مدل مو

شخصیت شناسی از روی مدل مو

کد مطلب : 9223زمان مطالعه : 5 دقیقه
مدل مو بخش دیگری از شخصیت شناسی است که با توجه به علاقه و یا نوع افراد با مدل موهای مختلف می توان تشخیص داد که چه طرز فکر و نوع رفتاری می تواند داشته باشد.

مدل مو و شخصیت هر فرد

شخصیت شناسی از روی مدل مو بخش دیگری از شخصیت شناسی است که با توجه به علاقه و یا نوع افراد با مدل موهای مختلف می توان تشخیص داد که چه طرز فکر و نوع رفتاری می تواند داشته باشد.

1- موهای فر

افرادی  که موهای فر دارند، افرادی خلاق و روشنفکری اند که زیاد به قضاوت های دیگران اهمیتی نمی دهند و به سبک خودشان زندگی می کنند. این افراد برنامه های بلندپروازانه ای برای زندگی شان دارند و گمان می کنند موهایشان برگ برنده ای برای جلب توجه دیگران هستند. البته گاهی کسانی که چنین شخصیتی دارند، به طور طبیعی موهای فر ندارند و به دلیل آنکه ظاهرشان را با شخصیت درونی شان هماهنگ کنند، موهای خود را فر می کنند.

موهای فرفری

رابطه ی بین مدل مو و شخصیت هر فرد 


2- مدل موی چتری

این افراد دوست دارند توجه را به خود جلب کنند. مهم نیست موهای آنها بلند است یا کوتاه، اندازه موها هرچه که باشد، چتری کردن جلوی مو می تواند توجه دیگران را به سمت آنها هدایت کند، زیرا افراد خواسته یا ناخواسته با نگاه کردن به آنها به چشم هایشان خیره می شوند و برقراری ارتباط چشمی، دریچه ای برای شروع یک ارتباط نزدیک تر است. این آدم ها به زیبایی طبیعی معتقدند و از آشنایی با آدم های تازه خوشحال می شوند. البته آنها این نظر را در مورد کسانی می دهند که چتری های صاف دارند، نه کسانی که به خاطر مدل موی کوتاهشان مجبورند موهای خود را در پیشانی بریزند.
 
3- کچل های مرتب چه شخصیتی دارند

بررسی ها نشان می دهد، مردهایی که کم مو یا نیمه طاس هستند اما معدود تارهای باقیمانده روی سر خود را با دقت و وسواس شانه می زنند، آدم های خودخواهی هستند که به نگاه دیگران در مورد خودشان اهمیت زیادی می دهند. البته آنها این نظر را در مورد کسانی می دهند که به شکل افراطی به موهایشان می رسند، نه کسانی که تنها می خواهند آراسته و تمیز باشند.
 
4- موی کوتاه

محققان می گویند صاحبان موهای کوتاه، آدم های محافظه کاری هستند که می توانند خودشان را با محیط اطرافشان تطبیق دهند. البته آنها معتقدند موهای بیش از حد کوتاه می تواند تمایل افراد به ورزش کردن یا کارهای نظامی را نشان دهد یا از بیماری فرد خبر دهد. چراکه در این سه گروه، افراد ترجیح می دهند موهایی کوتاه داشته باشند. پس اگر فردی با موهای کوتاه را دیدید، اول در شیوه زندگی و شرایطش به دنبال دلیل انتخاب این مدل بگردید و بعد برچسب محافظه کار بودن را روی او بچسبانید.
 
5- موهای خاکستری

به عقیده پژوهشگران نه تنها مدل های مختلف مو، بلکه رنگ مو هم می تواند شخصیت افراد را پیش بینی کند و به ما در برقراری رابطه با آنها کمک کند. تحقیقات دیگری هم می گوید زنانی که به طور طبیعی، موهایشان به سمت خاکستری شدن می رود، خودشان را همانطور که هستند قبول دارند. آنها از شخصیت و شیوه زندگی شان راضی اند و دوست دارند خود را به همان شکلی که هستند به دیگران نشان دهند. این آدم ها روی تصمیمات و رفتارهایشان پرده نمی گذارند و از خودسانسوری بی زارند.
 

6- موهای به هم ریخته و در هم پرهم

آدم های بی خیالی که به آسانی ناراحت نمی شوند و تنش های روزمره کمترین اثر را رویشان دارد، چنین موهایی دارند. البته بسیاری از کسانی که موهای به هم ریخته دارند، دوست دارند با مدهای عجیب و غریب روز پیش بروند. درست است که در چشم دیگران ممکن است خنده دار به نظر برسند، اما از طرف دیگر، جذاب و فریبنده هم هستند. از نگاه دیگر، آدم های بی قیدی که برای هیچ چیز احترام قائل نیستند، معمولا موهایی ژولیده و کثیف دارند و آخرین باری که به ظاهر موهایشان رسید ه اند را به یاد نمی آورند. پژوهشگران می گویند، اگر آنها به بیماری یا مشکل خاصی مبتلا نباشند، احتمالا به خاطر کاهلی شان چنین ظاهری را پیدا می کنند.
 
7- مجعد

موهای مجعد مخصوص آدم های مدرن است که دوست دارند بی همتا به نظر برسند. صاحبان این موها در یک زمان دوست دارند کنترل همه چیز را به دست بگیرند و در همان زمان از اینکه همه چیز را رها کنند و بی خیال آن شوند هم نمی ترسند. پس در ارتباط با آنها کمی محتاط تر عمل کنید تا قربانی تصمیمات ناگهانی شان نشوید.


موهای صاف 

شخصیت شناسی از روی مدل مو

8. موهای صاف

موی صاف یعنی جدیت؛ آدم هایی که چنین موهایی دارند، در زندگی شان یک خط ثابت را انتخاب کرده و از این شاخه به آن شاخه پریدن پرهیز می کنند و یک شاخه را با جدیت ادامه می دهند. آنها دوست دارند همان طور که هستند به نظر برسند. چنین آدم هایی در کارشان هم متخصص هستند و از پس چالش های زندگی شان به خوبی برمی آیند. این آدم ها اگر مسئولیتی را قبول کنند، تمام تلاش شان را برای انجام دادنش می کنند و شما می توانید به متعهد بودنشان اطمینان داشته باشید.
 

9. نیمه مصری(جلو بلند و پشت کوتاه)

این افراد، آدم های ساده و بی شیله و پیله ای هستند که به نظر دیگران اهمیتی نمی دهندو نمی گذارند کسی در کارشان دخالت کند. زنانی که این مدل مو را انتخاب می کنند، در زندگی سبک و سیاق خود را در پیش می گیرند و نمی گذارند که وابستگی به دیگران، زندگی شان را نابود کند. آنها می توانند در زندگی روی خطی که در نظر گرفته اند حرکت کنند و با قدرت و استقلال عمل می کنند.
 
 
10. موهای تیز تیزی (پر مانند)

موهای کوتاهی که این ظاهر را دارند، متعلق به آدم های مدرنی هستند که نسبت به زندگی اشتیاق زیادی دارند و سرزنده اند. اینگونه افراد، آدم ها با اعتماد به نفسی هستند و گاهی با رفتارهایشان دیگران را هیجان زده و متعجب می کنند. امروزه زنان زیادی موهایشان را به این شکل آرایش می کنند و انگار می خواهند از این طریق مدروز بودنشان را نشان دهند.
 
 
11. موهای بلند

خانم هایی که چنین موهای دارند، اشخاصی آرام هستند، مودبند و البته تا حدودی عجیب و غریب به نظر می رسند. اما در کنار همه این صفات، آنها آدمهای مطیعی هستند که می گذارند دیگران در موردشان تصمیم بگیرند. موی بلند برای زنان در اغلب فرهنگ ها نشانه زیبایی است. به همین دلیل محققان می گویند زنان بالای 40 سالی که موهایشان را بلند می کنند، دوست دارند جوانی از دست رفته شان را به دست بیاورند و مثل قبل زیبا به نظر برسند. در واقع آنها می خواهند در مقابل پیری ایستادگی کنند.

شخصیت شناسی از روی مدل مو

3.91186
این مطلب مفید بود ؟921265
برگرفته از سلامت نیوز/ن
وبگردی