سینمای جهان
در سال جدید میلادی فیلم های سینمایی مهیج و پرهزینه ای که سرشار از صحنه های اکشن،انیمیشن های بسیار قوی وهیجانی چون ماموریت غیرممکن جدید،جیمزباند 24 و... بر روی پرده سینماهای جهان خواهد بود

 در سال جدید میلادی فیلم های مهیج و پرهزینه ای بر روی پرده سینماهای جهان خواهد بود که اوج هیجان را برای سینمادوستان به همراه خواهد داشت؛ این فیلم ها سرشار از صحنه های اکشن،انیمیشن های بسیار قوی وهیجان خواهد بود  از فیلم جدید جیمر باند، جنگ ستارگان و ماموریت غیرممکن تا ساخته جدید سینماگران صاحب نامی چون استیون اسپیلبرگ و کوئنتین تارانتینو نام دارند. در روزهای آغازین سال 2015 میلادی، نگاهی خواهیم داشت به مهمترین فیلم هایی که امسال میهمان سینمای جهان خواهند بود.

درام جنگی اسپیلبرگ
درام جدید اسپیلبرگ با نقش آفرینی تام هنکس درباره جنگ سرد با فیلمنامه ای از جوئل و اتان کوئن، از مطرح ترین فیلمنامه نویسان و البته کارگردانان جهان از 16 اکتبر امسال راهی سینما ها خواهد داشت.
 
سینمای جهان در 2015
 
این فیلم که هنوز عنوانی برای آن انتخاب نشده است، روایتگر داستان واقعی جیمز داناوان وکیل است که پس از اتفاقاتی در بحبوحه جنگ سرد قرار می گیرد و برای آزادی کری پاورز، خلبان هواپیمای جاسوسی آمریکا وارد مذاکره با KGB می شود. اسپیلبرگ سال 2012 فیلم لینکلن با بازی دنیل دی لوئیس را به سینما آورده بود.
انتقام جویان:عصر اولتران
قسمت دوم فیلم موفق و پرفروش انتقام جویان که جاس ودن همچون قسمت اول این فیلم کارگردانی و نویسندگی آن را بر عهده خواهد داشت برای نمایش از اول می سال 2015 میلادی آماده خواهد شد.
 
سینمای جهان در 2015
 
قسمت اول این فیلم ابرقهرمانی در سال 2013 با ثبت فروش 4/1 میلیارد دلاری پرفروش ترین فیلم سال شد، ضمن این که انتقام جویان سومین فیلم پرفروش تاریخ سینمای آمریکا پس از فیلم های تایتانیک و آواتار است.
در قسمت جدید این فیلم نیز رابرت داونی جونیور، کریس ایوانز، مارک رافالو، کریس همسورث، اسکارلت یوهانسون، جرمی رنر و ساموئل ال. جکسون همان نقش های خود در فیلم اول را تکرار واهند کرد.
 
سریع و خشن 7
جدیدترین قسمت از سری فیلم های سریع و خشندر نهایت از روز 13 ژانویه پس از مشکلات فراوان در مسیر ساخت این فیلم اکشن و هیجانی اکران می شود. پس از اینکه پل واکر، یکی از بازیگران کلیدی مجموعه فیلم های سریع و خشن در اواخر سال 2013 میلادی در یک سانحه رانندگی درگذشت، جیمز وان، کارگردان به همراه کریس مورگان فیلمنامه نویس با ایجاد تغییراتی در فیلمنامه و استفاده از صحنه هایی که از بازی وی به جا مانده شرایط ادامه این مجموعه فیلم را فراهم می کنند و در بخشهایی نیز از برادر پل واکر استفاده شد.
 
سینمای جهان در 2015
 
پل واکر در حالی که فیلم سریع و خشن در نیمه فیلمبرداری بود در 30 نوامبر 2013 درگذشت، حادثه ای که شوک بزرگی به تیم سازنده این فیلم وارد کرد.
 
انیمیشن Inside Out
انیمیشن جدید پیکسار با عنوان Inside Out به کارگردانی پیتر دوکتر نیز اکران خود را از 19 ژوئن آغاز می کند. این فیلم به تغییرات ذهنی یک دختر از دوران نوجوانی تا بلوغ می پردازد و اتفاقاتی که در ذهن او رخ می دهد در این مسیر رشد را به تصویر می کشد.
 
سینمای جهان در 2015
 
پیتر دوکتر که اولین تجربه کارگردانی انیمیشن خود را تجربه می کند، داستان این انیمیشن را از دخترش که در همین سن و سال و درگیر دست و پنجه نرم کردن با مدرسه و محله ی جدیدشان است، الهام گرفته است.
 
بیست و چهارمین جیمز باند
بیست و چهارمین قسمت از مجموعه فیلم های اکشن جیمز باند با عنوان شبح از تاریخ ششم نوامبر 2015 اکران خود را از انگلستان آغاز می کند.در این فیلم دنیل کریگ برای چهارمین بار در نقش مامور 007 ایفای نقش خواهد کرد و کارگردانی قسمت جدید جیمز باند را همچون قسمت قبلی سام مندز برعهده دارد.
 
سینمای جهان در 2015
 
علاوه بر دنیل کریگ بازیگرانی سرشناسی چون کریستوف والتس، اندرو اسکات، لئا سیدو، مونیکا بلوچی و دیوید باتیستا مقابل دوربین این فیلم خواهند رفت. سری فیلم های جیمز باند با فروشی جهانی بیش از پنج میلیارد دلار در جایگاه دوم سری فیلم های ادامه دار بعد از مجموعه فیلم های هری پاتر قرار دارد.
 
بازگشت تارانتینو با هشت نفرت انگیز
تارانتینو، کارگردان سرشناس هالیوودی که پس جنجال های فراوان تصمیم به ساخت وسترن هشت نفرت انگیز گرفت، سرانجام این فیلم را در سال 2015 اکران خواهد کرد اما هنوز زمان قطعی آغاز نمایش این وسترن جدید اعلام نشده است.
 
سینمای جهان در 2015
 
در این فیلم بازیگرانی چون بروس درن، ساموئل ال جکسون،مایکل مدسون و کرت راسل ایفای نقش می کنند که پیش از این در تک مراسم نمایشنامه خوانی هشت نفرت انگیز در ماه آوریل نیز به روی صحنه رفته بودند.
 
قسمت جدید جنگ ستارگان
اپیزود جدید از مجموعه فیلم های جنگ ستارگان با عنوان نیرو برمی خیزد هفتمین قسمت از مجموعهٔ جنگ ستارگان است که از 18 دسامبر سال 2115 به نمایش در خواهد آمد.
کارگردانی این اپیزود بر عهدهٔ جی. جی. آبرامز است و سه بازیگر قدیمی جنگ ستارگان، یعنی هریسون فورد، مارک همیل و کری فیشر در این اپیزود حضور خواهند داشت و داستان آن نیز 30 سال پس از داستان قسمت ششم رخ می دهد.
 
سینمای جهان در 2015
 
مجموعه فیلم های تخیلی جنگ ستارگان پرفروش ترین سری آثار سینمایی تاریخ هالیوود محسوب می شود که در مجموع 4 میلیارد دلار فروش جهانی داشته اند.
 
ماموریت غیرممکن جدید برای تام کروز
پنجمین قسمت از سری فیلم های پرفروش مأموریت غیرممکن به کارگردانی کریستوفر مک کوایر و با بازی تام کروز و فیلمنامه ای از مک کوایر و ویل استیپل از تاریخ 25 دسامبر به روی پرده خواهد رفت.تهیه کنندگی مأموریت غیرممکن 5 بر عهده تام کروز و جی جی آبرامز است و سایمون پک، جرمی رمز و وینگ رامس در کنار بازیگران جدید الک بالدوین و ربکا فرگوسن دوباره نقش های خود در قسمت قبل از این مجموعه فیلم ایفا می کنند.
 
سینمای جهان در 2015
 
قسمت چهارم از این مجموعه فیلم اکشن و هیجانی در سال 2012 و با عنوان مأموریت غیرممکن:پروتکل شبح به کارگردانی براد برد توانست به فروش جهانی 694 میلیون دلار دست یابد تا پرفروش ترین قسمت از این مجموعه فیلم نام گیرد.
 
بازی های بقاء:زاغ مقلد- قسمت 2
قسمت دوم از دنباله فیلم های اکشن و هیجانی بازی های بقاء از تاریخ 20 نوامبر در سینمای جهان اکران می شود. این فیلم دومین بخش از آخرین کتاب در سری سه گانه بازی های بقاء و مستقیماً ادامه فیلم بازی های بقاء:زاغ مقلد - بخش 1می باشد.
 
سینمای جهان در 2015
 
بازیگران قسمت قبلی چون جنیفر لارنس، جاش هاچرسون، وودی هرلسون و لیام همسورف در این فیلم نیز ایفای نقش می کنند.
بازی های بقاء:زاغ مقلد - بخش 1 هم اکنون در سینماهای جهان در حال اکران است و تا کنون با فروش 679 میلیون دلار هشتمین فیلم پرفروش سال 2014 میلادی نام گرفته است
از دیگر فیلم های شاخص سال 2015 می توان به در قلب دریا ساخته ران هاوارد ؛ جهان ژوراسیک به کارگردانی کالین ترورو؛ کتاب جنگل از جان فاوارو؛ کنار دریا از آنجلینا جولی ؛ جوی به کارگردانی دیوید اوراسل؛ مرد مورچه ای ساخته پیتون ریدر؛ سرزمین فرد به کارگردانی برد پیت و مریخی ساخته ریدلی اسکات اشاره کرد.

فیلم های جالب سینمای جهان در سال 2015 + تصاویر

471
این مطلب مفید بود ؟5714
برگرفته از ایسنا-/ف
وبگردی