سکسکه کودکان
اگر سکسکه کودکان بیش از 20 دقیقه طول بکشد و یا برای چند روز متوالی تکرار شود حتما باید توسط پزشک مورد بررسی قرار بگیرد.

سکسکه طولانی مدت کودکان یک هشدار جدی است

سکسکه ناشی از انقباض دیافراگم، پرده عضلانی درون قفسه سینه است که نقش مهمی در تنفس دارد. در هنگام دم یا فروبردن هوا دیافراگم منقبض و در هنگام بازدم یا بیرون دادن هوا دیافراگم شل می شود. سکسکه یک فعالیت عضلانی اسپاسمی و غیرارادی در دیافراگم است. معده مملو از غذا می تواند دیافراگم را تحریک کند و باعث رشتهای از سکسکه ها شود.

سکسه کودکان

سکسکه در کودکان

دبیر انجمن پزشکان کودکان ایران درباره سکسکه در نوزادان و کودکان، گفت:سکسکه در نوزادان نشانه بیماری خاصی نیست و والدین نباید نسبت به آن نگران باشند
وی افزود:اما سکسکه در کودکان می تواند نشانه بیماری های گوارشی از قبیل ریفلاکس، تورم معده و ناراحتی های معده باشد بنابراین به والدین توصیه می شود در صورت تکرار یا تداوم پی در پی سکسکه حتما جهت بررسی بیشتر به پزشک مراجعه کنند.
ایشان خاطرنشان کرد:اگر سکسکه کودکان بیش از 20 دقیقه به طول بینجامد و یا برای چند روز متوالی تکرار شود حتما باید توسط پزشک مورد بررسی قرار بگیرد.
این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عنوان کرد برخی خانواده ها سکسکه نوزاد را علامت گشاد شدن روده می دانند و این باور دارای پشتوانه علمی نیست.
وی افزود:سکسکه در نوزادان بیشتر به دلیل مصرف بیش از حد شیر، مکیدن پستانک و وارد شدن هوا به معده بروز می یابد.

سکسکه کودکان را جدی بگیرید

3.918
این مطلب مفید بود ؟144
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از آنا-/ ر
وبگردی