نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها شایع ترین بیماری های نوروزی در مسافرت
تهوع ، استفراغ
پرخوری، عدم رعایت بهداشت و در نتیجه اسهال و استفراغ از شایع ترین علل بیماری های نوروزی است.
تاریخ انتشار : 13 فروردین 1394
بازدید : 4,341 نفر

توصیه هایی بسیار مهم درمورد بیماری های نوروزی!

 

دکتر خسرونیا درباره بیماری های شایع در طول سفرهای نوروزی عنوان کرد:پرخوری غذا، عدم رعایت بهداشت از شایع ترین علل سفرهای ایام نوروزی می باشد که منجر به اسهال، استفراغ در مسافران می شود، علت پرخوری بیشتر در دید و بازدیدهای نوروزی و اغلب در بین کودکان شایع است که باعث دل درد، اسهال و مراجعه به بیمارستان می شود.

متخصص داخلی درباره علت بیماری هایی که در حین مسیر در سفرهای نوروزی رخ می دهد افزود:استفاده از رستوران های میان راه که بهداشت کمی دارد و استفاده از آب های آلوده، گزش حشرات، عقرب و مار در  افرادی که در پارک و یا فضاهای کوهستانی چادر به پا می کنند، باعث بیماری زایی می شود.

دکتر خسرو نیا در پاسخ به این سوال که نوع مناطقی که به آن جا سفر می کنیم تاثیری در نوع بیماری دارد یا خیر تصریح کرد:در برخی مناطق تب مالت شایع است که باید از خوردن شیر، لبنیات تازه و نجوشیده خودداری کرد، ادویه زیاد غذاها در برخی مناطق برای افرادی که دچار ناراحتی های معده، روده و زخم اثی عشر هستند توصیه  نمی شود همچنین در برخی مناطق اختلاف های شب و روز بالاست که باعث سرماخوردگی و بیماری های ویروسی می شود.

شایع ترین بیماری های نوروزی در مسافرت

شایع ترین بیماری های نوروزی در مسافرت
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - /م
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف