نمناک تکنولوژیتبلت و موبایل شارژ کردن 100 % گوشی باتری را نابود میکند
شارژکردن گوشی ، شارژ گوشی از شب تا صبح
سولات زیادی درباره شارژ کردن 100 % باتری گوشی و شارژ کردن گوشی از شب تا صبح وجود دارد که پاسخ همه سوالات را در نمناک پیدا میکنید.

شارژ کردن گوشی تا 100 درصد ممنوع!

فکر کنم یکی از مهم ترین سوالات جامعه بشری از زمان تولید گوشی این بوده که اگر گوشی را از شب تا صبح به شارژر وصل کنیم چه میشود؟ باتری گوشی یا خود گوشی آسیب میبیند؟

شارز کردن گوشی

شارژکردن گوشی تا 100 درصد باتری را خراب میکند

اگر فکر میکنید شارژ کردن گوشی به مدت زیاد یا به عبارت دیگر وصل موندن گوشی به شارژ از شب تا صبح به دیر خالی شدن شارز گوشی کمک میکند اشتباه میکنید.

سایت "Battery University " ادعا می کند اگر بعد از تکمیل شدن ظرفیت باتری گوشی به شارژ آن ادامه دهید مواد شیمیایی داخل باتری می تواند باتری را نابود کند چرا که باتری به مدت طولانی در حالت ” پر فشار ” قرار می گیرد.

 
روش صحیح شارژ گوشی

شارژ کردن گوشی به مدت طولانی

 
در واقع بهتر است هرگز گوشی خود را به صورت کامل شارژ نکنید. در عوض، کارشناسان توصیه می کنند تا شارژ را به صورت متناوب انجام دهید زیرا باعث افزایش طول عمر باتری های لیتیوم یون (Li-ion) می شود.
این نوع باتری ها به طور گسترده در گوشی های هوشمند از جمله آیفون ها، مورد استفاده قرار می گیرند.
 
کارشناسان به این نکته اشاره می کنند که باتری لیتیوم یون نیاز به شارژ کامل ندارد. در واقع، بهتر است این مدل از باتری ها کامل شارژ نشوند زیرا ولتاژ بالا به آن ها فشار می آورد.
 
در نتیجه همواره به یاد داشته باشید دوره های کوتاه شارژ از دوره های کامل شارژ مناسب تر هستند.

شارژ کردن 100 % گوشی باتری را نابود میکند

شارژ کردن 100 % گوشی باتری را نابود میکند
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 17
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 14 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف