نمناک ورزشگوناگون صحبت های سیامند رحمان قبل از مسابقه پارالمپیک ریو
سیامند رحمان ، وزنه بردار پارالمپیک
سیامند رحمان قوی ترین مرد مسابقات پارالمپیک از وضعیت خوبش میگوید و همینطور لحظه شماری برای کسب مدال در پارالمپیک ریو.
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1395

سیامند رحمان در راه پارالمپیک 2016 ریو

یکی از بزرگ ترین رویدادهای ورزشی پارالمپیک ریو 2016 روز دوشنبه 24 شهریور در ورزشگاه ریوسنتر اتفاق خواهد افتاد جایی که سیامند رحمان قصد دارد با غلبه بر وزنه 300 کیلوگرمی یک رکورد تاریخی در مسابقات پارالمپیک از خود به یادگار بگذارد.

سیامند رحمان، یکی از ورزشکارانی است که خیلی ها منتظر دیدن عملکرد او در رقابت های پارالمپیک ریو هستند.در آستانه شروع این رقابت ها سایت پارالمپیک ریو اشاره ای به رکورد احتمالی این ورزشکار در رقابت های ریو داشته و نوشته است:او تنها ورزشکاری در تاریخ خواهد شد که خواهد توانست وزنه 300 کیلوگرمی را با موفقیت بلند کند

سیامند رحمان

سیامند رحمان آماده برای پارالمپیک

سیامند رحمان اعجوبه وزنه برداری معلولان است. او از سال ٢٠١٠ که عضو تیم ملی وزنه برداری شده در همه مسابقات به جز دو بار فقط طلا گرفته است. رحمان با مدال طلای المپیک لندن پا به ریو می گذارد تا دوباره افتخار آفرینی کند و طلای دیگری را به کلکسیون پر از افتخاراتش بیفزاید. رحمان علاوه بر این که رکورد دار زدن وزنه در سنگین وزن است، مدعی شکستن این رکورد هم هست. او با رکورد ٢٨٠ کیلوگرم حرف اول و آخر را در وزنه برداری معلولان می زند و حالا تصمیم دارد برای المپیک ریو وزنه ٣٠٠ کیلویی را بالای سر ببرد. رحمان با وجود آسیب دیدگی هایی که دارد تمرینات پرفشاری را پشت سر گذاشته. حتی سرمربی او تأکید کرده وزنه های سنگین بلند نکند اما فقط از ریو طلا می خواهد و سختی ها را به جان می خرد تا باز هم افتخارآفرین باشد. قبل از اعزام کاروان ایران به پارالمپیک ریو با سیامند هم کلام شدیم که از حال خوب این روزها و انرژی مثبتش می گوید. رحمان از مردم فقط طلب دعا می کند تا بتواند زحمات دوسال اردو نشینی اش را بگیرد.


از شرایط بدنی ات بگو. برای پارالمپیک ریو آماده هستی؟

خداراشکر که وضعیتم خوب است. با وجود آسیب دیدگی های زیادی که دارم، تمرینات خوبی داشته ام. احساس خوبی و انرژی مثبتی دارم و تمریناتم انگیزه ام را بالا نگه می دارد و امیدوارم در ریو بدرخشم. مربیانم معتقدند که شرایط بدنی خوبی دارم و هر آنچه از من انتظار داشته اند، در تمرینات انجام داده ام. این روزها حالم بسیار خوب است و از مردم هم می خواهم من را دعا کنند تا بتوانم در المپیک ریو مثل لندن برای لحظه ای هم که شده لبخند را روی لب هایشان بیاورم.

همه می گویند مدال طلای سیامند قطعی است و تو فقط باید به رکورد زنی فکر کنی!

کسانی که این را می گویند به من لطف دارند. من هم تمام انگیزه و تمرکزم را روی طلا گذاشته ام و امیدوارم اتفاقی نیفتد که شرمنده مردم شوم. ان شاءالله در ریو مشکلی پیش نیاید و بتوانم در اوج وزنه بزنم. من رکورد ٢٨٠ کیلوگرم دنیا را در دست دارم اما در تمرینات وزنه بالای 300 کیلوگرم را نیز بالای سر برده ام. البته مصدومیت هم دارم و باید حواسم به آسیب ها و صدمات احتمالی نیز باشد. در کل آمادگی خوبی دارم و بیشتر از توانم هم تمرین کرده ام. مطمئن باشید که برای طلا و رکورد زنی به ریو می روم و به کمتر از این قانع نیستم.

از وضع رقیبانت خبر داری؟

رقیبان آماده ای دارم و می دانم آنها هم مدعی هستند. البته نمی دانم چه در سر دارند و می خواهند چه وزنه ای بزنند. من بیشتر به خودم فکر می کنم و کاری به دیگران ندارم. اگر من رکورد خودم را بزنم، فرقی ندارد که آنها چه وزنه ای خواهند زد.

ظاهرا در تمریناتت دور ازچشم سرمربی بیشتر از آن چیزی که باید وزنه می زدی، تمرین کرده ای؟

تقریبا همین طور است که می گویید. مربی ام به خاطر آسیب دیدگی من نگران بود که با تمرینات سنگین، مشکلم جدی تر شود به همین دلیل اجازه نمی داد بیشتر از توانم تمرین کنم اما همان طور که گفتم من انگیزه بالایی دارم و انرژی مثبتم زیاد است. فقط به تمرین فکر می کنم و این که با طلای ریو رکورد دنیا را هم جا به جا کنم.

پس از الان باید روی طلای سیامند رحمان حساب کنیم؟

هرچه خدا بخواهد همان می شود. کار من سخت است و اینطور نیست که به سادگی بروم طلا بگیرم و بیایم. اختلاف ساعت ایران و برزیل یکی از مهم ترین مسائل است و مشکلات دیگری هم وجود دارد اما اجازه نمی دهم چیزی سد راهم شود.

توئیتر پارالمپیک ریو به این موضوع اشاره کرده که برای اولین بار قرار است وزنه ٣٠٠ کیلویی در پارالمپیک به دست تو زده شود. نظرت دراین باره چیست؟

خوشحالم که توئیتر پارالمپیک این شانس را برای من قایل شده که بتوانم این رکورد را بشکنم. امیدوارم این اتفاق بیفتد و من افتخار بزرگی را برای ایران به ارمغان بیاورم.

حتما از اتفاقی که برای بهداد سلیمی در ریو افتاد، خبردار شدی؟

بله و خیلی برای بهداد ناراحت شدم. اتفاقا چند شب قبل هم او را دیدم و دلداری اش دادم. به بهداد گفتم مهم این است که تو مدال طلایت را از مردم گرفتی و آنها تو را حمایت کردند. از این که دیدم بهداد روحیه خوبی دارد خوشحال شدم و فهمیدم حمایت ها و دلجویی های مردم حسابی به او روحیه داده است. در دنیای مجازی هم که مردم برای او سنگ تمام گذاشتند و روحیه اش را برگرداندند. اتفاقی که برای بهداد افتاد واقعا تلخ بود چون مدالش را از گردنش درآوردند.

اگر چنین اتفاقی برای خودت رخ بدهد، چه واکنشی نشان می دهی؟

واقعا تا به حال به چنین چیزی فکر نکرده ام. من سعی می کنم آن قدر مقتدرانه وزنه بزنم که جایی برای حرف و حدیثی باقی نماند. اگر هم اولی را قبول نکنند بالاخره مجبورشان می کنم که وزنه زدنم را قبول کنند.

حرف آخر؟

موفقیت هایی که تا این جا کسب کرده ام فقط به خاطر توانایی های خودم نیست. پدر و مادرم و افراد زیادی برای رسیدن من به نقطه ای که هستم، زحمت کشیده اند. من هم برای رسیدن به این مدال ها زحمات زیادی کشیده ام و الان هم فقط به طلای ریو فکر می کنم. من قول این مدال را داده ام و امیدوارم که با دست پر برگردم و دل مردم را شاد کنم. حدود دو سال است که در اردو هستم و می خواهم با طلای پارالمپیک همه خستگی هایم را در کنم.

صحبت های سیامند رحمان قبل از مسابقه پارالمپیک ریو

صحبت های سیامند رحمان قبل از مسابقه پارالمپیک ریو
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از برترین ها -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف