نمناک اخباراقتصاد شرط کاهش قیمت خودرو به 7 میلیون تومان
کاهش قیمت خودرو ، خودرو
عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان ایران در خصوص کاهش قیمت خودرو گفت: اگر می خواهید قیمت خودرو کاهش یابد، باید قیمت دلار را کم کنید در این صورت قیمت خودرو به قیمت چند سال گذشته خود یعنی 6 تا 7 میلیون تومان بر خواهد گشت.
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1394
بازدید : 40,454 نفر

کاهش قیمت خودرو

محمدرضا نجفی منش عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان ایران گفت:همه دوست دارند خودروها قیمت مناسب داشته باشند، اما با توجه به روند افزایشی قیمت دلار در سال های اخیر، باید بگوییم در این سال ها قیمت خودرو افزایشی نداشته است.


محمدرضا نجفی منش

نظر عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان درباره کاهش قیمت خودرو

 

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان ایران افزود:اگر نگاهی به افزایش قیمت دیگر کالاها بیندازیم پی خواهیم برد که قیمت خودرو در مقایسه با آنها کمترین میزان افزایش قیمت را داشته است.

وی گفت:اگر می خواهید قیمت خودرو کاهش یابد، باید قیمت دلار را کم کنید در این صورت قیمت خودرو به قیمت چند سال گذشته خود یعنی 6 تا 7 میلیون تومان بر خواهد گشت.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان ایران افزود:اعتقاددارم صادرات برای خودروساز سودآورتر از تولید و عرضه در داخل کشور است.

وی با اشاره به خصوصی سازی شرکت های خودروسازی در داخل گفت:در حقیقت شرکت های خودروساز ایرانی از طریق دولت مدیریت می شوند و به معنای واقعی خصوصی سازی صورت نگرفته است.

نجفی منش افزود:منظور مردم از بی کیفیت بودن خودروهای داخلی، در حقیقت قدیمی بودن این خودروهاست که ادعای کاملاً درستی است.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان ایران گفت:برای آینده در نظر داریم تلاش کنیم به گونه ای برنامه ریزی شود که یک خودرو بیش از ده سال در کشور تولید نشود.

وی افزود:طراحی پلتفرم خودرو برای نخستین بار در ایران با همکاری یک شرکت ایتالیایی در دست انجام است و در مدت دو تا سه سال آینده به نام و مالکیت ایران عرضه خواهد شد.

نجفی منش گفت:ارائه پلتفرم داخلی سبب خواهد شد که قیمت تمام شده خودرو برای خودروسازان پایین تر بیاید تا مشتریان هم بتوانند با قیمت پایین تری خودروی داخلی را خریداری کنند.

عضو هیات مدیره انجمن خودروسازان اضافه کرد:بانک مرکزی می خواهد ارز را تک نرخی کند تا قیمت ارز را بازار تعیین کند و با توجه به این مسئله مردم نباید انتظار کاهش قیمت خودرو را داشته باشند.

وی گفت:مردم تصور می کنند که با توجه به توافق هسته ای ، خودروسازان خارجی وارد بازار ایران می شوند و تولیدات خود را ارائه خواهند کرد اما این اتفاق نخواهد افتاد و قیمت خودرو کاهش نخواهد یافت.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان ایران گفت :اگر قیمت نان سنگک به 500 تومان و دلار به 1000 تومان بازگردد می توان امیدوار بود که خودرو هم ارزان شود و چون کاهش قیمت نان و دلار غیرممکن است به ارزان شدن خودرو هم نباید امیدوار بود.

شرط کاهش قیمت خودرو به 7 میلیون تومان

برگرفته از تسنیم - /م
این مطلب مفید بود ؟ 75 447
برچسب ها :
نظر کاربران
رضا

رضا

سلام شما دیگه خودتان رابازنشست کنید تاکه می خواهید قیمت خودروها رابالانگه دارید ولکن مانیستید بگذاریدیک ادم فقیرهم خودروسواربشه تحریم تحریم تحریم مارامسخره می کنید .چه ربطی به تحریم داره .

پاسخ دادن 156 5
سعید

سعید

شما مردم رو به سخره گرفتید از اون قطعه ساز تا الی ماشا الله همتون فکر جیب خودتون و خانوادتونید مرد حسابی اصلا گیریم قیمت خودرو ارزون نشه درست... اخه از هر دهتا ماشینه تولیدی حداقل شیشتاش مشکل داره خود شما یه خمیر دندون تاریخ گذشته یا فاسد اگر بخری پدر مغازه دار رو در میاری حالا مردم بدبخت چه گناهی کردن که گروگان یه باند به اصطلاح خودروساز شدن مردک هیچ نگاه کردی تو این نمایندگیها چه خبره وقت بزار برو نگاه کن دستت میاد

پاسخ دادن 118 3
علیرضا

علیرضا

سال 85 یک پراید خریدم. بعد از یک ماه متوجه شدم در عقب و گلگیر عقب تصادفی و رنگ شدس. بردم نمایندگی قبول نکردند.از این به بعد تصمیم گرفتم ماشین کهنه خارجی سوار بشم ولی ماشین ایرانی نخرم.

پاسخ دادن 108 0
مرتضی

مرتضی

شما تازمانیکی قیمت را کاهش ندهیدوکیفیت خودرو داخلی را افزایش ندهید هیچ خریداری نخواهید داشت قیمت پراید 7میلیون تومان خوب است به شرطی که از به قول خودتان آپشنهاش کم نکنید واین راهم بدانید که مردم به درد شما میخورن نه....

پاسخ دادن 127 3
مهدی

مهدی

اقا یون محترم به کی قسم بخوریم باور کنین ما کلا راضی هستیم شما تولیداتون راصادر کنین ما به خودرو های بی کیفیت خارجی بدون گمرک راضیتریم

پاسخ دادن 80 1
سعید

سعید

اقای محترم که داری هی میگی نون سنگک فلان بهمان دلار چنین چنان جون مادرت حاضری پراید سوار شی؟

پاسخ دادن 38 1
سعید

سعید

اینم از ماشینای ایرانی تصاف کردم اومدم از ماشین بیرون بعد ایروبک آقا ماشینه بعد از نیم ساعت باز شده ارزش چنین ماشین هایی دو ملیون هم نیست

پاسخ دادن 10 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف