نمناک سرگرمیدیدنی ها کشف برج زانو زده در سیاره عجیب! + عکس
سیاره عجیب ، برج های بلند روی سیاره عجیب
محققان با دریافت تاصویری از سیاره عجیب "برج های توبه کار" را مشاهده کردند. کشف برجی به ارتفاع 487 متر که شبیه جمعیتی زانو زده است برای آنها بسیار جالب بود.
بازدید : 1,775 نفر

سیاره عجیب پلوتو با برج های جالب

پلوتو به عنوان نهمین سیاره منظومه شمسی یک ویژگی خارق العاده دارد. به دلیل شباهت برج به جمعیتی که زانو زده و در حال توبه هستند، دانشمندان به آنها لقب برج های «برج های توبه کار» را داده اند.


سیاره عجیب

تصویر برج های بلند روی سطح سیاره عجیب

جان مورس از دانشگاه یورک در تورنتو همراه گروهی از دانشمندان با بررسی عکس هایی که فضاپیمای New Horizons در سال 2015 میلادی برداشته، دلیل شکل گیری آنها را استنباط عنوان کرده اند. این ستون ها که جوان هستند به دلیل فرسایش به وجود آمده اند. برای ایجاد برج های توبه کار به اتمسفر نیاز است. اما اتمسفر سردتر، نازکتر و تیره تر پلوتو همراه با یخی که از گاز متان و نیتروژن به وجود آمده، سبب می شود این ساختارهای یخی به اندازه بی سابقه ای مرتفع شوند.

البته در زمین همچنین برآمدگی هایی به نام «آند خشک» وجود دارد که شبیه برج های پلوتو است. اما در جهان این نخستین مرتبه است که چنین برج هایی در خارج از کره زمین دیده می شود.

کشف برج زانو زده در سیاره عجیب! + عکس

کشف برج زانو زده در سیاره عجیب! + عکس
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 7
برگرفته از مهر /ن
این مطلب مفید بود ؟ 5 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف