نمناک ورزشگوناگون سکه های المپیک 2016 ریو برزیل رونمایی شد + تصاویر
المپیک ، المپیک 2016
المپیک تابستانی 2016 در شهر ریو دوژانیرو برزیل برگزار خواهد شد و 42 رشته ورزشی با هم رقابت خواهند کرد، کمیته برگزاری بازی های المپیک مدال ها و سکه هایی نمادین از ورزش های مختلف را طراحی کرده است.
بازدید : 5,591 نفر
امروز بار دیگر المپیک ثابت کرده است که همه ملتها و نژادها می توانند در پناه ایده المپیک به رقابتهای سالم و دوستانه دست در دست یکدیگر گذارند و بوجود دنیای بهتری امیدوار باشند.
کشور برزیل در سال 2016 میزبان بزرگ ترین رویداد ورزشی جهان یعنی بازی های المپیک است. این بازی ها در شهر ریو دوژانیرو برگزار می شود و مردم از سراسر جهان برای تماشای این بازی ها به برزیل می آیند.
المپیک 2016 ریو از 5 آگوست آغاز می شود و در آن بیش از 10 هزار ورزشکار در 42 رشته به رقابت می پردازند. کمیته برگزاری بازی ها مدال ها و سکه هایی نمادین از رشته های مختلف طراحی کرده که از آنها رونمایی شد.
در حال حاضر مدالهای یادبود، با چهار طرح نقره ای و یک طرح طلایی و همینطور سکه های یادبود با چهار طرح فولادی-برنزی عرضه شده است. روی مدال یادبود طلایی طرحی از تندیس مسیح (ع) بر فراز شهر ریو حک شده و در طرف دیگر آن شعار المپیک "سریعتر، بالاتر و قوی تر" به تصویر کشیده شده است.
سکه ها در رشته های بسکتبال، راگبی و بادبانی به صورت طلا و نقره طراحی شده است. بسکتبال و بادبانی برای این انتخاب شدند که برزیل مدال های زیادی را در این رشته در طول بازی های المپیک داشته است.
 
در ادامه تصاویر سکه های یادبود را میبینید.
 
بازی های المپیک 2016 ریو دوژانیرو
 
سکه های یادبود   المپیک ریو رونمایی شد
 
در المپیک 2016 ریو 42 رشته ورزشی شرکت دارند
 
 
 

سکه های المپیک 2016 ریو برزیل رونمایی شد + تصاویر

سکه های المپیک 2016 ریو برزیل رونمایی شد + تصاویر
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14
برگرفته از فردا نیوز -/ ن.م
این مطلب مفید بود ؟ 12 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف