نمناک تکنولوژیتبلت و موبایل نحوه شارژ کردن گوشی با کابل OTG
شارژ گوشی ، تمام شدن شارژ گوشی
خیلی از مواقع باتری گوشی ما شارژ ندارد و نمی توانیم آن را شارژ کنیم،بهترین راه استفاده از کابل OTG می باشد.

شارژ گوشی با استفاده از کابل OTG

از مهم ترین و اصلی ترین مشکلاتی که ممکن است در طول مسافرت ها و یا حتی روزهای عادی برای هر یک از ما رخ دهد، به پایان رسیدن شارژ گوشی می باشد که می تواند برای هر یک از ما زجرآور باشد که در سدد حل آن به دنبال پریز برق در سطح شهر خواهیم بود.اگر سیم کارت شما اعتباری است،می دانید که این ویژگی ممکن است که می توانید از دیگر کاربران آن سرویس،اعتبار دریافت کنید و یا اعتبار منتقل کنید.

اما آیا می شود از طریقی شارژ باتری گوشی به گوشی نیز انجام شود؟ چگونه می توان این فرآیند را انجام داد؟. نگران نباشید، ما در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک روشی را به شما خواهیم گفت که به کمک آن می توانید به راحتی اسمارت فون خود را در طول سفر شارژ کنید. همراه ما باشید.

شارژ گوشی

نحوه شارژ کردن گوشی با استفاده از کابل OTG

شارژ موبایل به موبایل با استفاده از کابل OTG

کابل های OTG یکی از مبدل های دو سر USB می باشند که به کمک آن می توان فلش و ابزارهای دیگر را به اسمارت فون متصل کرد. اما از مبدل های OTG می توانید به راحتی شارژ باتری را به اسمارت فون خود و یا دیگران منتقل نمایید.

شارژ توسط OTG

نحوه شارژ کردن گوشی توسط کابل OTG

با این وجود باید فرآیند شارژ شدن و یا شارژ کردن اسمارت فون های دیگر را مطابق ذیل انجام دهید ؛

  1. ابتدا یک کابل OTG و یک کابل USB (کابل باید متعلق به دستگاهی باشد که قرار است از طریق آن گوشی مقصد شارژ شود) را تهیه نمایید.
  2. کابل OTG را به دستگاهی متصل نمایید که قرار است شارژ شود و در مقابل کابل USB را به دستگاه منتقل کننده شارژ متصل نمایید و سپس دو سر پایانی دو کابل را به یکدیگر متصل کنید.
  3. اینک شاهد شارژ شدن اسمارت فونی که به آن کابل OTG را متصل کرده اید، خواهید بود.

نکات شارژ کردن موبایل به موبایل با استفاده از OTG

همان گونه که می دانید باتری گوشی ها با میزان ولتاژهای متفاوت شارژ می شوند و استفاده از این روش قطع یقین از ولتاژ پایین تری برخوردار است که نتیجه استفاده مدام از این روش، تخریب باتری هر دو موبایل است. بنابراین توصیه می شود این روش را تنها در مواقع ضروری انجام دهید.

همچنین توجه داشته باشید که این فرایند تا زمانیکه شارژ باتری هر دو گوشی مساوی شود، انجام خواهد شد. از این رو زمانیکه میزان شارژ دو باتری مساوی شدند، آنها را از یکدیگر جدا کنید.

نحوه شارژ کردن گوشی با کابل OTG

نحوه شارژ کردن گوشی با کابل OTG
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 17
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
این مطلب مفید بود ؟ 17 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف