما به هر دلیل از ثبت نام نهایی سهام عدالت جا مانده اند خبر داد.

تعیین تکلیف افراد جا مانده از سهام عدالت

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت:افرادی که دعوت نامه سهام عدالت دارند اما به هر دلیل از ثبت نام نهایی سهام عدالت جا مانده اند، بیش از یک میلیون و 800 هزار نفر هستند که در آینده پس از پایان پروسه پرداخت سود، تعیین تکلیف شده و به حق شان می رسند.

در سال 1385 طرحی تحت عنوان توزیع سهام عدالت به تصویب رسید و اجرایی گردید که بر اساس آن قرار شد در مدت 10 سال، سود سهام اعطایی به مشمولان به جای پرداخت به آنها بابت اقساط سهامشان کسر شود و پس از آن سهامداران بتوانند سهام عدالت خود را خرید و فروش کنند.

در این راستا از سال 85 تاکنون 49 میلیون و 226 هزار نفر از افراد جامعه به عنوان مشمولان سهام عدالت شناسایی شده و به آنها سهام تعلق گرفته است.

البته در این میان هستند افرادی که در مراحل اولیه اجرای این طرح اقدام به ثبت نام و ارائه مدرک کرده اند، اما هنوز سهام عدالت به آنها اختصاص داده نشده است و بر این اساس سودی هم از این سهام عاید آنها نمی شود که اصطلاحاً به این دسته از مشمولان که تعداد آنها اندک هم نیست، "جاماندگان سهام عدالت" اطلاق می شود.

بر این اساس تازگی ها رئیس سازمان خصوصی سازی درباره افرادی که دعوت نامه دارند اما به هر دلیل از ثبت نام نهایی سهام عدالت جا مانده اند گفته، این افراد طبق آخرین برآورد ها بیش از یک میلیون و 800 هزار نفر هستند که در آینده پس از پایان پروسه پرداخت سود، تعیین تکلیف شده و به حق شان می رسند.

خبر خوش برای جا ماندگان از سود سهام عدالت

خبر خوش برای جا ماندگان از سود سهام عدالت : امتیاز : 2.6 تعداد رای : 75
این مطلب مفید بود ؟3936
برگرفته از تسنیم - /م
برچسب :
نظرات
وبگردی