نمناک اخبارجامعه سرنوشت مبهم 3 جوان گم شده در سیل کن و سولقان + تصاویر
سیل تهران ، سیل کن و سولقان
یک ماه از سیل ویرانگر در منطقه کن و سولقان گذشت. سیلی مرگبار که هشت نفر را به کام مرگ کشاند. اما خانواده رامین میرزایی و منصور افجه هنوز چشم انتظار فرزند خود هستند و هر روز برای یافتن آنها به منطقه سیل زده می روند.
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1394

عصر 28 تیر امسال ناگهان هوا ابری شد و باران بارید. هرلحظه باران شدیدتر می شد و کسی تصور نمی کرد این باران آغاز فاجعه ای در غرب تهران باشد. با شکستن آب بندها و جاری شدن سیل شدید، آب درختان را شکست و خانه ها را خراب کرد و حتی جان و سلامتی بسیاری از افراد را هم با خود برد و ویرانی همراه خود آورد.

جسد برخی از افرادی که در این حادثه کشته شده بودند و بین گل ولای انتهای بوستان جوانمردان مانده بود، پیدا شد و برخی دیگر را نیز در شورآباد یافتند و تحویل خانواده ها دادند، ولی در این میان جسد سه نفر از حادثه دیدگان پیدا نشده است. دراین بینخانواده های میرزایی و افجه (دو نفر از 3 نفری که مفقودشده اند) هم دنبال جوانان خود هستند و می خواهند هرچه سریع تر فرزندان خود را پیدا کنند.

پایان تلخ یک جشن

ساعت 13 روز حادثه رامین میرزایی همراه پنج نفر از دوستانش به منطقه کن رفتند تا آنجا کنار هم به مناسبت ازدواج یکی از دوستان خود جشن کوچکی بگیرند. در طول مسیر همه چیز خوب بود و شش پسر جوان از لحظات کنار هم بودن لذت می بردند. به مقصد رسیدند و همه چیز را برای یک مهمانی خوب مهیا کرده بودند. ساعتی بعد یکی از پسران به دلیل کاری که ناگهان پیش آمد جمع را ترک کرد و به تهران بازگشت ولی پنج نفر دیگر همچنان در محل خوش آب وهوا مانده بودند که ناگهان باد شدیدی شروع به وزیدن کرد. پسران که فکر کردند این حالت آب وهوا موقتی است به آن توجهی نکرده و محل را ترک نکردند، اما نهتنها حالت هوا موقتی نبود بلکه در پی این بادهای شدید توفان درراه بود.

سیل کن و سولقان

با شروع باران جوانان خود را به یک درخت رساندند و زیر آن پناه گرفتند تا با قطع باران به سمت خانه حرکت کنند. پنج پسر جوان، در پناهگاه امن خود و در فکر بازگشت به خانه بودند که ناگهان طوفان شد، سیل شدید آمد و همه چیز را با خود برد. یکی از پسران به بالای درخت رفت ولی متأسفانه آب چهار نفر دیگر را با خود برد.

پسر جوانی که جان سالم به دربرده بود، خبر این حادثه را به خانواده دوستانش داد و خانواده هابلافاصله به سمت منطقه موردنظر راه افتادند اما نتوانستند در محل موردنظر حاضر شوند زیرابه خاطر کمک رسانی به مردم سیل زدهراه های ورودی به سمت کن و سولقان مسدود شده بود.

جسد بی جاندو نفر از پسران جوان به نام های فرزان و محمدرضا شب حادثه پیدا و به خانواده ها تحویل داده شد ولی رامین میرزایی 21 ساله و دوستش منصور افجه26 ساله همچنان مفقود هستند و هیچ اثری از آنها نیست.

جستجوها بی نتیجه مانده

برادر رامین درباره روز حادثه می گوید:حدود ساعت یک ظهر 28 تیر رامین از خانه خارج شد تا همراه دوستانش به گردش برود. ساعت 19 و 30 دقیقه همان روز مادرم با رامین تماس گرفت و هیچ خبری از باد و توفان نبود و اوضاعشان خوب بود ولی حدود یک ساعت بعد هر چه با او تماس گرفتیم تلفنش را جواب نداد و دیگر خبری از او نشد. وقتی از ماجرا باخبر شدیم خودمان را به منطقه سیل زده رساندیم. کارکنان هلال احمر و مأموران پلیس و آتش نشاناندو روز اول برای پیدا کردن مفقودان حادثه، سخت تلاش کرده و منطقه را جستجو کردند و جسد بسیاری از کشته شدگان را هم یافتند ولی خوشبختانه یا متأسفانه برادر من و دوستش بین آنها نبودند. بعدازاین حادثه هم به هر جامی رویم جواب دقیقی بهمانمی دهند. دیگر نمی دانیم به کجا برویم و از چه کسی خبر بگیریم.

سیل مرگبار

برادر رامین اضافه کرد:فقط انتظار داریم به ما کمک کنند تا دست کم جسد مفقودان خود را پیدا کنیم. این حادثه خیلی بد بود و به خانواده های ما فشار زیادی وارد کرده است. شاید پیدا کردن پیکر جوانانمان از بار این سختی کم کند.

جزئیات روز حادثه

رئیس جمعیت هلال احمر شهر تهران که از روز اول پیگیر پرونده بوده به جام جم می گوید:در حادثه 28 تیرماه در جاده کن ـ سولقان براثر بارش 20دقیقه ای باران، آب بندهای رودخانه شکست و باعث ایجاد سیل شدیدی شد. از شروع سیل تا به وجود آمدن ویرانی ها و کشته شدن افراد هفت دقیقه بیشتر طول نکشید. طی این هفت دقیقه خرابی های زیادی به وجود آمد و حتی درختان تنومند زیادی از جا کنده شد.

سیل تهران

امیرحسین جنیدی ادامه داد:با گزارش این حادثه به پایگاه هلال احمر، امدادگران ما بلافاصله در محل حاضرشده و با کمک نیروهای آتش نشانی به سروسامان دادن اوضاع پرداختند. پیکر برخی از افراد همان دو روز اول پیدا شد. البته به دلیل گل و خاکی که بارش های تابستانی همراه خود دارد، اجساد بین خاک و گل مدفون شده بودند و این موضوع امدادگران را با مشکلات زیادی روبه رو کرده بود. جنیدی درباره مفقودان حادثه گفت:جستجوهای ما برای پیدا کردن این سه نفر همچنان ادامه دارد و حتی در بیشتر جلسات و جستجوها همخانواده های این سه مفقود در کنار ما بودند و شاهد تلاش بی وقفه اعضای هلال احمر هستند.

سرنوشت سومین مفقودی
رئیس جمعیت هلال احمر منطقه پنج درباره سومین مفقودشده این پرونده هم به جام جم گفت:این پسر جوان که 24 سال بیشتر نداشت در زمان وقوع حادثه همراه گروهی از دوستانش برای تفریح به منطقه کن و سولقان رفته بود که در سیل مفقود شد.
فرحناز فرجی ادامه داد:هرکدام از همراهان او به صورت متفاوت ماجرا را بیان می کنندونمی توانبه طور دقیق درباره نحوه مفقود شدن این جوان حرفی زد.

سرنوشت مبهم 3 جوان گم شده در سیل کن و سولقان + تصاویر

سرنوشت مبهم 3 جوان گم شده در سیل کن و سولقان + تصاویر
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13
برگرفته از جام جم - /م
این مطلب مفید بود ؟ 11 2
نظر کاربران
Benyamin

Benyamin

اينا همشون رفيق هايه من بودن تازه امروز فهميدم لعنت به اين دنيا فرزان همكلاسيم بود قلب ادم خورد ميشه وقتى تو غربت خبر مرگ رفيق ميشنوه

پاسخ دادن 4 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف