نمناک بهداشت و سلامتپوست و مو نرمی و شادابی پوست با گل بنفشه
پوست ، شادابی پوست
خشکی پوست و از دست دادن نشاط و شادابی در پوست با تغییرات جسمی و محیطی رخ می دهد که باعث پیری پوست می شود. این مشکل را می توانید به راحتی و از راه طبیعی با گل بنفشه برطرف کنید.

تاثیر گل بنفشه بر شادابی پوست

 
طبیعت برای هر مشکل ما پاسخی زیبا دارد که گل بنفشه یکی از آن هاست.
بیشترین استفاده از گل بنفشه برای درمان بیماری های پوستی است. البته گل بنفشه برای درمان اگزما، رفع خارش های پوستی، رفع خارش پلک، رفع شوره سر، رفع جوش صورت و زیبایی پوست نیز مفید است و این گیاه خاصیت نرم کنندگی پوست را دارد.
 
سایر خصوصیات گل بنفشه:
مزاج آن سرد و تر بوده و گیاهی است ملین، مسهل صفرا، خلط آور، تب بر و ضد کم خوابی. چنانچه از پودر خشک کرده گل های آن مقدار یک مثقال خورده شود اثر مسهلی دارد اما مقدار دم کرده آن دو مثقال است که معمولاً با داروهای دیگر و یا به تنهایی خورده می شود.
 
گل بنفشه 

 فواید گل بنفشه

در ناراحتی هایی نظیر سرماخوردگی، سینه پهلو، آنفلوآنزا و تبهای گرم مزاج دیگری مانند تب گلودرد، ذات الجنب، ذات الریه، زکام های گرم مزاج و خشونت شش ها می توان گل بنفشه را با تخم کاهو و تخم خشخاش و بارهنگ از هرکدام دو مثقال گرفته و دم کرده و آب صاف کرده آن را میل نمود. برای دفع صفرا بنفشه را با آلوی زرد جوشانده و می خورند. برای مداوای اسهال های صفراوی یک مثقال شیر خشت و سه مثقال از پودر گل بنفشه را مخلوط کرده و در مدت دو روز و روزی دو بار می خورند.
در صورتی هم که فردی از عفونت های سینوسی رنج می برد، می تواند هر شب روغن گل بنفشه را به داخل بینی بچکاند.

نرمی و شادابی پوست با گل بنفشه

نرمی و شادابی پوست با گل بنفشه
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 9
برگرفته از دکتر سلام /ن
این مطلب مفید بود ؟ 6 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف