نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها سکسکه های شما نشان از کدام بیماری است ؟
سکسکه ، علت سکسکه
سکسکه های ناگهانی می تواند یکی از نشانه های سکته قلبی، آلرژی و ریفلاکس معده و عصب فرنیک باشد.

علت سکسکه های ناگهانی چیست

سکسکه بلایی است که تقریبا همه ما دچارش می شویم اما این بلا وقتی بدتر می شود که بند نیاید . برای درمان سکسکه راه حل هایی شامل درمان های خانگی، دارویی و حتی جراحی ارائه شده است.

تقریباً همه ممکن است دچار سکسکه شوند، حتی جنینی که در رحم مادر است . این امرکه کاملا طبیعی به نظرمی رسد در برخی مواقع بسیار آزار دهنده است. مخصوصا زمانی که می خواهیم در جمعی حاضر شویم و یا برای عده ای سخنرانی داشته باشیم.

سکسکه عبارت است از انقباضات ناخودآگاه و مکرر عضله دیافراگم . سکسکه یک علامت است و نه یک بیماری . در ایجاد سکسکه دیافراگم عضله بزرگ و نازکی که قفسه سینه را از شکم جدا می سازد و عصب فرنیک (عصبی که دیافراگم را به مغز وصل می کند) نقش دارند.

این که سکسکه از علائم اختصاصی هیچ بیماری خاصی نیست اما سکسکه های ناگهانی می تواند یکی از نشانه های سکته قلبی، آلرژی و ریفلاکس معده و عصب فرنیک باشد.

سکسکه ناشی از تحریک اعضا و اندام هایی است که در قسمت قفسه سینه قرار گرفته اند و مهم ترین آنها پرده دیافراگم، معده، مری و قلب است.

سکسکه

علت بیشتر سکسکه ها ناراحتی های معده است

شایع ترین علت سکسکه ناراحتی هایی است که به معده و مری وارد می شود و در راس این ناراحتی ها ریفلاکس و برگشت اسید معده است.

سکسکه در همه افراد ظاهر می شود، سکسکه های ناگهانی در اثر خوردن دارو، غذای زیاد یا غذای ناسالم و اتصاع شدید معده به وجود می آید و سکسکه های مزمن و طولانی نیز بر اثر بی احتیاطی های غذایی ایجاد شده و تا مدت طولانی فرد را درگیر می کند.

سکسکه های طولانی مدتی که گاها چندین ماه به طول می انجامد، در این موارد به دلیل تحریک سیستم اعصاب که از قسمت فوقانی معده و انتهای مری و پرده دیافراگم سرچشمه می گیرد به وجود می آید که گاهی التهابات مزمن یا همان بازگشت اسید است اما حالت تیک عصبی را در فرد ایجاد می کند که این تیک های عصبی فرد را به سکسکه می اندازد.

هر فردی که سکسکه می کند باید از نظر بیماری عضوی کاملا بررسی شود تا خلاف آن ثابت شود. در غیر این صورت ممکن است از یکی از نشانه های بیماری چشم پوشی کند.

نحوه درمان سکسکه را با توجه به علت آن در افراد مختلف متفاوت دانست و افزود:اگر فردی دچار بیماری قلبی است باید ابتدا بیماری قلبی خود را درمان کند و کسی که ناراحتی معده دارد باید به مداوای معده اش بپردازد. همچنین اگر پرده دیافراگم به علل مختلف مثل سینه پهلو، سرماخوردگی یا ورود ویروس به بدن دچار ضایعه ای شده باشد، برای درمان سکسکه باید ابتدا آن ضایعه را برطرف کند.

آلرژی به مواد غذایی مانند بیماری آسم و کهیر نیست و با آنها متفاوت است و به صورت تهوع، دل درد، برگشت اسید، سرفه، سکسکه، نفخ و اسهال ظاهر می شود.

در مورد سکسکه اگر علت یا بیماری خاصی را پیدا نکردیم، باید عامل تحریک کننده خارجی از جمله غذا را هم در نظر داشته باشیم، زیرا ممکن است فرد غذای سالمی را مصرف نکند و یا اینکه غذای خاصی به بدنش نسازد و در او سکسکه ایجاد کند.

سویا، ماهی، میگو، شیر گاو، گندم و پسته شامی از جمله مواد خوراکی هستند که باعث بروز سکسکه در فرد می شود.

چون سکسکه بر اثر انتقال موج و تحریک اعصاب مختلف است، شوک عصبی باعث می شود از انتقال امواج از معده به مغز جلوگیری شده و تحولی در آن سیستم ایجاد شود و سکسکه فرد را قطع کند.

سکسکه های شما نشان از کدام بیماری است ؟

سکسکه های شما نشان از کدام بیماری است ؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از سلامت نیوز / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف