نمناک ورزشفوتبال “سوشا مکانی” دوباره سوژه شد!
سوشا مکانی ، سوتی سوشا مکانی
“سوشا مکانی” دروازه بان تیم پرسپولیس که پیش از این هم حاشیه هایی داشته است،این بار با پوشیدن لباس عجیب و به دور از سن خود بار دیگر سوژه شد و مورد انتقاد قرار گرفت.

 سوشا مکانی بازهم سوتی داد!

بخش فرهنگی باشگاه پرسپولیس با وجود هنجار شکنی های دروازه بان تیمش همچنان این موارد را نمی بیند تا تفاوت یک باشگاه حرفه ای با باشگاه های غیرحرفه ای را نشان دهد.

سوشا مکانی با چهره و لباسی عجیب در محل تمرین باشگاه پرسپولیس ظاهر شد که صرف نظر از بحث فرهنگ جامعه ایران، به لحاظ سنی و حرفه ای هم بسیار غیر قابل قبول بود.

تی شرتی با نقاشی یک شخصیت کارتونی و شلواری کوتاه و زرد و کتانی با رنگ جیغ! این نوع لباس ها را شاید بر تن برخی بچه های دو ساله در ایران بتوان دید اما برتن یک بازیکن بزرگسال فوتبال در یک باشگاه مهم و بین المللی هرگز چنین لباسی دیده نشده است.

پرسش در ابتدا این است که آیا باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس هیچ متولی فرهنگی ندارد که به این بازیکن تذکر بدهد که فردی شناخته شده و اثرگذار است و در باشگاه مهم و بزرگی توپ می زند و به همین دلایل حق ندارد چنین البسه ای را به تن کند؟

سوشا مکانی

سوشا مکانی به هیچ وجه رعایت جایگاه خود و شان باشگاه پرطرفدار پرسپولیس را نمی کند، او صرف نظر از عکس هایی که می گیرد و نمی داند که این عکس ها تا کجا می تواند جلو برود، حتی به مثابه یک حرفه ای هم عمل نمی کند.

در تمام باشگاه های بزرگ جهان، لباس بازیکن، و هنجارهای اجتماعی اش برای آن باشگاه ها مهم است، معمولا لباس ها متحدالشکل، اتو کشیده شده و متشخص در اردوها دیده می شود اما در خارج از اردوها هم چنین لباس هایی را تنها در جشن های بالماسکه می توانید ببینید نه در بد ورود به محل تمرین یک باشگاه.

برای باشگاه هایی مثل بایرن مونیخ و منچستر یونایتد و ... حتی محل رفت و آمد بازیکنان هم مهم است و آنها حق ندارند در محله های بدنام شهر، دیده شوند چه برسد به اینکه چنین لباس هایی را برتن کنند و به محل تمرین تیم خود بیایند.

این رفتارها علاوه بر اینکه عمر مفید یک جوان رعنای فوتبالیست را در بخش حرفه ای کوتاه می کند، از سوی باشگاه ها هم با برخوردهای جدی مواجه می شود.

با این وجود باید دوباره پرسید که بخش فرهنگی باشگاه پرسپولیس دقیقا کجاست و آیا هیچ واکنشی از سوی باشگاه و مربیان این تیم به چنین رفتارهای هنجارشکنانه ای وجود ندارد؟ و آیا یک باشگاه حرفه ای اجازه می دهد که بازیکن با هر تیپ و قیافه و رفتار اجتماعی با نام آن باشگاه در مجامع عمومی ظاهر شود؟

جواد نکونام روزی که با اوساسونا قرارداد بست حتی اتومبیلش هم مشخص و معلوم بود و حق نداشت اتومبیل دیگری را سوار شود. علی دایی هم نمونه این موارد را در بایرن مونیخ داشت، دیگر بازیکنان نیز همینطور.

باید دید واکنش باشگاه پرهوادار پرسپولیس نسبت به چنین مواردی همچنان، ندیدن و برخورد نکردن است و برای این باشگاه تنها موفقیت در مقطع کوتاه مهم است یا اینکه آینده و اعتبار را هم در باشگاه های ایرانی بالاخره مشاهده می کنیم؟ هرچند تنها دوبازی دیگر تا انتهای جام باقی مانده و عملکرد فنی سوشا هم اعتبار کافی برای دفاع کردن و ندیدن این مشکلات ایجاد نکرده است.

سوشا مکانی دوباره سوژه شد!

“سوشا مکانی” دوباره سوژه شد!
:
امتیاز : 2.2 تعداد رای : 16
برگرفته از باشگاه خبرنگاران/م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 7 9
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف