نمناک سرگرمیگوناگون شخصیت شناسی حیوانات از روی مدل چشم آنها
شخصیت حیوانات ، شخصیت
بر اساس نتایج کار محققان مدل چشم حیوانات شخصیت آنها را نشان داده و می توان افکار آنها را با نگاه کردن به حالت چشمهایشان فهمید.

از قدیم گفته اند که با نگاه کردن به چشمها می توان از دل طرف مقابل خبردار شد.این امر تا کنون برای انسانها صرق می کرد.اما محققان به تازگی دریافته اند که این اتفاق در مورد چشم حیوانات نیز صدق می کند.

آنها با تحقیق بر روی شکل چشم 214 مورد از حیوانات به این نتیجه رسیده اند که شکل و ساختار چشم حیوانات نشان می دهد که نحوه زندگی حیوانات چطور است و آنها شکارچی هستند یا شکار!

تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا نشان داده که قرنیه چشم اکثر حیوانات علف خوار مثل گوسفند و بز و حیواناتی که شکار هستند افقی است. حیوانات شکارچی که ترجیح می دهند به صورت مخفیانه طعمه را دنبال کنند چشم شان قرنیه ای دایره ای دارد. گربه سانان از جمله ببر که ذاتاً شکارچی به حساب می آیند قرنیه چشم عمودی دارند.

شخصیت

با قرنیه چشم عمودی،شکار و اجسام که در فاصله های دور قرار دارند، با جزییات بالا قابل دیدن هستند. هر چه شکار از شکارچی دورتر شود، از فوکوس خارج می شود. حیوانات شکارچی از این قابلیت برای تشخیص فاصله شکار و سازماندهی حمله خود استفاده می کنند. در مقابل حیواناتی که غالباً شکار هستند با قرنیه چشم افقی می توانند دیدی پانوراما داشته باشند.

این قابلیت به حیوانات امکان می دهد که دیدی مانند لنزی واید داشته و زاویه دید وسیع تری برای فرار از دست شکارچی ها داشته باشند. همچنین این نوع چشم کمک می کند که در هنگام فرار سریع از دست شکارچی ها موانع مانند صخره ها خیلی سریع دیده شوند و به مسیریابی کمک کند. چشم های حیوانات شکارچی همچنین معمولاً در جلوی سر آنها قرار دارد اما همان طور که همه دیده اند حیواناتی که معمولاً شکار هستند چشم هایشان در کناره سر قرار می گیرد. این قابلیت هم به شکارچی ها کمک می کند که دید لازم را برای تمرکز و فاصله یابی با شکار داشته باشند و حیوانات شکار هم با استفاده از این مسئله دید وسیع تری برای فرار دارند.

شبیه سازی ساختار چشم حیوانات به محققان نشان داده که هر نوع از حیوانات دنیا را به شکل متفاوتی می ببیند. این مسئله مدتها پیش از این درباره دیدن رنگ ها مشخص شده بود که محققان موفق به شبیه سازی آن شده بودند. پستاندارانی نظیر گربه و سگ در دیدشان خبری از رنگ قرمز نیست و تنها انسان و میمونها قادر به دیدن رنگهای آبی، زرد و قرمز هستند.

شخصیت شناسی حیوانات از روی مدل چشم آنها

شخصیت شناسی حیوانات از روی مدل چشم آنها
:
امتیاز : 2.8 تعداد رای : 32
برگرفته از خبرآنلاین-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 18 14
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف