نمناک اخبارجامعه کدام استان ها روز سیزده بدر 1395 بارانی است؟
سیزده بدر ، سیزده بدر 1395
بر اساس گزارشات سازمان هواشناسی دو سامانه بارشی در نیمه شمالی و جنوبی کشور طی روزهای جمعه و شنبه فعال می شوند. در ادامه از بارش باران و آب و هوای استانها در روز سیزده بدر جمعه 13 فروردین 95 آگاه خواهید شد.
تاریخ انتشار : 12 فروردین 1395

آب و هوای سیزده بدر 1395

بر اساس گزارش سازمان هواشناسی دو سامانه بارشی در نیمه شمالی و جنوبی کشور طی روزهای جمعه و شنبه فعال می شوند. همچنین از بعد از ظهر امروز و طی روز جمعه به سبب افزایش سرعت وزش باد بر روی عراق، پدیده گردوغبار در جنوب غرب کشور دور از انتظار نیست.

 

پیش بینی هواشناسی

پیش بینی هواشناسی در روز سیزده بدر

طی امروز و فردا دو سامانه بارشی در نیمه شمالی و جنوبی کشور فعال هستند. بر این اساس سامانه جنوبی امروز در مناطق جنوب، جنوب شرق، شرق و روز جمعه در جنوب شرق و شرق کشور سبب رگبار، باران، رعد و برق و وزش باد شدید می شود. سامانه شمالی نیز امروز در مناطق شمال غرب و سواحل شمالی، به تدریج در استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و استان های واقع در زاگرس مرکزی و از امشب و روز جمعه علاوه بر مناطق ذکر شده در نواحی مرکزی و شمال شرق سبب رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد و در مناطق سردسیر بارش برف می شود.

در روز جمعه به تدریج از میزان ابرناکی از سمت شمال غرب و غرب کاسته شده و امروز در استان گیلان، غرب مازندران، برخی نقاط کرمان و روز جمعه در مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شرق سمنان، نیمه جنوبی خراسان جنوبی و نیمه شمالی اصفهان شاهد شدت باران هستیم. همچنین این سامانه در روز شنبه در شمال شرق کشور فعال بوده و به تدریج از کشور خارج می شود. همچنین تا صبح شنبه به سبب استقرار توده هوای سرد، شاهد استمرار کاهش دما دراستان های واقع در نیمه شمالی خواهیم بود.

طی امروز و فردا در استان های واقع در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و دامنه های شرقی البرز، وزش باد شدید و در برخی نقاط گرد و خاک پیش بینی می شود، همچنین روزهای پنجشنبه و جمعه خلیج فارس و دریای خزر و روزهای شنبه و یکشنبه خلیج فارس و دریای عمان مواج هستند. همچنین از بعد از ظهر امروز و طی روز جمعه به سبب افزایش سرعت وزش باد بر روی عراق، پدیده گرد و غبار در جنوب غرب کشور دور از انتظار نیست.

بر اساس این گزارش ، هوای امروز پایتخت کمی ابری در پاره ای نقاط وزش باد در بعدازظهر و افزایش ابر در اوایل شب با رگبار و رعد و برق و همراه با بارش برف در شهرهای شمالی است. حداکثر و حداقل دمای تهران امروز 16 و هفت درجه سانتی گراد است. همچنین روز جمعه شاهد آسمان ابری درپاره ای نقاط همراه با رعد و برق و بارش و وزش باد و در شهرهای شمالی بارش برف و در بعدازظهر کاهش ابر در تهران خواهیم بود و حداکثر دما در این روز 10 و حداقل آن چهار درجه سانتی گراد است.

برای روز شنبه هوای پایتخت کمی ابری، همراه با افزایش ابر و گاهی وزش باد در شهرهای شمالی است و بیشینه دما در این روز 14 و کمینه آن پنج درجه سانتی گراد است.

سیزده بدر ، آب و هوا در روز سیزده بدر 95

کدام استان ها روز سیزده بدر 1395 بارانی است؟
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12
برگرفته از مهر - /م
این مطلب مفید بود ؟ 9 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف