نمناک اخبارحوادث سوزاندن خلبان اردنی توسط داعش + فیلم و عکس 16+
داعش ، سوزاندن خلبان اردن
خلبان اردنی که داعش به گروگان گرفته بود روز گذشته به طرز بسیار وحشیانه ای داخل یک قفس زنده زنده سوزانده شد و فیلم سوزاندن خلبان اردنی توسط داعش در فضای مجازی منتشر گردید.
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1393

گروه تروریستی داعش در اقدام وحشیانه خود  خلبان اردنی را که اسیر کرده بود، زنده زنده در آتش سوزاند و باعث واکنش زیادی از سوی جامعه جهانی شد. داعش بدن معاذ الکساسبه، خلبان اردنی  را که مدتی پیش توسط این گروه اسیر شده بود، با ریختن مواد آتش زا سوزاند و او را اعدام کرده است.

 سوختن خلبان اردنی
 
سوختن خلبان اردنی
 
ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن در رابطه با این اقدام وحشتناک داعش گفت:در کمال ناراحتی و خشم خبر کشته شدن شهید قهرمان خلبان معاذ الکساسبه به دست گروه تروریستی بزدل داعش را شنیدیم. این اقدام توسط گروه جنایتکار و گمراهی انجام شد که هیچ ارتباطی با دین اسلام ندارد.
وی ادامه داد:این خلبان شجاع به خاطر دفاع از عقیده، وطن و امت خود جان خود را از دست داد و به دیگر شهدای وطن پیوست؛ شهدایی که جان و خونشان را فدای اردن عزیز کردند.
 
پادشاه اردن خاطرنشان کرد:ما امروز و در پی این مصیبت در کنار خانواده شهید قهرمان معاذ قرار داریم و همچنین در کنار ملت و نیروهای مسلح مان قرار داریم. این حادثه مصیبت همه اردنی هاست. در این لحظات دشوار وظیفه تمامی مردان و زنان کشور این است که به صورت یکپارچه جوهره ملت اصیل اردن را در مقابله با سختی ها و مصیبت ها به نمایش بگذارند. این سختی ها و مصیبت ها جز بر توان، یکپارچگی و عزت ما نمی افزاید.
 
دولت اردن در واکنش به اقدام گروه تروریستی داعش به سوزاندن خلبان اسیر اردنی، ساجده الریشاوی  را به همراه چند تروریست دیگر که داعش می خواست آنها را با معاذ الکساسبه مبادله کند، صبح امروز (چهارشنبه) اعدام کرد.
 
سازمان ملل متحد
سازمان ملل متحد قتل خلبان اردنی را که داعش او را زنده در آتش سوزاند، محکوم و بر تقویت تلاش ها در مبارزه با تروریسم و افراطی گری تاکید کرد.
بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد قتل این خلبان اردنی را اقدام هولناک توصیف کرد.
سخنگوی بان کی مون گفت:دبیر کل سازمان ملل متحد با خانواده و نزدیکان معاذ الکساسبه ابراز هم دردی و حمایت خود را از دولت و مردم اردن اعلام کرد.
بان کی مون از همه دولت ها خواست تلاش های خود را برای مبارزه با تروریسم و افراطی گری در چارچوب تعهدات خود در زمینه رعایت حقوق بشر افزایش دهند.
اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز این اقدام شرورانه و بزدلانه را که بار دیگر بی رحمی داعش را ثابت کرد، محکوم کردند.
شورای امنیت اعلام کرد:چنین اقدامات وحشیانه ای که داعش مرتکب می شود، کشورها را مرعوب نمی کند بلکه عزم آن ها را در مبارزه علیه این گروه تکفیری و دیگر جنبش های افراطی تقویت خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، اعضای شورای امنیت از تلاش های دولت اردن برای مقابله با تهدید تروریسم حمایت کردند و از جامعه بین المللی خواستند با مقامات اردنی همکاری کند.
 
اتحادیه عرب
نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب هم جنایت وحشیانه داعش در قتل معاذ الکساسبه را با شدیدترین لحن محکوم کرد و گفت:جنایتی که گروه تروریستی داعش در مورد خلبان اردنی مرتکب شد، ناقض همه قوانین بین المللی و اصول ادیان آسمانی است و ما را به دوره جهالت و تاریک قرون وسطی باز می گرداند.
العربی در بیانیه ای این مصیبت را به پادشاه اردن، دولت و ملت این کشور و همچنین خانواده این خلبان تسلیت گفت و با آنان ابراز همدردی کرد.
وی از شورای امنیت سازمان ملل متحد و جامعه بین المللی به علت شانی خالی کردن از مسئولیت و اتخاذ نکردن تصمیمات جدی و الزام آور برای مقابله با گروه های تروریستی به خصوص داعش که مرتکب جنایت ضدبشریت می شود، به شدت انتقاد کرد.
دبیرکل اتحادیه عرب بار دیگر از اعضای جامعه بین المللی خواست برای مقابله با پدیده خطرناک تروریسم که صلح و امنیت جهانی را تهدید می کند، متحد شوند.
العربی همچنین در گفت وگوی تلفنی با ناصر جوده، وزیر امور خارجه اردن این فاجعه را به پادشاه، دولت و مردم اردن تسلیت گفت و با آن ها ابراز همدردی کرد.
وی یادآور شد، اتحادیه عرب در این شرایط سخت قاطعانه از اردن حمایت می کند.
 
آمریکا
در واکنش به این اقدام تروریستی، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا گفت، اگر ویدیوی منتشرشده واقعی باشد، نشان دیگری از شرارت و بربریت داعش است.
جان کربی، سخنگوی پنتاگون نیز گفت:قتل خلبان اردنی وحشیگری داعش را نشان می دهد و سبب تقویت ائتلاف می شود.
کربی افزود:وزیر دفاع آمریکا مراتب تسلیت خود را به خانواده خلبان اردنی که گروه داعش وی را به روشی بی رحمانه به قتل رساند، اعلام می کند. قتل بی رحمانه وی وحشی گری داعش را نشان می دهد.
سخنگوی رسمی پنتاگون گفت:اقدام داعش در سوزاندن خلبان اردنی رفتار گروهی است که عملا شکست خورده است.
 
مصر
بدر عبدالعاطی، سخنگوی وزارت امور خارجه مصر جنایت داعش را در قتل خلبان اردنی با شدیدترین لحن محکوم و اقدام عناصر تروریستی داعش را به سوزاندن زنده الکساسبه جنایتی هولناک و اقدامی وحشیانه و بزدلان توصیف کرد.
عبدالعاطی افزود، اعدام فجیع خلبان اردنی ناقض همه ارزش ها و اصول دین حنیف اسلام و مغایر با اصول همه ادیان آسمانی دیگر است.
وی همبستگی و همدردی کامل دولت و ملت مصر را با دولت و ملت اردن در مقابله با تروریسم جنایتکار اعلام و تاکید کرد:تروریسم امروز امنیت و ثبات همه کشورهای جهان را هدف قرار داده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه مصر اظهار داشت:دو کشور مصر و اردن سرنوشت و هدف مشترکی دارند و نابودی گروه های تروریستی تبهکار را خواستارند.
 
فرانسه
فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه نیز قتل وحشیانه خلبان اردنی گروگان داعش را محکوم کرد.
کاخ الیزه در بیانیه ای اعلام کرد:رئیس جمهوری فرانسه قتل وحشیانه افسر ارتش اردن را که گروگان داعش در سوریه بود، به شدت محکوم و با خانواده او و مردم اردن ابراز همدردی کرد.
در این بیانیه آمده است:فرانسه و اردن در کنار هم علیه تروریسم و برقراری صلح در خاورمیانه اقدام خواهند کرد.
 
ژاپن
شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن اعلام کرد، از قتل وحشتناک خلبان اردنی که اعضای داعش او را گروگان گرفته بودند، بسیار خشمگین شد.
آبه در سخنانی در پارلمان ژاپن افزود:من وقتی شنیدم معاذ الکساسبه به طرز وحشتناکی زنده سوزانده شده است، یک احساس شدید خشم و نفرت پیدا کردم.
وی تصریح کرد:این یک اقدام وحشیانه است و من آن را به شدت محکوم می کنم.
شینزو آبه همچنین با دولت و مردم اردن ابراز همدردی و همبستگی کرد و گفت:ژاپن تلاش خود را برای حمایت از بشریت در منطقه افزایش خواهد داد.
وی گفت:ژاپن تسلیم تروریسم نخواهد شد و من مصمم هستم از طریق همکاری با جامعه بین المللی به تعهدات خود در خصوص مقابله با تروریسم عمل کنم.
 
و در پایان فیلم زنده زنده سوزاندن خلبان اردنی توسط داعش را مشاهده می کنید.

 

محل سوزاندن خلبان اردنی شناسایی شد:


نشریه لبنانی الاخبار در شماره امروز خود خاطرنشان کرد که اعدام بی رحمانه معاذ الکساسبه، خلبان اردنی، در کنار ساختمان امنیت سیاسی رقه انجام شده است. برخی منابع می گویند که دست کم 25 تن از عناصر داعش در همین مکان و در پی بمباران نیروهای ائتلاف بین المللی به هلاکت رسیده اند.
چند حساب کاربری در توییتر از جمله صفحه متعلق به گروه فعالان حقوق بشر موسوم به "رقه در سکوت سر بریده می شود" با اشاره به جزئیات تصاویر ویدیوی سوزانده شدن این خلبان، به خصوص دیوار سنگی که در آن دیده می شود، محل وقوع این جنایت را مشخص کردند.
این حساب ها طول و عرض جغرافیایی محل مورد نظر را بدین شرح اعلام کردند (35.938725, 39.013118)، که می توان از طریق نقشه های گوگل آن را یافت.

خلبان اردنی

خلبان اردن

محل سوزاندن خلبان اردنی

سوزاندن خلبان اردنی


تصویربردار جنایت های داعش:

کیفیت بالای تصاویر منتشر شده از طرف گروه تروریستی داعش همواره بحث برانگیز بوده است و در فیلمی که از سوزاندن خلبان اردنی منتشر کرده از فناوری های بالا و پیشرفته ای استفاده کرده است.
تصویری که روند سوزاندن «معاذ الکساسبه» خلبان اردنی را نشان می دهد پایگاه اینترنتی موسسه فرقان وابسته به سازمان داعش پخش کرد و مدت آن 25 دقیقه است. این فیلم با استفاده از فناوری های پیشرفته تهیه شده و از جلوه های ویژه ای برخوردار است.
در فیلمی که سوزاندن خلبان اردنی را نشان می دهد حرفه ای گری بالایی را در زمینه های تهیه سناریو، تصویربرداری، تدوین و جلوه های ویژه می بینیم. این فیلم با نمایشی آغاز می شود که نظام اردن را به خیانت و مزدوری متهم می کند. داعش در این بخش عبدالله دوم پادشاه اردن را مسئول اعزام خلبانان اردنی برای حمله به مواضع این سازمان متهم می کند.
این سازمان تروریستی تلاش می کند با این فیلم افکار عمومی را قانع کند که داعش سازمانی است که با دشمنان اسلام می جنگد و دیگران با دشمن همکاری می کنند. پس از آن فیلم به بخش دیگری از سناریو منتقل می شود و اعترافات خلبان اسیر اردنی را پخش می کند.
 

تصویربردار داعش


در چهره اسیر اردنی آثار شکنجه دیده می شود و وی در این اعترافات از کشورهای عربی شرکت کننده در ائتلاف بین المللی و نقش هر کدام، انواع تسلیحات استفاده شده بر ضد داعش و اسامی خلبانان شرکت کننده در حملات هوایی ائتلاف بیان می کند.
پس از آن تصاویری از حملاتی که ائتلاف بین المللی بر ضد داعش انجام داده است پخش می شود که هدف از آن نشان دادن جنایات ائتلاف بر ضد زنان و کودکان و توجیه اقدامات داعش است. در این داعش با روش تصویربداری از نیروهای خود تلاش می کند آن ها را در موضع قدرت قرار دهد و برتری آن ها را به نمایش بگذارد. همه بخش های این فیلم با حرفه ای گری بالایی تصویربرداری شده است و هیچ چیز بدون معنا نیست. قرار گرفتن دوربین مقابل موضوعات تصویربرداری شده، زاویه دوربین و دقت انتقال از یک تصویر به تصویر بعد، همه آن ها برای بالا بردن سطح رعب و وحشت صورت می گیرد و تلاش می کند اقدامی را که می خواهد انجام دهد با این تصاویر توجیه کند.

روزنامه ساندی تایمز انگلیس فاش کرد «نیرو سرایوا» جوان 28 ساله انگلیسی که پرتغالی تبار است مسؤول گروه تصویربرداری داعش است.
وی که چهار فرزند دارد در سال 2112 به سوریه سفر کرد تا به عضویت داعش درآید.
نیرو سرایوا را چهار شهروند پرتغالی تبار دیگر در تصویربرداری فیلم های سربریدن و جنایت های هولناک داعش کمک می کنند.
این پنج نفر در شرق لندن اقامت داشتند تحت تاثیر اندیشه های افراطی قرار گرفته بوده و ن=مدت زیادی زیر نظر سازمان اطلاعات انگلیس قرار داشتند.

سوزاندن خلبان اردنی توسط داعش + فیلم و عکس 16+

سوزاندن خلبان اردنی توسط داعش + فیلم و عکس 16+
:
امتیاز : 3.1 تعداد رای : 409
برگرفته از ایسنا , العالم , ابنا-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 254 155
نظر کاربران
علی

علی

اینارو خود انگلیس با دانایی کامل وارد این بازی کرده است این بازی سنی وشیعه برای انگلیس همیشگی است.

پاسخ دادن 3 2
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف