نمناک اخبارجامعه شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا معرفی شدند
شادترین کشورهای دنیا ، غمگین ترین کشورهای دنیا
شادترین و غمگین ترین کشورهای جهان در سطح 158 کشور با انتشار سومین گزارش رتبه بندی شادترین کشورهای دنیا با توجه به معیارهای مربوط در ژاپن تایمز معرفی شدند.
تاریخ انتشار : 5 اردیبهشت 1394

شادترین کشورهای دنیا و غمگین ترین کشورهای دنیا در لیستی با رتبه بندی متفاوت معرفی شدند.

 رفاه و شادی دو شاخص حیاتی در توسعه اجتماعی و اقتصادی کشورها به حساب می آید و باید به عنوان هدف کلیدی سیاست دولت ها در نظر گرفته شود.

پایگاه اطلاع رسانی "ژاپن تایمز" نوشت:یکی از زیرمجموعه های سازمان ملل با عنوان شبکه راه حل های توسعه پایدار در گزارشی از «شادی جهانی» سطح شادی در 158 کشور جهان را بررسی و دلایل تاثیرگذار بر این رتبه بندی را ارزیابی کرده است.

هدف از انتشار سومین گزارش از رتبه بندی شادترین کشورهای جهان این است که با مشخص شدن سطح و معیارهای شادی بر نوع سیاست گذاری های دولت ها تاثیر گذاشته شود.

شادترین کشورهای جهان

 

در این گزارش آمده است برای رسیدن به سطح خوبی از رفاه اجتماعی تنها پول کافی نیست بلکه عدالت، صداقت، حس اعتماد و برخورداری از وضعیت خوب سلامتی نقش حائز اهمیتی دارند. آخرین بررسی انجام شده از شادترین کشورهای جهان حاکی از آن است پنج کشور سوئیس، ایسلند، دانمارک، نروژ و کانادا به ترتیب در رتبه های نخست تا پنجم قرار دارند.

همچنین در ادامه این رتبه بندی کشورهای فنلاند، هلند، سوئد، نیوزیلند و استرالیا در رتبه های ششم تا دهم قرار گرفته اند.

با پیشرفت های حاصل شده در علوم مرتبط با شاد زیستن، فاکتورهایی که کیفیت زندگی خوب را برای شهروندان تعیین می کند، مشخص شده اند. بیشتر دولت ها به سیاست هایی پاسخ می دهند که فاکتور رفاه را در اولویت قرار می دهند. کشورهایی که از سرمایه های نهادی و اجتماعی قوی برخوردارند نه تنها از فاکتور رفاه بیشتر حمایت می کنند بلکه در برابر بحران های اقتصادی و اجتماعی انعطاف پذیری بیشتری دارند.

 بررسی ها حاکی از آن است متغیرهایی همچون سرانه تولید ناخالص داخلی، نرخ امید به زندگی سالم، برخورداری از حق آزادی برای انتخاب نوع زندگی، دور بودن از فساد و جرم از جمله فاکتورهای موثر در میزان سطح شادی به حساب می آید.

کشورهای افغانستان، سوریه، توگو، بروندی، بنین، رواندا، بورکینافاسو، ساحل عاج، گینه و چاد در 10 رتبه پایانی فهرست شادترین کشورهای جهان قرار دارند

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا معرفی شدند

شادترین و غمگین ترین کشورهای دنیا معرفی شدند
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 106
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 82 24
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف