نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون سوتی های بزرگ سینمای جهان + تصاویر
سینمای جهان ، سوتی های سینمایی
فیلمسازان همواره در طول تاریخ در فیلم هایشان مرتکب اشتباهایی شده اند که برخی از آنها به عنوان بزرگترین گاف های تاریخ سینمای جهان ماندگار شده است.
بازدید : 18,203 نفر

سوتی های بزرگ سینمای جهان

در بسیاری از فیلمهای بزگ جهانی شاهد اشتباهات و سوتی های فراوانی هستیم، در ادامه با بزرگترین گافهای سینمای جهان آشنا شوید. 

هر ساله هزینه بسیاری صرف ساخت هزاران فیلم سینمایی در سراسر جهان می شود که در این میان تنها تعداد محدودی به عنوان یک اثر ماندگار در تاریخ سینما ماندگار می شوند ولی حتی این آثار ماندگار نیز از اشتباه مبرا نبوده و حتی برخی علی رغم موفقیت های بی شمار، عنوان بزرگترین گاف های سینمای جهان را به دنبال خود یدک می کشند.

فیلم سینمایی «شمال از شمال غربی»:

فیلم سینمایی شمال از شمال غربی

این فیلم که در سال 1959 توسط «آلفرد هیچکاک» ساخته شد، داستان مردی است که ناخودآگاه خود را درگیر ماجرایی جاسوسی و اتهاماتی که به وی وارد آمده می بیند و زنی در این میان قصد کمک به او را دارد.

در یکی از صحنه های فیلم که در یک کافه اتفاق می افتد، اسلحه شلیک می شود ولی پیش از آنکه اسلحه شلیک شود، در پس زمینه فیلم، پسربچه ای انگشتش را در گوشهایش فرو برده چون می داند که به زودی صدای شلیک اسلحه تمام کافه را پر خواهد کرد.


فیلم سینمایی «بر باد رفته»:

بر باد رفته

این فیلم سینمایی در سال 1937 براساس رمان پرفروشی به همین نام نوشته «مارگارت میچل» ساخته شد. «میچل» چند سال پیش از ساخت فیلم، برای این رمان برنده جایزه ادبی پولیتزر شد.

در یکی از صحنه های فیلم که «اشلی» تیر خورده، «رت باتلر»، همسر اسکارلت، زیر بازوی او را گرفته، و «ملانی»، همسر اشلی نیز در حال حمل یک روشنایی گازی است تا راه آنها را به اتاق خواب روشن کند ولی در پس زمینیه فیلم اگر دقت شود، سیمی که به روشنایی به ظاهر گازی ولی در واقعیت برقی متصل است، دیده می شود.


فیلم سینمایی «مظنونین همیشگی»:

تصاویر سوتی های سینمای جهان

«مظنونین همیشگی»، فیلمی جنایی به کارگردانی «برایان سینگر» و بازی «کوین اسپیسی» در سال 1995، ساخته شد.

فیلم داستان پنج خلافکار حرفه ای به روایت می کند که از سوی شخصی ناشناس مدیریت می شوند، در این میان این گروه به جزء یک نفر از آنها که یک معلول ساده احوال است، در یک حادثه انفجار کشته می شوند ولی در نهایت مشخص می شود که مغز متفکر همان معلول ساده احوال (با بازی «کوین اسپیسی») بوده است.

این فیلم همچون سه فیلم قبلی اگرچه نامش در میان آثار ماندگار تاریخ سینما به ثبت رسیده ولی از اشتباه مستثنی نبوده و در یکی از صحنه ها که این گروه خلافکار اقدام به ربودن ماشین پلیس می کنند، یک هواپیمای بوئینگ 747 چهار موتوره به تصویر کشیده می شود ولی در نمای دیگری که هواپیمای از پشت نشان داده می شود، هواپیما، یک بوئینگ 767 دو موتوره است.


فیلم سینمایی «گلادیاتور»:

گلادیاتور

«ریدلی اسکات»، فیلم سینمایی «گلادیاتور» را با بازی درخشان «راسل کرو» در سال 2000 میلادی ساخت.

این فیلم داستان گلادیاتوری زخم خورده است که همسر و فرزندش به دست پسر پادشاه کشته شد ه اند و اکنون به فکر آزادی و انتقام است.

این فیلم با آنکه در زمان خود برنده جوایز بی شماری از جمله پنج جایزه اسکار شد ولی یکی از بزرگترین گاف های تاریخ سینمای جهان را نیز به نام خود به ثبت رسانده است.

در یکی از صحنه های مبارزاتی، یکی از ارابه ها واژگون می شود و زمانی که گرد و خاک حاصل از حرکت ارابه ها کمی فرو می نشیند، مخاطب با کمی دقت به راحتی می تواند سیلندر گاز نصب شده زیر ارابه را ببیند.


فیلم سینمایی «دزدان دریایی:نفرین مروارید سیاه»:

سینمای جهان

«نفرین مروارید سیاه» اولین قسمت از سری فیلم های «دزدان دریایی کارائیب» است که کارگردانی آن را «گور وربینسکی» به عهده داشت.

این فیلم علمی تخیلی محصول کمپانی «والت دیزنی» و بیست و نهمین فیلم پرفروش تاریخ سینما است.

در یکی از صحنه های فیلم که جک (با بازی جانی دپ) در حالی که عصبانی است روی عرشه ایستاده ولی نکته جالب توجه این است در پشت سر او نیز یکی از عوامل فیلم با کلاه کابویی و تی شرت سفید در حالی ایستاده و به دریا زل زده است، به چشم می خورد.

فیلم سینمایی «مرد عنکبوتی»:

مرد عنکبوتی

این فیلم در سال 2002 و پس از یک تأخیر 25 ساله، به کارگردانی «سم ریمی» و بر پایه شخصیت مرد عنکبوتی شرکت مارول کامیکس ساخته شد.

در این فیلم «توبی مگوایر» در نقش پیتر پارکر/مرد عنکبوتی، «ویلم دفو» در نقش «نورمن آزبورن» و «جیمز فرانکو» در نقش «هری آزبورن»، صمیمی ترین دوست پیتر پارکر ایفای نقش کرده اند.

این فیلم نه تنها در گیشه با فروش بسیاری خوبی روبرو شد، بلکه توانست توجه بسیاری از منتقدان را به خود جلب کند و در نهایت برنده دو جایزه اسکار شود.

«مرد عنکبوتی» داستان دانش آموزی دبیرستانی به نام «پیتر پارکر» است که یک عنکبوت رادیواکتیو شده او را می گزد و بدن او دچار جهش ژنی می شود و پس از آن او می تواند همچون عنکبوت از در و دیوار بالا و پایین برود.

در یکی از صحنه های این فیلم، «پیتر» که هنوز مهارت استفاده از استعداد جدیدش را پیدا نکرده، تارهایش را به سمت چراغ خواب اتاقش پرتاپ کرده و باعث می شود تا بشکند ولی چند ثانیه بعد چراغ خواب در اتاق بهمریخته «پارکر»، سالم و چون اولش سرجایش قرار گرفته است.


فیلم سینمایی «هری پاتر و محفل ققنوس»:

هری پاتر و محفل ققنوس

این فیلم که پس از دزدان دریایی کارائیب 3 نام پروفروشترین فیلم سال 2007 را به خود اختصاص داد براساس جلد دیگری از مجموع داستان های «هری پاتر» نوشته «جی.کی.رولینگ»، نویسنده انگلیسی ساخته شده است.

در این قسمت از فیلم «هری پاتر» در مقطع پنجم دروس هاگوارتز است و باید امتحانات سمج (سطوح مقدماتی جادوگری) بدهد در ضمن هم وزارت سحر و جادو باور نمی کند که لرد ولدمورت بازگشته است و از این جهت هری پاتر و دامبلدور را تحت فشار می گذارد، در نبردی «سیریوس بلک» پدرخوانده او توسط بلاتریکس لسترنج کشته می شود و در آخر وزارت سحر و جادو متقاعد می شود که ولدمورت بازگشته است.

اشتباه فاحشی که در این فیلم روی می دهد مربوط به لباس «هری پاتر» است که در دو سکانس تکرار می شود. تی شرتی که او در صحنه ای که خوابیده به تن دارد با تی شرتی که چند ثانیه بعد از خواب برمی خیزد کاملا متفاوت است، هم از نظر رنگ و هم از نظر یقه تی شرت.


*فیلم سینمایی «بیگانه»: 

بیگانه

این فیلم علمی-تخیلی و ترسناک سال 1979 به کارگردانی «ریدلی اسکات» ساخته شد. این فیلم داستان موجود فرازمینی مهاجم و خطرناکی را به تصویر می کشد که وارد یک فضاپیمای باری شده و خدمه کشتی را از بین می برد.

در یکی از سکانس های فیلم خدمه فضا پیما در زیر کلاه های محافظشان، کلاهی پارچه ای نیز به سر دارند ولی زمانی که آن موجود مهاجم به یکی از این خدمه به نام «کین» حمله می کند و کلاه محافظش را می شکند، اثری از کلاه پارچه ای بر سرش دیده نمی شود.

سوتی های بزرگ سینمای جهان + تصاویر

سوتی های بزرگ سینمای جهان + تصاویر
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 42
برگرفته از فارس - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 35 7
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف