نمناک فرهنگ و هنرچهره ها اگر سیاوش طهمورث رئیس جمهور میشد !
سیاوش طهمورث ، رامبد جوان
سیاوش طهمورث بازیگر پیشکسوت کشورمان با حضور در برنامه خندوانه گفت که اگر رئیس جمهور بود چه میکرد تا مردم را شاد کند.

سیاوش طهمورث در خندوانه

برنامه «خندوانه» شامگاه سه شنبه 26 بهمن باحضور سیاوش طهمورث بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون به روی آنتن شبکه نسیم رفت.

رامبد جوان شب گذشته شادی برنامه را به انسان های مستعد و کوشا تقدیم کرد و پس از انجام قرعه کشی بین تماشاگران حاضر در استودیو خندوانه، میزبان سیاوش طهمورث بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون شد.

 طهمورث پس از ورودش شادی حضورش را با جوان و تماشاگران داخل استودیو سهیم شد و گفت:حالم خوب است و دلیلی ندارد بد باشد؛ اما نمی دانم چرا مردم فکر می کنند من آدم بداخلاقی هستم. من فقط نقش بازی می کنم و بازیگر هستم.

وی با بیان یک خاطره از بازی در مجموعه تلویزیونی «مسافر ری» درباره سختی و عشق بی نهایت یک بازیگر به حرفه اش گفت.

 

سیاوش طهمورث

سیاوش طهمورث در برنامه خندوانه

 

بازیگر مجموعه تلویزیونی «نابرده رنج» از بیش از نیم قرن فعالیت خود در عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون گفت و بیان کرد که در کنار بازیگری، نویسندگی، دوبله و ... این روزها کارگردانی تئاتر را هم انجام می دهد.

 طهمورث در ادامه برنامه بخش هایی از قصه سیاوش در شاهنامه فردوسی را بازخوانی کرد و از خاطرات سینما رفتن خود در سن 8 سالگی گفت.

بازیگر سریال «زیر تیغ» درخصوص باورپذیری نقش توضیح داد:تمام آدم ها و شخصیت ها در همه افراد وجود دارند و مهم کشف و بروز آن بعد از شخصیت است. این زمانی ممکن می شود که در وهله اول خودمان آن نقش را باور کنیم تا بتوانیم روی مخاطب تاثیر بگذاریم.

 

طهمورث اوضاع مالی حرفه بازیگری را در وضع کنونی یک مشکل تلقی کرد و اظهار داشت:با اوضاع مالی حرفه بازیگری در وضع کنونی، زندگی کردن مشکل است و ما به عنوان یک بازیگر از موقعیت اجتماعی مشخصی بهره مند نیستیم و پس از هر بیکاری هیچ منبع تامین کننده ای برای بازیگر مشخص نشده است. این در حالی است که در دنیا یک بازیگر بعد از دوره بازیگری و در زمان بیکاری، از سمت کشور خودش تامین می شود اما در ایران به این نحو نیست.

وی در پاسخ به این سوال که اگر رئیس جمهور بود، چه کاری برای شادی مردم انجام می داد؟ تصریح کرد:یک رئیس جمهور زمانی مردم را خوشحال می کند که به فکر مردم کشورش باشد و عین قانون و آنچه وعده داده است، عمل کند. البته هم در ایران و هم در دیگر کشورها گاهی با نقصان هایی روبرو می شویم.


بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون ایران در ادامه با یادی از حسن جوهرچی درباره این هنرمند فقید گفت:چند روز گذشته یکی از عزیزانم حسن جوهرچی را از دست دادم. در اولین حضورش در عرصه بازیگری استادش بودم و او حق شاگردی را نسبت به من تمام کرد. در آخرین کار قرار بود رفیق هم باشیم که او من را تنها گذاشت.

طهمورث پس از اجرای یک قطعه آوازی و ثبت لبخند 15 ثانیه ای خود، دو کتاب تاریخ اجتماعی و قصه های قدیمی ایران را معرفی کرد و قول داد در اجرای نمایش خود دانشجویان هنری که نمی توانند هزینه این اجرا را پرداخت کنند، به سالن دعوت کند.

گفتنی است؛ برنامه تلویزیونی خندوانه تنها با حضور سیاوش طهمورث به پایان نرسید و در ادامه مهران غفوریان کمدین این برنامه با اجرای استندآپ کمدی با مضمون بازی های کودکی خود مهمان خندوانه بود.

اگر سیاوش طهمورث رئیس جمهور میشد !

اگر سیاوش طهمورث رئیس جمهور میشد !
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف