نمناک سبک زندگیکار و زندگی شرایط زندانی شدن یک بدهکار چگونه است؟
قانون بدهی ، شرایط زندانی شدن برای بدهی
بدهکار به کسانی که به خاطر امور کیفری محکوم به رد مال شده اند اطلاق می شود. فردی که محکوم به پرداخت مال است، نمی تواند از زیر بار این تعهد شانه خالی کند. برای همین باید یا عین مال یا قیمت آن یا ضرر و زیان ناشی از جرم را به طلبکار بپردازد.

بدهکار درچه صورتی زندانی می شود

بدهکاران همیشه مهلت می خواهند و طلبکاران همیشه پولشان را. بدهکاران دوست دارند طلبکار ها بفهمند که آن ها دستشان خالی است و طلبکار ها نمی دانند چرا بدهکاران درک نمی کنند که آن ها نیز جیبشان خالی است. بعضی بدهکاران برای ادای دینشان به آب و آتش می زنند. اما بعضی ها به دنبال راهی برای فرارند. خیلی هایشان هم دنبال گرفتن حکم اعسارند تا به طلبکارانشان ثابت کنند که آهی در بساط ندارند.

قانون بدهی

شرایط زندانی شدن برای بدهی 

پرسش مخاطب درباره زندانی شدن فرد بدهکار این است:

سلام. من مبلغی به کسی بدهکار بودم که پس از شکایت او، حکم علیه بنده صادر شد. آیا اگر نتوانم مبلغی را که دادگاه در حکم تعیین کرده، بپردازم، به زندان می افتم؟

پاسخ کارشناسان :

مطابق ماده 3 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی، اگر پرداخت طلب شاکی که دادگاه مبلغ آن را تعیین کرده، ممکن نگردد، فرد بدهکار به تقاضای شاکی تا زمان اجرای حکم یا پذیرفته شدن ادعای اعسار او یا جلب رضایت شاکی حبس می شود. چنانچه بدهکار تا سی روز پس از ابلاغ اجراییه، ضمن ارائه صورت کلیه اموال خود، دعوای اعسار خویش را اقامه کرده باشد، حبس نمی شود، مگر اینکه دعوای اعسار مسترد یا به موجب حکم قطعی رد شود.

شرایط زندانی شدن یک بدهکار چگونه است؟

شرایط زندانی شدن یک بدهکار چگونه است؟
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
برگرفته از میزان -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف