نمناک بهداشت و سلامتسلامت جنسی سوزش “بعد از نزدیکی” دلیلش چیست؟
بعد از نزدیکی ، سوزش بعد از رابطه
سوزش و خارش “بعد از نزدیکی” طبیعی است یا نشانه یک بیماری خطرناک زنانه است ؟ در این رابطه پاسخ به فاکتورهای اصلی و دلایل مهم این مشکل بعد از رابطه زناشویی تقسیم می شود.

بعد از نزدیکی چرا خارش و سوزش وازن ایجاد می شود

ازآنجاکه این علائم تاثیرات طبیعی رابطه جنسی نیستند، می توانند نشانه این باشد که مشکلی در ناحیه واژن شما وجود دارد. مشکلات مختلف واژن می تواند موجب سوزش و خارش آن شود، مخصوصاً بسیاری از عفونت ها که البته همه آنها با رابطه جنسی در ارتباط نیستند. در زیر به برخی از این مشکلات اشاره می کنیم:

علت و دلیل سوزش و خارش واژن بعد از نزدیکی 

به طور کلی برای اکثر زنان این حالت بعد از رابطه زناشویی ایجاد می شود. اما در برخی موارد ادامه دار بودن آن می تواند هشداری باشد که علامت بیماری یا اختلال در سلامت واژن را نشان می دهد.

سوزش واژن بعد از نزدیکی واکنش های حساسیتی:

این مشکل که نسبت به عفونت تداول کمتری دارد نیز می تواند موجب خارش و سوزش واژن بعد از رابطه جنسی شود. خانم ها ممکن است گاهی نسبت به مایع منی مرد آلرژی داشته باشند که برحسب پروتئین های موجود در هر مایع منی، ممکن است نسبت به هر شریک جنسی متفاوت باشد. تشخیص آلرژی های مایع منی بخاطر علائم بسیار شخصی که دارند و ممکن است خانم ها با پزشک خود درمیان نگذارند، بسیار دشوار است. بعد از تشخیص عفونت، خانم هایی که متوجه می شوند دچار آلرژی به مایع منی هستند، ممکن است از همسر خود درخواست کنند که از کاندوم استفاده کند. اگر بعد از استفاده از کاندوم علائم قبلی از بین رفت، احتمالاً مشکل حساسیت بوده است.

سوزش بعد از نزدیکی

سوزش بعد از نزدیکی نشانه عفونت و مشکلات زنانه است

سوزش واژن بعد از نزدیکی عفونت قارچی:

خارش و سوزش دو نشانه از نشانه های بسیار زیاد عفونت قارچی هستند که کاندیدیاز نیز نامیده می شود و بسیار متداول است. علائم دیگر عبارتند از ترشحات غلیظ و سفید رنگ کشک مانند و تورم لب های واژن. عفونت قارچی گاهی ممکن است از طریق رابطه جنسی سرایت کند، اما نه همیشه، زیرا دخترهایی که رابطه جنسی ندارند هم ممکن است دچار عفونت قارچی شوند. اگر تصور می کنید دچار عفونت قارچی شده اید اما تابحال این مشکل را نداشته اید، حتماً به پزشک مراجعه کنید. آنهایی که مکرراً دچار عفونت قارچی می شوند از داروهای بدون نسخه موجود در داروخانه ها که کرم های ضدقارچ هستند یا از درمان های شیاف واژن استفاده می کنند.

سوزش واژن بعد از نزدیکی سوزش واژن:

عوامل مربوط به رابطه جنسی که ممکن است موجب سوزش و خارش واژن شوند شامل استفاده از کرم ها و ژل های اسپرم کش یا سایر وسایل جلوگیری از بارداری است. همچنین خانم های یائسه، که سطح پایین استروژن در بدنشان گاهی موجب خشک شدن رطوبت واژن شان می شود، رابطه جنسی برایشان ناراحت کننده خواهد بود. کرم های واژن که بدون نسخه از داروخانه قابل تهیه هستند و می توانند رطوبت واژن را حین رابطه جنسی افزایش دهند، برای این مشکل مفید هستند.

سوزش واژن بعد از نزدیکی تریکوموناسیس:

یک انگل تک سلولی که می تواند در غده پروستات مردها نیز زندگی کند می تواند موجب بروز ترشحات کف مانند زرد-سبز رنگ و همچنین خارش شود. این مشکل با داروهای بدون نسخه قابل درمان نیست و نیاز است به پزشک مراجعه کنید.

سوزش واژن بعد از نزدیکی واژینیت:

به معنای التهاب واژن است. واژینیت درنتیجه رابطه جنسی یا هر عامل دیگری که توازن عادی واژن را که حاوی باکتری هایی که به تمیز کردن واژن و حفظ رطوبت عادی آن کمک می کند، اخلال ایجاد می کند.

سوزش واژن بعد از نزدیکی به دلیل حساسیت به کاندوم :

خودِ کاندوم نیز ممکن است موجب خارش و سوزش واژن در خانم هایی شود که به لاتکس، پلاستیکی که برای ساخت کاندوم ها استفاده می شود، حساسیت داشته باشند. افرادیکه به لاتکس حساسیت دارند، معمولاً با قرار گرفتن در معرض آن پی به حساسیت خود می برند. ازآنجاکه حساسیت به لاتکس مسئله ای کاملاً جدی است، که حتی ممکن است علائم کشنده و بسیار پرخطری مثل ایجاد مشکل تنفسی داشته باشد، به خانم هایی که این مشکل را دارند توصیه می شود از کاندوم های بدون لاتکس یا وسایل جلوگیری دیگر استفاده کنند.

بعد از نزدیکی ، علت اصلی خارش و سوزش وازن بعد از نزدیکی چیست؟

برگرفته از مردمان /ن
این مطلب مفید بود ؟ 197 35
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف