نمناک فرهنگ و هنرچهره ها بیماری خواهر هرمز شجاعی مهر بخاطر یک شایعه!
هرمز شجاعی مهر ، سرطان هرمز شجاعی مهر
هرمز شجاعی مهر مجری با سابقه تلویزیون پس از بهبودی بیماری این روزها در خانه استراحت میکند درباره شایعه سرطان گلایه کرد.
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1395
بازدید : 6,072 نفر

شایعه سرطان هرمز شجاعی مهر

خبر بیماری و شایعه سرطان هرمز شجاعی مهر مجری سیمای خانواده خیلی زود در شبکه های اجتماعی دست به دست شد! با اینکه بعد از چند ساعت خبر تکذیب شد، اما صورت مساله پاک نشد!

با شجاعی مهر که این روزها در خانه مشغول استراحت است، هم صحبت شدیم تا از روزهای درمان و بعد آن برایمان بگوید.

قضیه سرطان حنجره و تکذیب آن چه بود؟

از دو سه ماه قبل گلویم تحریک می شد و اذیتم می کرد. به چند پزشک متخصص مراجعه کردم، اما گفتند چیزی نیست و جدی اش نگیرم تا این که مچ دست پسرم شکست و برای درمان او به یک مجتمع پزشکی مراجعه کردم، دکتر شفاعت با دیدن من گفت:«به نظرم تیروئیدت مشکل دارد». در معاینه اولیه متوجه شد غده ریزی روی تیروئیدم وجود دارد. برایم اسکن نوشت و بعد مشخص شد غده خوش خیم است، اما امکان دارد گسترش پیدا کند، به همین دلیل بعد از بررسی به این نتیجه رسیدند که تیروئید را جراحی و آن را کاملا خارج کنند. عمل جراحی پنج ساعت طول کشید و دو روز در بیمارستان بستری بودم و الان هم در منزل استراحت می کنم و طبق گفته پزشکان با توکل به خدا تا دو ماه دیگر حالم خوب می شود. وقتی تیروئید کاملا خارج می شود، درمان باید از راه های دیگر ادامه پیدا کند. باید منتظر بمانم تا یک ماه از جراحی بگذرد تا مشخص شود به یددرمانی نیازی هست یا نه.

هرمز شجاعی مهر

هرمز شجاعی مهر در بیمارستان

پس این که گفته شد شما به سرطان مبتلا شده اید، شایعه بود؟

شایع شد سرطان حنجره دارم که کاملا اشتباه بود و بیماری ام ربطی به حنجره نداشت. تیروئیدم درگیر یک غده شده بود که خدا را شکر خوش خیم بود و دیگر نیازی به شیمی درمانی و جراحی های بعدی ندارد. تحت درمان خواهم بود و پزشکان امیدوارند با مشکل خاصی روبه رو نشوم.

زمانی که به شما گفتند گلویتان درگیر بیماری شده و احتمال سرطان هست، چگونه با این موضوع برخورد کردید، به هر حال شما مجری و گوینده هستید و حنجره و گلو به نوعی ابزار حرفه و شغل شماست؟

بدون اغراق و ریاکاری می گویم، باور دارم که خداوند مرا دوست دارد، هر اتفاقی که برایم رخ می دهد از خداوند تشکر می کنم؛ چون معتقدم که حتما حکمت و مصلحتی بوده که من از آن بی خبرم. در ساعات اولیه که خبر را به من دادند، طبیعی است که کمی شوکه شوم و به این فکر می کردم که چه باید بکنم، اما بعد از گذشت چند ساعتی خیلی راحت آن را پذیرفتم. به نظرم خداوند در مسیر زندگی ام بدی قرار نمی دهد…

می توان این بیماری را به حساب یک تلنگر گذاشت؟

من اسمش را شوخی خدا با خودم می گذارم تا حواسم بیشتر جمع باشد.

هرمز شجاعی مهر و دخترش

هرمز شجاعی مهر و دخترش ندا

شایعاتی که در چنین شرایطی در فضای مجازی منتشر می شود چه تاثیری روی خود فرد و اطرافیانش دارد؟

خیلی بد بود! وقتی این خبر در شبکه های اجتماعی منتشر شد، اتفاقات بدی برای ما رخ داد. اقوام، خواهر و برادرهایم در شهرستان زندگی می کنند. آنها از طریق شبکه های اجتماعی متوجه شده بودند که مبتلا به سرطان حنجره شده ام! این خبر آنها را بسیار نگران کرده و حتی خواهرم دچار مشکل قلبی شده بود. انتشار این شایعات بسیار آزاردهنده و حتی خطرناک است و شاید باعث فوت اطرافیان شود. همسر و فرزندانم چند روز فقط پاسخگوی تلفن اقوامی بودند که در شهرستان هستند و با شنیدن خبر سرطان حنجره بشدت نگران شده بودند. در دنیایی که اخبار بیشتر از طریق فضای مجازی منتشر می شود، اخلاق مداری حرف اول را می زند، نباید هر شنیده ای را بدون این که صحت و سقم آن مشخص شود، نشر داد. شایعه سرطان، خانواده ام را با بحران روبرو کرد.

بیماری خواهر هرمز شجاعی مهر بخاطر یک شایعه!

بیماری خواهر هرمز شجاعی مهر بخاطر یک شایعه!
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10
برگرفته از جام جم - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 9 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف