نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد سیگار کشیدن در بارداری موجب کوتاهی قد جنین می شود؟
سیگار کشیدن در بارداری ، عوارض سیگار کشیدن در بارداری
کشیدن سیگار خانمها هزار و یک ضرر دارد اما این ضرر ها مادران باردار را بیشتر تهدید می کند.سیگار کشیدن در دوران بارداری باعث کوتاه قد شدن نوزادان به ویژه پسران می شود.
بازدید : 5,226 نفر

تاثیر سیگار کشیدن در بارداری بر رشد قد جنین

مصرف سیگار در دوران بارداری می تواند خطر بسیاری از ناهنجاری ها را در نوزاد افزایش دهد.مادران بارداری که نمی توانند عادت سیگار کشیدن خود را در دوران حساس بارداری کنار بگذارند نباید منتظر به دنیا آمدن کودکی سالم باشند.سیگار کشیدن علت اولیه بروز عوارض جانبی در نوزادان است.

عوارض سیگار کشیدن در بارداری

سیگار کشیدن در دوران بارداری بر روی توده وزنی (BMI) نوزاد پسر تأثیر می گذارد و موجب کوتاهی قد آن می شود. طی یک مطالعات علمی در فنلاند مادرانی که در دوران بارداری سیگار کشیده بوده اند فرزند پسر آنان قد کوتاهی داشته اند. سیگار علاوه بر این که به سلامت مادر ضرر می رساند موجب می شود که کودک به درستی رشد نکند.

با بررسی بر روی بیش از 500 نفر مرد جوان و به دست آوردن سوابق مادرانشان به این نتیجه رسیدند که سربازان کوتاه قد مادران سیگاری دارند و با توجه به قد والدین خود رشد کاملی نداشته اند. سیگار کشیدن در دوران بارداری موجب کوتاهی قد نوزادان به ویژه نوزادان پسر می شود.

دکتر ماریا هاگناس از دانشگاه اولو کشور فنلاد می گوید زنان باید در دوران بارداری به مشاوره و روانکاو مراجعه کنند تا در دوران بارداری سیگار نکشند، چون با این کار هم سلامت خود را به خطر می رسانند و هم مانع رشد طبیعی کودکان خود می شوند.

بچه هایی که پیش از موعد به دنیا می آیند، تولد نوزادانی با وزن کم یا نوزادانی که پیش از تولد می میرند همگی از عوارض مصرف سیگار در مادران باردار است. داشتن بیماری هایی مانند دیابت بارداری یا فشار خون دوران بارداری به نسبت مصرف سیگار در بارداری، بارداری سالم تر و ایمنی تری است چون این بیماری ها با کمک دارو قابل کنترل هستند اما مادر باردار سیگاری به هیچ وسیله ای کودک را از خطر دور نمی کند.

سیگار کشیدن در بارداری موجب کوتاهی قد جنین می شود؟

سیگار کشیدن در بارداری موجب کوتاهی قد جنین می شود؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف