نمناک اخبارجامعه شرایط “بازنشستگی تامین اجتماعی” با 10 سال سابقه حق بیمه
بازنشستگی تامین اجتماعی ، تامین اجتماعی
چنانچه برای “بازنشستگی تامین اجتماعی” با سابقه پرداخت حق بیمه کمتر از 10 سال باشد، متقاضیان برقراری مستمری می توانند با پرداخت حق بیمه سنوات کمتر از 10 سال سهم بیمه شده و کارفرما از مزایای بازنشستگی بهره مند شوند.
تاریخ انتشار : 12 شهریور 1394

شرایط بازنشستگی تامین اجتماعی

محمد حسن زدا درباره بازنشستگی با 10 سال سابقه بیمه پردازی اظهار داشت:سازمان تأمین اجتماعی به بیمه شدگانی که دارای حداقل 60 سال تمام سن برای مردان و 55 سال تمام سن برای زنان و حداقل 10 سال تمام سابقه پرداخت حق بیمه باشند و یا طبق آرای کمیسیون های پزشکی موضوع ماده 91 قانون تأمین اجتماعی ، ازکارافتاده کلی شناخته شده ولی شرایط دریافت مستمری را ندارند و سن متقاضیان مرد کمتر از 60 سال و زن کمتر از 55 سال باشد، متناسب با سنوات پرداخت حق بیمه ، مستمری بازنشستگی پرداخت می کند.

 محمد حسن زدا

شرایط بازنشستگی تامین اجتماعی از زبان محمد حسن زداه

وی گفت:چنانچه سابقه پرداخت حق بیمه افراد مذکور کمتر از 10 سال باشد، متقاضیان برقراری مستمری می توانند با پرداخت حق بیمه سنوات کمتر از 10 سال سهم بیمه شده و کارفرما از مزایای بازنشستگی بهره مند شوند.

زدا افزود:پرداخت حق بیمه مذکور بر مبنای حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در سال تقاضای بازنشستگی محاسبه و پس از وصول به صورت یکجا، امکان صدور حکم برقراری مستمری از تاریخ وصول حق بیمه مربوطه و یا قطع بیمه پردازی وجود خواهد داشت.

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی یادآور شد:حداقل مستمری قابل پرداخت به متقاضیان بازنشستگی افرادی که 10 سال یا کمتر حق بیمه پرداخت کرده اند از طریق حاصل ضرب سنوات پرداخت حق بیمه در حداقل دستمزد سال تقاضا تقسیم بر 30 به دست می آید.

زدا اظهار داشت:همچنین مبنای تعیین متوسط دستمزد در مواردی که کسری سابقه موجب اخذ حق بیمه شده حداقل دستمزد سال تقاضا و در صورت کسری مدت آن تا 24 ماه، باقی مانده از آخرین سابقه پرداخت حق بیمه قبلی فرد جبران خواهد شد.

وی گفت:در صورت فوت مستمری بگیر بازنشسته مشمول این قانون، بازماندگان حائز شرایط فرد از مستمری و سایر مزایای متعلقه به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه متوفی برخوردار خواهند شد.

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد:به منظور جلوگیری از تبعات ناشی از عدم آگاهی متقاضیان، واحدهای اجرایی این سازمان مکلف شده اند نحوه تعیین میزان مستمری و مزایای جانبی قابل پرداخت را به متقاضی بازنشستگی یادآور شده تا در صورت تمایل و اعلام کتبی، حکم بازنشستگی فرد صادر و به مرحله اجرا درآید.

بازنشستگی تامین اجتماعی ، شرایط جدید بازنشستگی تامین اجتماعی

برگرفته از فارس - /م
این مطلب مفید بود ؟ 54 9
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف