نمناک تکنولوژیتبلت و موبایل شارژر نمکی گوشی های هوشمند هم به بازار می آید!
گوشی های هوشمند ، شارژ گوشی های هوشمند
با ابتکار جدیدی که توسط یک مهندس در جزایر فیلیپین ایجاد شده ممکن است در آینده شاهد شارژ گوشی های هوشمند با آب نمک باشیم .

شارژ گوشی های هوشمند با آب نمک

امروزه گوشی های هوشمند به یکی از مهم ترین ابزارهای زندگی افراد تبدیل شده است تا جایی که بیشتر افراد حتی یک لحظه بدون گوشی تلفن همراهشان نمیتوانند زندگی کنند. این گوشی های هوشمند از قابلیت های زیادی برخوردار هستند اما مصرف شارژ گوشی های هوشمند بسیار بالا باشد و این به یک دغدغه برای افراد تبدیل شده است که باید دائما شارژر به دست باشند. علم در تمام زمینه ها پیشرفت های چشمگیری داشته است و پیش بینی میشود که در آینده شاهد شارژ گوشی های هوشمند با آب نمک باشیم .

آیا می دانستید بیش از 7000 جزیره در فیلیپین به برق دسترسی ندارند؟ زمانی که خورشید در این جزایر غروب می کند بومیان برای ایجاد روشنایی در لامپ ها از نفت سفید استفاده می کنند. شاید هزینه فراهم ساختن این سوخت زیاد نباشد اما استفاده از آن برای سلامت انسان و محیط زیست بسیار خطرناک است. اخیرا راه حل بهتری برای تأمین روشنایی این مناطق در نظر گرفته شده. جایگزین شدن سوخت جدیدی که عوارض و مضرات نفت سفید را ندارد.

مهندسی از اعضای گروه صلح سبز که از نزدیک زمان زیادی را با این قبایل فیلیپینی زندگی کرده و از نحوه استفاده نفت سفید توسط آن ها آگاهی داشت، موفق شد با تلاش زیاد یک سوخت جدید و در دسترس را جایگزین نفت سفید کند. این محقق توانست آب و نمک را که در اطراف همه این جزایر به فراوانی وجود داشت جایگزین نفت سفید کند.

بدین ترتیب لامپ های جدیدی روی کار آمدند که لامپ نمکی نامیده می شوند. این لامپ ها با یک لیوان آب و 2 قاشق چای خوری نمک می توانند روزانه 8 ساعت و به مدت 6 ماه انرژی تولید کنند و محیط اطراف خود را روشن کنند.

شارژ گوشی با آب نمک(شارژر نمکی)

شارژ کردن گوشی های هوشمند با آب نمک

این لامپ ال ای دی نمکی بر اساس یک باتری سلول گالوانی کار می کند که محلول الکترولیت آن را آب شور تشکیل می دهد. این لامپ شامل دو الکترود است که در این محلول به کار گرفته شده اند. با توجه به کاهش انواع سوخت های نفت و گاز و میزان آلودگی ایجاد شده توسط آن ها و نیز پر هزینه بودن دیگر سوخت ها، تلاش های مستمری برای به کارگیری این سوخت آغاز شده است.

این سوخت همه گیر شود روزی می رسد که محصول نهایی ازاین تلاش ها بتواند گوشی های هوشمند شما را با همین سوخت ارزان قیمت به وسیله یک پورت USB که در یک سوی دستگاه کار گذاشته می شود شارژ کند.

شارژر نمکی گوشی های هوشمند هم به بازار می آید!

شارژر نمکی گوشی های هوشمند هم به بازار می آید!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از کلیک / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف