نمناک ورزشفوتبال عملکرد پرسپولیس و استقلال در هفته دوازدهم لیگ برتر
پرسپولیس و استقلال ، پرسپولیس
هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال با برگزاری 4 دیدار پیگیری شد که در مهمترین دیدار پرسپولیس با نتیجه یک بر صفر ماشین سازی را شکست داد.
تاریخ انتشار : 13 آذر 1395

عملکرد پرسپولیس و استقلال در این هفته

در این مطلب به بررسی بازی های پرسپولیس و استقلال در این هفته خواهیم پرداخت . پرسپولیس با غلبه بر ماشین سازی تبریز بار دیگر به صدر جدول بازگشت.

آخرین بازی هفته دوازدهم لیگ را پرسپولیس و ماشین سازی درورزشگاه آزادی برگزار کردند.

پرسپولیس که بعد از تساوی تراکتورسازی برای بازگشت به صدر جدول به برد نیاز داشت مثل همیشه بازی را هجومی آغاز کرد. بازی هماهنگ و با برنامه سرخ های پایتخت تماشاگران این تیم را خشنود می کند اما تیم صدر جدولی که کمترین گل خورده را دارد، در گل زدن دچار مشکل است.

پرسپولیس و استقلال

دیدار پرسپولیس و ماشین سازی

رامین رضائیان بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس درباره پیروزی امروز تیمشان مقابل ماشین سازی گفت:من این پاس گل را به هواداران و آقای هدایتی تقدیم می کنم که زحمت زیادی کشیدند امیدوارم بتوانیم همین روند خوب را داشته باشیم و تیم هم ببرد.

یک / پرسپولیس اگر چه ماشین سازی، تیم آخر جدول را برد اما هنوز نتوانسته به کیفیت اواخر فصل قبل برسد. تعطیلی لیگ برای تیم ملی حتما در این زمینه موثر است، اما دلایل دیگری هم در کار است. برانکو باید روش های جدیدی را وارد سیستم بازی پرسپولیس کند. پرسپولیس در این بازی های اخیر تبدیل شده به یک تیم "قابل پیش بینی". وقتی بتوانید تیمی را درست پیش بینی کنید، بستن آنها شدنی است.

 دو/ دقایق خوب استقلال "بازی به بازی" بیشتر می شود. اما هنوز تا رسیدن این دقایق به جایی که بتوان با آن استقلال را ستود فاصله داریم. برابر صبا استقلال حدود 30 دقیقه "خوب" بازی کرد. هدف منصوریان باید رسیدن به 45 دقیقه قبل از پایان نیم فصل نخست لیگ باشد.

 سه/ رامین رضاییان بهترین بازیکن پرسپولیس برابر ماشین سازی بود. هم گل ساخت، هم اخراجی گرفت و هم در طول 90 دقیقه موتور تهاجمی پرسپولیس بود. بیرون ماندن به رضاییان انگیزه ای داده که سودش را پرسپولیس و تیم ملی می برند. اگر او فیکس بازی کند و با سایر عناصر تهاجمی پرسپولیس هماهنگ تر شود، همه تیم های لیگ برتری برای مهارش عزا خواهند گرفت.

 چهار/ یکی از جدی ترین مشکلات استقلال هم چنان عدم حمایت بازیکنان از یکدیگر است، چه در موضع دفاعی و چه هنگام تهاجم. این ایراد مهم را فقط با افزایش دوندگی نمی توان رفع کرد. نحوه استقرار بازیکنان در وضعیت های مختلف هم مهم است. استقلالی ها کمتر از آنچه که می دوند برتری عددی به دست می آورند. منصوریان فیلم همین بازی آخر با صبا را ببیند، حتی وقتی حریف یک یا دو یار کمتر دارد.

 پنج/ علت اصلی ناکامی مهدی طارمی در گلزنی تاخیر او در تصمیم گیری است. ریشه این تاخیرها ذهنی و در عدم تمرکز اوست. برانکو باید با تمرینات ذهنی و روانی او را آماده کند. طارمی دیر تصمیم می گیرد، گاه فقط کسری از ثانیه تعلل می کند اما همین تاخیر "درها" را بر روی او و پرسپولیس می بندد.

پرسپولیس و استقلال

علت ناکامی مهدی طارمی در گلزنی

بیست سال قبل که مرحوم ایویچ سرمربی تیم ملی ایران بود برای رفع این قبیل تاخیر و تعلل ها تمرینات ویژه ای "رو" کرد که مخصوص مکتب مربیگری یوگسلاوها بود. برانکو هم که از آن مکتب آمده حتما با این روش ها آشنایی دارد.

 شش/ در برابر استقلال رضا عنایتی را دیدیم که در خط دفاعی برای صبا بازی می کرد. تعجب کردم از این تصمیم، زیرا تا ده پانزده سال قبل عقب کشیدن هافبک ها و حتی مهاجمان در هنگام کهولت سن و کاهش سرعت چه در ایران، چه در فوتبال جهان مرسوم بود. اما از وقتی دفاع خطی باب شد این سنت هم از بین رفت. چون قبلا بازیکن مسن به دفاع آخر می رفت و با استفاده از تجربه اش دفاع را رهبری می کرد، اما حالا مدافع بدون سرعت "مفت" هم نمی ارزد.

عملکرد پرسپولیس و استقلال در هفته دوازدهم لیگ برتر

عملکرد پرسپولیس و استقلال در هفته دوازدهم لیگ برتر
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از جام نیوز -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف