نمناک فرهنگ و هنرچهره ها شبنم قلی خانی رکورد دار نقش های مثبت تلویزیون+تصاویر
شبنم قلی خانی ، شبنم قلی خانی بازیگر
شبنم قلی خانی بازیگری که هنوز با نقش مریم مقدس در میان مردم شناخته میشود یکی از رکورد داران نقش های مثبت در سینما و تلویزیون است.

شبنم قلی خانی بازیگری که رکورددار نقش های مثبت است

شبنم قلی خانی بازیگری که هنوز با نقش مریم مقدس در میان مردم شناخته میشود همان چهره معصوم و مهربان مریم را در این فیلم سینمایی در طی سالهای بازیگری اش حفظ کرد و توانست به یکی از رکورد داران نقش های مثبت در تلویزیون تبدیل شود.

شبنم قلی خانی بازیگری که در اولین تجربه سینمایی اش توانست در نقشی ماندگار جلوی دوربین برود و مورد توجه اهالی سینما قرار گیرد. این تجربه موفق راهی برای ورود او به تلویزیون بود و بازی در سریال اولین شب آرامش از او چهره محبوب تر و شناخته شده تری ساخت.

در سالهای حضور شبنم قلی خانی در سینما و تلویزیون همیشه شاهد حضور او در نقش هایی مثبت بوده ایم و میتوانیم از او به عنوان رکورد دار نقش های مثبت یاد کنیم. به بهانه بازی شبنم قلی خانی در سریال آنام که این شخصیت مهربان و آرام خود را حفظ کرده است نگاهی کوتاه به نقش های مثبت او می اندازیم.

نقش های مثبت شبنم قلی خانی در سینما و تلویزیون

شبنم قلی خانی در مریم مقدس

ورود شبنم قلی خانی به دنیای سینما با فیلم سینمایی مریم مقدس بود . فیلمی که بعد از گذشت سالها از ساخت آن هنوز جذابیت های زیادی برای مخاطب دارد. شبنم قلی خانی در این فیلم که ساخته شهریار بحرانی بود در نقش حضرت مریم (س) جلوی دوربین رفت.

شبنم قلی خانی

شبنم قلی خانی در فیلم سینمایی مریم مقدس

داستان فیلم مریم مقدس :شانزده سال قبل از میلاد مسیح زمانی که مردم منتظرند تا مسیحای موعود متولد شود، فرزند عمران دختر می شود و مادرش نام کودک را مریم انتخاب می کند و چون قبل از تولد عهد بسته که او را تا زمان بلوغ به خدمت در معبد مقدس بگمارد، به معبد می رود، اما تا به حال پای دختری به معبد باز نشده. زکریا تلاش می کند که با تمامی مخالفت های روحانیان یهودی مریم در معبد بماند و کم کم با وجود الهامات به مریم، مردم به سوی او جلب می شوند. اما بعد از یک اتفاق مریم از معبد رانده می شود. در همان موقع با خواست خداوندی مریم (س باردار می شود و همین موضوع سوء ظن مردم را برمی انگیزد. هرود که از تولد کودک احساس ناامنی می کند دستور قتل نوزاد را می دهد، اما نوزاد به دنیا می آید و با صحبت کردن در گهواره همه را مبهوت می کند.

بازیگران فیلم مریم مقدس :شبنم قلی خانی ، پرویز پورحسینی ، محمد کاسبی ، جعفر دهقان ، اشکان پارسا ، افسانه ناصری ، زهرا سعیدی ، مهدی فقیه ، حسین یاری و مریم رضوی .


شبنم قلی خانی در اولین شب آرامش

اولین شب آرامش مجموعه تلویزیونی محصول سال 1385–1384 به کارگردانی احمد امینی، نویسندگی سعید شاهسواری، عباس نعمتی و تهیه کنندگی سعید شاهسواری است و اولین سریالی است که شبنم قلی خانی در آن به ایفای نقش می پردازد.

شبنم قلی خانی

شبنم قلی خانی در سریال اولین شب آرامش

خلاصه داستان اولین شب آرامش :ماجرای این مجموعه با نه گفتن دختری بر سر سفره عقد آغاز می شود. آذر از ازدواج با علیرضا منصرف می شود تا با نامزد قبلی اش فرزاد که در حال بازگشت به ایران است، ازدواج کند. نوشین دوست آذر و خواهر ناتنی فرزاد، مشوق آذر در این تصمیم گیری است. بعدتر مشخص می شود که نوشین به علیرضا علاقمند است. از سوی دیگر پیمان وکیل پدر متوفی خانواده ملکی، دلبسته نوشین است. این در حالی است که تنها زرین (همسر ملکی) می داند که پیمان برادر نوشین است.

بازیگران سریال اولین شب آرامش :یکتا ناصر ، شبنم قلی خانی ، امیر آقایی ، شهروز ابراهیمی ، مهتاج نجومی ، اکرم محمدی ، مریم معترف ، پرویز پورحسینی ، مهدی پاکدل ، بهرام ابراهیمی ، مهرداد ضیایی ، آتیلا پسیانی ، پوراندخت مهیمن و داریوش فرهنگ.


شبنم قلی خانی در هشت و نیم دقیقه

شبنم قلی خانی بازیگر نقش یکتا در سریال هشت و نیم دقیقه بودکه باز هم چهره آرام اما این بار مصمم او مورد توجه قرار گرفت. بازیگر معصوم سریال مریم مقدس این بار در نقش زنی جلوی دوربین رفت که با وجود مرگ همسرش تلاش میکند در برابر مشکلات ایستادگی کند و از حقوق خانواده اش دفاع کند.

شبنم قلی خانی

شبنم قلی خانی در سریال هشت و نیم دقیقه

هشت و نیم دقیقه نام یک مجموعه تلویزیونی به کارگردانی شهرام شاه حسینی و تهیه کنندگی بهروز مفید و محصول سال 1395 است. این سریال، قصه زنی با نام یکتا است که با فرزندش پس از مرگ همسر و پدر همسرش در یک تصادف رانندگی به واسطه توطئه ای در شرایط نامناسب مالی قرار می گیرند. این زن برای گرفتن حق خود اقداماتی انجام می دهد که بن مایه قصه از این موضوع شکل گرفته است.

بازیگران این مجموعه عبارتند از:سام درخشانی، آشا محرابی، سیامک اطلسی، پژمان بازغی، شبنم قلی خانی، الهه حضاری، بهرنگ علوی و مزدک رستمی.


شبنم قلی خانی در آنام

شبنم قلی خانی در سریال آنام همان نقش معصوم و آرامش را باز برای مخاطب تداعی میکند . بازیگر مریم مقدس این بار در کار تلویزیونی جواد افشار در نقش دختری به نام آرزو جلوی دوربین رفت.

شبنم قلی خانی

شبنم قلی خانی در سریال آنام

این سریال با ژانر اجتماعی خانوادگی، درباره مادری به نام آنام ، مسائل زندگی او ، خانواده اش و شهرش می گذرد و شبنم قلی خانی در این سریال نقش دختر گمشده گلچهره سجادیه را بازی میکند .

بازیگران سریال آنام عبارتند از:گلچهره سجادیه، عبدالرضا اکبری، مهرانه مهین ترابی ، شبنم قلی خانی ، مجید واشقانی ، سیامک صفری، امیر دلاوری، سامیه لک ، کوروش زارعی، ناصر هاشمی ، مهشید جوادی، میثم ولی خانی، فاطمه حسینی، هادی افتخار زاده، شهرام خزرایی، رقیه شادخواه، فریبا سهرابی، امین حاجی اکبری، سویل شیرگیر، فیروز عاقلی، علیرضا پور صدیقیان، امیر شاکری، وحید فرشی، فروغ مشقتی، احمد پور خوش، لاله مرزبان، عرفان ابراهیمی، فرهاد بشارتی، حسین مسافر آستانه، منوچهر زنده دل، داریوش سلیمی، مجید شهریاری، علی بیطرفان، آرزو روشناس، آرام چراغی، محمود نوری، شمسی صادقی و .....با حضور سیروس گرجستانی ، خسرو شهراز و کاظم بلوچی.


نقش متفاوت شبنم قلی خانی در پنجمین خورشید

شبنم قلی خانی بعد از سالها بازی در نقش های مثبت در سریال پنجمین خورشید نقش متفاوت را جلوی دوربین برد و به گفته خودش از پیشنهاد باز یدر نقش منفی بسیار خوشحال است و دوست دارد که در ژانری متفاوت جلوی دوربین رود.

شبنم قلی خانی در سریال پنجمین خورشید در نقش دختری به نام هما جلوی دوربین رفت.

شبنم قلی خانی

شبنم قلی خانی در سریال پنجمین خورشید

داستان سریال پنجمین خورشید :محسن و همایون دو دوست خیلی صمیمی هستند که در سال 64 و در وضعیت بد اقتصادی زندگی می کنند. آنها بر اثر حادثه ای عتیقه ای خاص پیدا می کنند که قابلیت سفر در زمان را دارد و محسن همراه عتیقه 24 سال در زمان سفر می کند و در سال 1388 در تهران امروز خود را می یابد. محسن که با پدیده های جدید و دور از ذهن مواجه می شود دلبسته دختری به نام هما می شود و اتفاقات دیگری برای او می افتد که مجبور به بازگشت به سال 64 می شود و …

بازیگران سریال پنجمین خورشید :حمید گودرزی (محسن) ، شبنم قلی خانی (هما) ، مریم کاویانی (مریم) ، شهرام قائدی (همایون) ، مهدی سلوکی (محسن) ، انوشیروان ارجمند (انوش) ، مهوش صبرکن ، پندار اکبری ، کامیار محبی ، عسگر قدس ، حسن نجفی و پندار اکبری.

شبنم قلی خانی رکورد دار نقش های مثبت تلویزیون+تصاویر

شبنم قلی خانی رکورد دار نقش های مثبت تلویزیون+تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 8
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 8 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف