نمناک اخبارپزشکی و سلامت واقعیت خبر انتشار بیماری سیاه ششی در تهران
سیاه ششی ، سیاه ششی
وزارت بهداشت در مورد خبرهای مختلفی که با موضع اننشار بیماری سیاه ششی در تهران منتشر می شود توضیح داد.
تاریخ انتشار : 18 آذر 1395

انتشار بیماری سیاه ششی در تهران شایعه است

 وزارت بهداشت شایعه شیوع بیماری «سیاه ششی» در تهران را تکذیب کرد. 

«بیماری معدنچیان در میان تهرانی ها»؛ تیتری که در شبکه های مجازی همینطور دست به دست می شود. بر اساس خبر منتشر شده در فضای مجازی به دلیل آلودگی هوای پایتخت، شماری از تهرانی ها بیماری «سیاه ششی» گرفته اند. در خبری که انتشار یافته آمده:«سیاه ششی» بیماری نادری است که بیشتر معدنچیان به آن گرفتار می شوند و در تهران شیوع پیدا کرده است.
 خبر به صورت گسترده در تلگرام و واتس آپ منتشر شده و موجی از نگرانی را در بین مردم ایجاد کرده است که آیا به این بیماری مبتلا شده اند یا اینکه دیر یا زود در معرض آن قرار خواهند گرفت.
 
وزارت بهداشت:شیوع بیماری «سیاه ششی» در تهران شایعه است
 
قائم مقام وزیر بهداشت در پاسخ به سؤالی درباره ابتلای تهرانی ها به بیماری معدنچیان که با عنوان بیماری «سیاه ششی» در رسانه ها منعکس شده گفت:اصلاً بیماری به اسم «سیاه ششی» نداریم و این یک اصطلاح ژورنالیستی است که در فضای مجازی سر و صدا کرده است.   کسانی که در مناطق آلوده از جمله تهران زندگی می کنند ریه های شان شبیه افرادی که در مناطق روستایی و کوهستانی زندگی می کنند، نیست، ولی با این حال بیماری به اسم سیاه ششی در تهران نداریم و تاکنون در این باره از مراکز درمانی هیچ گونه گزارشی به وزارت بهداشت نرسیده است.

واقعیت خبر انتشار بیماری سیاه ششی در تهران

واقعیت خبر انتشار بیماری سیاه ششی در تهران
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از روزنامه ایران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف