سیده فاطمه حسینی

سیده فاطمه حسینی جوان ترین نماینده مجلس + تصاویر

تاریخ انتشار : 25 خرداد 1395کد مطلب : 32156زمان مطالعه : 3 دقیقه
سیده فاطمه حسینی نماینده مردم تهران در مجلس جوان ترین نماینده مجلس دهم است.

جوان ترین نماینده مجلس دهم کیست

سیده فاطمه حسینی کاندیدای 30 ساله لیست ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان که دختر صفدر حسینی رئیس صندوق توسعه ملی است جوان ترین نامزد این لیست است.
سیده فاطمه حسینی،متولد 1364 از تهران در صورت انتخاب جوان ترین نماینده منتخب دوره دهم مجلس شورای اسلامی به حساب می آید .

خلاصه فعالیت ها:

– فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشکده فنی دانشگاه تهران
– فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته MBAاز دانشگاه امیر کبیر
– دارای مدرک دکتری مدیریت مالی کارشناس ارشد مالی و اقتصادی
– تمرکز بر روی نقش اجتماعی و اقتصادی زنان در توسعه اقتصادی ایران
وی، نامزد اصلاح طلب کهگیلویه و بویراحمدی شهر تهران بود که با توجه به نتایج منتشر شده از ستاد انتخابات کشور، نام وی در میان اعضای 30 نفره اصلاح طلبان راه یافته به مجلس شورای اسلامی مشاهده شد .
سیده فاطمه حسینی با اشاره به اهمیت انتخابات 7 اسفند برای تشکیل مجلسی برخواسته از تعقل و اعتدال، گفت:در سی و چند سالی که از انقلاب می گذرد تجربه های انتخاباتی زیادی را پشت سر گذاشتیم که اغلب پرشور و با حضور حداکثری مردم برگزار شده است. گرچه گاها نیز مردم به خاطر سرخوردگی از محقق نشدن خواسته ها و انتظارات شان از صندوق های رای فاصله گرفتند.

سیده فاطمه حسینی

 جوان ترین نماینده مجلس دهم ,سیده فاطمه حسینی

گزیده ای از گفتگوهای سیده فاطمه حسینی پیش از انتخابات:

سیده فاطمه حسینی کاندیدای 30 ساله لیست ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان که جوان ترین نامزد این لیست است با اشاره به اهمیت انتخابات 7 اسفند برای تشکیل مجلسی برخواسته از تعقل و اعتدال، گفت:در سی و چند سالی که از انقلاب می گذرد تجربه های انتخاباتی زیادی را پشت سر گذاشتیم که اغلب پرشور و با حضور حداکثری مردم برگزار شده است. گرچه گاها نیز مردم به خاطر سرخوردگی از محقق نشدن خواسته ها و انتظارات شان از صندوق های رای فاصله گرفتند.سیده فاطمه حسینی

وی در مصاحبه ای تصریح کرد:تجربه نشان داده است که هرچه مردم کمتر به صندوق های رای مراجعه کنند نه تنها در ایران که در هیچ نظام سیاسی راهکار درستی برای رسیدن و تحقق خواسته های مردم نبوده است، نیاز امروز کشور در دوران پسابرجام این است که با همدلی، اتحاد و بهره گیری از شور و نشاط جوانان مجلسی روی کار بیایید که همراه با دولت یازدهم در مسیر رشد و توسعه کشور گام بردارد نه آنکه درگیر حزب بازی و سیاسی کاری باشد.

وی که دانشجوی دکترای مدیریت مالی دانشگاه تهران است، در ادامه این گفتگو مهمترین اولویت مجلس دهم را توجه به مباحث اقتصادی و معیشتی مردم عنوان کرد و اظهار داشت:بدون شک دغدغه اصلی جوان امروز ایرانی اشتغال و رفع دغدغه های اقتصادی است، در همین راستا مجلس دهم باید رسالت اصلی خود را ریل گذاری قانونی در مسیر تحقق مطالبات اقتصادی مردم به ویژه نسل جوان قرار دهد.

سیده فاطمه حسینی

سیده فاطمه حسینی جوان ترین نماینده مجلس

وی شرایط فعلی دولت در بعد اقتصادی را بسیار حساس و دشوار عنوان کرد و افزود:انتخاب میان مهار تورم و افزایش رونق اقتصادی همراه با افزایش اشتغال، سال هاست که چالش دولت ها از منظر اقتصادسیاسی بوده و هست، ولی به نظر می رسد، شرایط حادتری هم برای دولت ها می تواند وجود داشته باشد و آن گرفتاری در تناقض رکودتورمی است آن هم رکودتورمی تاریخی و عمیقی که دولت یازدهم در بدو آغاز به فعالیت با آن مواجه بود.

سیده فاطمه حسینی گفت:البته عملکرد دولت یازدهم با وجود افت درآمدهای نفتی کشور، موفقیت آمیز بوده چرا که از نرخ رشد اقتصادی از منفی شش در دولت گذشته به صفر است و چشم انداز آتی روشنی در پیش است که به نرخ رشد اقتصادی مثبت و اهداف تعیین شده در سند چشم انداز نزدیک شویم. 

سیده فاطمه حسینی جوان ترین نماینده مجلس + تصاویر

2.713
این مطلب مفید بود ؟76
برگرفته از مشرق / م.ف
وبگردی