نمناک اخبارجامعه دستگیری عاملان انتشار شایعه گروگانگیری بازار موبایل
گروگانگیری بازار موبایل ، عاملان شایعه گروگانگیری بازار موبایل
گروگانگیری بازار موبایل شایعه ای بود که در شبکات اجتماعی با آمار دروغین و باورنکردنی منتشر شد. پلیس پایتخت در برررسی و رسیدگی دقیق عاملان این شایعه پراکنی ها را شناسایی و دستگیر کرد.
تاریخ انتشار : 4 آذر 1394
بازدید : 2,663 نفر

عاملان شایعه گروگانگیری بازار موبایل در تلگرام دستگیر شدند

گروگانگیری در بازار موبایل و بمب گذاری در تهران شایعاتی بود که در چند روز اخیر موجی از هراس را توسط کاربران شبکات اجتماعی در جامعه ایجاد کرد. 

سرتیپ پاسدار حسین ساجدی نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره انتشار شایعاتی مبنی بر بمب گذاری در تهران و همچنین گروگان گیری گفت:روز گذشته به دنبال انتشار شایعاتی مبنی بر گروگانگیری در بازار موبایل ایران با 27 کشته و همچنین بمب گذاری در 2 نقطه از شهر تهران در شبکه های اجتماعی، پلیس پایتخت رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار داد.

وی با تاکید بر این مساله که پس از بررسی، مشخص شد هیچ مورد حادثه گروگانگیری در بازار موبایل ایران و بمب گذاری در نقاط اعلامی رخ نداده است افزود:بنابراین در گام دوم دستگیری عامل یا عاملان انتشار این شایعات آغاز شد و با انجام یک سلسله عملیات فنی-پلیسی نهایتا سه نفر در این رابطه شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به این مطلب که تمامی عکس های استفاده شده در اخبار مذکور خلاف واقع است، اظهار داشت:در گزارش های منتشر شده در شبکه های اجتماعی، تصاویری وجود دارد که مربوط به مانورهائی است که مأموران نوپو در ایام هفته ناجا در سطح کشور انجام می دهند که متأسفانه متهمان با سوء استفاده از این تصاویر سعی در برهم زدن امنیت روانی جامعه داشتند.

این مقام انتظامی در پایان با اعلام این مطلب که تمامی نقاط پایتخت در امنیت کامل است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد، تصریح کرد:پلیس تهران بزرگ تامین امنیت اجتماعی و روانی جامعه را جزء وظایف ذاتی خود می داند و به جد با تمام افرادی که با شایعه پراکنی و نشر این گونه مطالب، قصد تشویش اذهان عمومی، برهم زدن امنیت روانی جامعه و احساس امنیت شهروندان را داشته باشند، طبق قانون با قاطعیت برخورد می کند.

گروگانگیری بازار موبایل ، عاملان انتشار شایعه گروگانگیری بازار موبایل شناسایی شدند

دستگیری عاملان انتشار شایعه گروگانگیری بازار موبایل
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 10
برگرفته از فارس /ن
این مطلب مفید بود ؟ 8 2
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف