نمناک سرگرمیگوناگون سیب مخملی با طعم پنیر فاسد +عکس
سیب مخملی ، درخت
سیب مخملی سیبی عجیب شبیه به هلو است. میوه ی رسیده ی آن طعمی مانند پنیر فاسد دارد و محصول درختی استوایی و بومیه فیلیپین است.این میوه ها خاصیت، ضداسهال، قابض، ضدعفونی کنندگی و آنتی باکتریالی دارند.

سیب مخملی سیبی عجیب شبیه به هلو است

درخت سیب مخملی، درختی از جنس درختان آبنوس است. این درخت میوه ای خوراکی با پوستی نرم، مخملی خزاندار که معمولاً به رنگ های مایل به قرمز یا کرم و با گوشتی صورتی رنگ می باشد، است. دارای عطر و طعمی مشابه میوه پنیر شیری رنگ است. این درخت بومی فیلیپین بوده ولی در جزایر میکرونزی نیز یافت می شود. درخت سیب مخملی به ندرت در سریلانکا هم پرورش می یابد.

این%<:/NK/AFونه ی گیاهی یکی از گونه های در معرض خطر انقراض است و در فیلیپین مورد حفاظت قرار می گیرد. همچنین قطع این درختان جهت استفاده از چوب، غیرقانونی بوده و باید تحت مجوزهای اداره جنگلبانی و سازمان محیط زیست و منابع طبیعی صورت گیرد.

سیب مخملی

سیب مخملی

درخت مابولو یا سیب مخملی، درختی در اندازه های متوسط است که تا 20 متر ارتفاع نیز رشد می کند. برگ های این درخت، چرمی، با بیش از 20 سانتیمتر طول و نوک تیز هستند. پهنک برگ سبز براق، که سطح بالای آن صاف و سطح پایین آن پوشیده از کرک های نرم است. گل های ماده بصورت جانبی و منفرد و همچنین بزرگتر از گل های نر ظاهر می شوند. میوه ها گوشتی، گرد، با بیش از 8 تا 10 سانتیمتر قطر و پوشیده از کرک های قهوه ای رنگ و کوتاه انبوه می باشند. پالپ میوه خوردنی است. کرک های میوه ها را قبل از خوردن باید با ساییدن از روی میوه پاک کرد، زیرا خوردن آنها ممکن است سبب بروز خارش یا سوزش گردد.

در پرتوریکو، میوه های این درخت طی ماه های آگوست تا اکتبر تولید می شوند.

میوه های این درخت بسیار خوب و مورد پسند از نظر شکل، رنگ، کرکدار بودن و مزه هستند. کولتیوارهای بدون بذر این درخت نیز وجود دارند که به اندازه گونه های معمولی و با بذر، بسیار مورد توجه می باشند.

سیب مخملی با طعم پنیر فاسد +عکس

سیب مخملی با طعم پنیر فاسد +عکس
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از اتاق خبر 24-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف