شربت ریواس

طرز تهیه شربت ریواس

کد مطلب : 15623تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 1 دقیقه
شربت ریواس یکی از نوشیدنی های خوشمزه و مقوی می باشد که در این بخش از آشپزخانه نمناک دستور تهیه آن را برای شما در نظر گرفته ایم.

مواد لازم برای شربت ریواس

 ریواس 1 کیلو
 شکر 1 کیلو

طرز تهیه شربت ریواس

 ابتدا ریواس ها را کاملا" با آب بشویید و با چاقو پوست آن را بکنید و مغز داخلی آن ، که کاملا" از پوسته خارجی جدا کرده اید و مغز سفید آن را به تکه های کوچک 8 سانتیمتری برش بزنید .  سپس ریواس های خرد شده را در ظرف مورد نظر بریزید و شکر را به آن اضافه کنید.

شربت


 شکر و ریواس را مخلوط کنید تا کاملا" ریواس ها به شکر آغشته شوند .  این مخلوط را 24 ساعت بدون حرارت در ظرف و بیرون از یخچال ( محیط خیلی گرم نباشد ) نگه دارید و هر 6 ساعت یک بار آن را هم بزنید تا شکر کاملا" به شیره و شهد تبدیل شود.

 بعد از 24 ساعت شربت ریواس را از صافی رد کنید .  اگر بعد از یک شبانه روز هنوز دانه های شکر در داخل ظرف مانده است می توانید آن را کمی حرارت دهید تا به شربت تبدیل شود .  شربت آماده مصرف است . این شربت در هنگام استفاده باید با آب رقیق شود و در یخچال نگهداری شود .

 

 

نکات تکمیلی در مورد شربت ریواس

شربت ریواس جزو نوشیدنی - انواع شربت میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30دقیقه
شربت ریواس را می توانید در وعده دسر - سرو کنید .
همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان افطار - میل کرد .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 0 نفر مناسب میباشد .

شربت ریواس ، طرز تهیه شربت ریواس

4.522
این مطلب مفید بود ؟202
برگرفته از آکا/ ش
برچسب :
1 نظر به ثبت رسیده است
نرگس1397-02-24
سلام من شربت ریواس رو درست کردم مثل دستورالعمل شماداخل بطری ریختم حسابی گازداره مثل نوشابه گازدارداخلشم ولی کف داره مزه ترش کرده میده مثل ماست ترش کرده، بایدچکارکنم
7634
وبگردی