نمناک سبک زندگیخانه داری چگونه لباس های اپل دار را بشوییم
لباس ، لباس های اپل دار
اولین گام برای نگهداری درست از لباس های با ارزشتان این است که بدانید روش شستشوی لباس ها و پارچه های مختلف متفاوت است و البته لیبل شستشوی لباس همیشه همه حقیقت را در مورد نگهداری آن لباس به شما نمی گوید.

راهنمای شستشوی انواع لباس ها

شستشوی لباس ها با پارچه های مختلف رمز و رازهایی دارد که اگر آن ها را بدانید می توانید عمر لباس مورد علاقه تان را افزایش دهید و از آن برای مدت طولانی استفاده کنید. با دانستن اینکه هر پارچه ای با چه تکنیکی تمیز می شود و از هر جنس لباسی باید چطور نگهداری کنید، یک کمد پر از لباس های همیشه نو و تمیز داشته باشید.

وقتی لباس های اپل دار را درون ماشین لباسشویی می اندازیم، اپل های آن از بین می رود، اما برای جلوگیری از این حالت می توانید چند کار انجام بدهید. اول این که اپل ها را به جای این که به لباس بدوزید آنها را با سنجاق وصل و هنگام شستشو بازشان کنید.

شما می توانید از چسب هایی شبیه چسب های کار شده روی کفش های کتانی هم برای نصب اپل روی لباس استفاده کنید و موقع شستن آنها را براحتی جدا کنید، اما اگر نمی خواهید از این دو روش استفاده کنید هنگام شستشو اپل ها را درون کیسه پلاستیکی قرار دهید و محکم گره بزنید سپس آن را درون ماشین لباسشویی قرار دهید.

لباس

نحوه شستن لباس ها

پاک کردن لکه ها

اگر لکه چسب روی فرش محبوب شما افتاده، نگران نباشید، چون می توانید پس از خشک شدن آن را به آسانی با نوک یک چاقو یا قیچی در نهایت دقت و ظرافت از فرش جدا کنید. توجه داشته باشید که قیچی یا چاقو را هر چقدر افقی تر بگیرید، نتیجه بهتری به دست می آید ، اما اگر لکه خون روی لباس یا پارچه مورد علاقه تان افتاده با استفاده از چند روش آن را نیز می توانید از بین ببرید. سطح لکه را با آب سرد خیس کنید.

سپس محلولی از آب و پودر لباسشویی درست کنید و پارچه لک دار را درون آن فرو ببرید. آب پارچه را بخوبی بگیرید، اگر هنوز لکه باقی است، سعی کنید محلولی از پودر شوینده و آمونیاک تهیه و لکه را در آن بشویید و در آخر پارچه را کاملا آبکشی کنید.

روش دیگر برای پاک کردن لکه خون به این صورت است که در یک سطل آب یک مشت نمک بریزید و پارچه لکه دار را به مدت 15 دقیقه درون آن خیس کنید و سپس آن را درون پودر شوینده آنزیم دار فرو ببرید. البته در این مرحله به جنس لباس دقت کنید و هرگز پارچه ابریشمی و پشمی را در شوینده های آنزیم دار فرو نبرید.

چگونه لباس های اپل دار را بشوییم

چگونه لباس های اپل دار را بشوییم
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از پرشین وی -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف