نمناک سرگرمیگوناگون حکایت جالب و آموزنده استاد مشنگ و شاگرد زرنگ!
شاگرد ، استاد مشنگ
در این بخش از سرگرمی سایت پر مخاطب نمناک حکایت جالب و آموزنده ای درمورد گول خوردن استاد خبره از طرف شاگرد زرنگ می خوانید که بسیار جالب است.

داستان شاگرد زیرک و استاد!

همیشه آنگونه که ما فکر می کنیم اتفاق نمی افتد مخصوصا کسانی که همیشه خود را اهل فن و همه چی تمام فرض میکنند،در این بخش از سرگرمی سایت پر مخاطب نمناک حکایت جالب و آموزنده ای درمورد گول خوردن استاد خبره از طرف شاگرد زرنگ می خوانید که بسیار جالب است.

در زمان های قدیم استادی بود که در مکتب اش از همه قشر و سن و سالی شاگرد داشت. از بچه و بزرگ و پیر و جوان گرفته تا کارگر و تاجر و بقال و نقال و چقال. یک روز برای استاد با چاپار سریع السیر پیام کوتاهی رسید که به آن پیامک می گفتند. در پیامک نوشته شده بود برای سرمایه گذاری در پروژه ساخت کاروان سرایی در هشت هزار فرسنگی آبادی، کافی است روزی یک کیسه اشرفی پرداخت کنید تا بعد از شش ماه صاحب یک غرفه در آن کاروان سرا شوید. استاد که ادعایش در همه زمینه ها دهان یاوه گویان را جر می داد، این بار دو دل شد. از یک طرف دهانش آب افتاده بود تا در این کار سرمایه گذاری کند، از یک طرف عقلش می گفت این کار به این راحتی ها نیست.

شاگرد

برای همین از یکی از شاگردانش که تاجر ورشکسته ای بود مشورت خواست. بقیه شاگردان افزودند:«استاد! این که خودش هشتش گروی نه اش است و هرچه داشته حتی کلیه و قرنیه و نیم متر از روده بزرگش را هم در سرمایه گذاری ها و تجارت های داغانش از دست داده. چرا می خواهید با این آدم شکست خورده مشورت کنید؟» استاد در جواب شاگردان افزود:«کسی که شکست خورده در مقایسه با کسی که چنین تجربه ای نداشته، هزاران قدم جلوتر است. او روی دیگر موفقیت را به وضوح دیده و بهتر از هر کس دیگری می تواند چاه های منتهی به شکست را به ما نشان دهد.»

شاگردان از این حرف استاد کپ کردند و زبان به دهان گرفتند. آن شاخص ورشکسته در سه جلسه فشرده یک ساعت و نیمه به استاد مشاوره داد و استاد را راضی کرد تا در آن پروژه سرمایه گذاری کند. استاد هم با آن همه ادعایش خام شد و هرچه داشت و نداشت سرمایه گذاری کرد و شش ماه که هیچ، شش سال بعد هم به نتیجه ای نرسید و دار و ندارش را به باد داد.

بعدها از یکی از شاگردانش که داروغه بود خبردار شد همان تاجر ورشکسته، خودش بنیان گذار آن پروژه خیالی بوده و با این کلک میلیاردها کیسه اشرفی کلاهبرداری کرده و متواری شده است. آن جا بود که استاد فهمید خیلی هم نباید به آدم های شکست خورده اعتماد کرد و عقل هم خوب چیزی است گاهی!

علکساندر کاربراتور

حکایت جالب و آموزنده استاد مشنگ و شاگرد زرنگ!

حکایت جالب و آموزنده استاد مشنگ و شاگرد زرنگ!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 9
برگرفته از آخرین خبر - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 9 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف