نمناک بهداشت و سلامتسلامت روان شب زنده داران باهوش ترند یا سحرخیزان؟
شب زنده داران ، شب بیداران
محققان بر این باورند که کسانی که شب زنده داراند و دیرتر از دیگران می خوابند و هم دیرتر بیدار می شوند از نظر عقل و هوش متفاوت هستند.

شب زنده داران از سحرخیزان باهوش تر هستند

یکی از ویژگی های شب زنده داران این است که می توانند از نظر عقل و هوش نیز نسبت به دیگران برتر باشند. محققان دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن برای بررسی این موضوع، زمان خواب و بیداری 80 نفر از دانش جویان را بررسی کردند و پرسش نامه هایی را در این زمینه به دانش جویان دادند.
یافته های نهایی نشان دادند که دانش جویان برتر، هم دیرتر از دیگران می خوابند و هم دیرتر بیدار می شوند. این درحالی است که دانش جویان ضعیف تا متوسط از نظر توانایی های فکری، هم شب ها زودتر می خوابند و صبح ها نیز زودتر بیدار می شوند.

شب زنده داران

شب زنده داران

ویژگی دیگر شب بیداران این است که زمان بیشتری را به فعالیت هایی اختصاص می دهند که استرس را از آنان دور می کنند. ممکن است بعضی از افراد استدلال کنند که خواب دقیقا ما را به همین هدف می رساند، اما شب زنده داران باید قبل از خوابیدن بتوانند استرس را از خودشان دور کنند و با توجه به همین نکته، روند استرس زدایی قبل از خواب به بخشی از برنامه شبانه آنان تبدیل می شود. این فعالیت های استرس زدا که می توانند شامل کارهایی مانند یوگا یا کتاب خوانی باشند، شب بیداران را به تعادل ذهنی و آرامش مطلوبی می رسانند.

شب زنده داران باهوش ترند یا سحرخیزان؟

شب زنده داران باهوش ترند یا سحرخیزان؟
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11
برگرفته از سیمرغ-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 9 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف