شرکت اتومبیل سازی ایتالیایی " ایتال دیزاین " که متعلق به لامبورگینی می باشد، بعد از گذشت چندین دهه از اولین اتومبیل سوپر اسپرت خود با ویژگی های خاص رونمای کرد.

جدیدترین سوپر اسپرت ایتایایی رونمایی شد !

کشور ایتالیا یکی از تاثیرگذارترین کشورهای جهان در صنعت اتومبیل سازی است که مهد بزرگترین سوپراسپرت های جهان می باشد و علت آن هم حضور بزرگترین شرکت های اتومبیل سازی اعم از آلفارومئو، پاگانی، فراری، لامبورگینی، فیات، مازراتی و... می باشد و این تعداد شرکتی که هم اکنون مطالعه کردید، از بزرگترین شرکت های جهانی هستند و برای خرید اتومبیل های این شرکت ها باید بیش از چند ده هزار دلار هزینه کنید.

با این حال می توان کشور ایتالیا رو به عنوان اصلی ترین کشور در ساخت اتومبیل های سوپر اسپرتی دانست که نشانه ای از حضور طراحان و مهندسان بسیار شناخته شده ای است و نتیجه آن هم حضور سوپر اسپرت های پرقدرت و سریعی می باشد که اصلی ترین و شناخته شده ترین این شرکت ها فراری و لامبورگینی هستند.

اما شرکت " ایتال دیزاین " یکی از جدیدترین شرکت های زیر مجموعه شرکت لامبورگینی می باشد که این شرکت نیز در کشور ایتالیا واقع شده است و اخیرا از اتومبیل سوپر اسپرت خود رونمایی کرد که بر قدرت طراحی ایتالیا و شرکت لامبورگینی پرده برداری کرد و توانست با استقبال فراوانی روبرو شود. جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.

شرکت ایتالیایی " ایتال دیزاین " برای اولین بار در سال 1968 میلادی توسط " جورجتو جیوجیارو و آلدو مانتووانی " تأسیس شد که بعدها توسط لامبورگینی خریداری شد و اخیرا از سوپر اتومبیل خود به نام " ZEROUNO " که یک اتومبیل کوپه با طراحی خارق العاده و خاصی است، رونمایی کرد.

علیرغم اینکه این شرکت در سال 1968 میلادی تاسیس شد، اما اولین اتومبیل این شرکت در سال 2017 میلادی رونمایی شد که نام این اتومبیل سوپر اسپرت " ZEROUNO " است و توسط موتور 10 سیلندر لامبورگینی و 610 اسب بخار و جعبه دنده 8 سرعته تقویت و مجهز شده است.

همان گونه که در تصاویر این اتومبیل سوپر اسپرت واضح است، می توان به طراحی خارق العاده و خشمگینانه و همچنین میزان زیادی از فیبر کربن اشاره کرد که تمامی این موارد منجر به خاص شدن این اتومبیل بی نظیر شده است.

جالب است بدانید این سوپر اسپرت ایتالیایی قادر است تنها در طی 3.2 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر و همچنین حداکثر سرعت 329 کیلومتر برساعت برسد که بی شک بسیار بی نظیر است! با این حال از این اتومبیل تنها 5 نسخه تولید شده است و هر 5 نسخه به فروش رسیده اند.

جدیدترین سوپر اسپرت ایتالیایی رونمایی شد! + تصاویر

1.73
این مطلب مفید بود ؟12
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن
نظرات
وبگردی