نمناک سبک زندگیخانه داری دیگر نیاز به شستن ظرف ها نیست!!
ظرف ها ، ماده فلزی خود تمیز شونده
دانشمندان اروپایی اختراعی کرده اند که خیلی جالب است فلز خودتمیز شونده که همان طور که از اسمش پیداست ظرف ها خود به خود تمیز میشود.

خاصیت خودتمیز شوندگی برای ظرف ها

ویژگی منحصر به فرد این فلز خاصیت خود تمیز شوندگی است که برای همه جالب است یک فلز آلودگی ها را از خود دور کرده و تمیز میماند.

یک گروه از دانشمندان اروپایی موفق به ساخت یک ماده فلزی خود تمیز شونده شدند.

لوکا رومولی رهبر این پروژه تحقیقاتی و استاد دانشگاه پارما، اظهار کرد که این تیم طراحی یک الگوی مورب را توسط لیزرها تولید کردند که هرگونه آلودگی و یا دوده را از خود دور می کند. وی افزود که آنها برای ساخت این فلز از خواص برگ نیلوفر آبی الهام گرفتند که خاصیت خود تمیزشوندگی دارد.

ظرف ها

ظرف ها نیازی به شستن ندارند

ویژگی های فلز خود تمیز شونده

این فلز دندانه دار که دارای سطح خشن است باعث می شود تا آب به صورت قطرات کروی بر روی سطح مانده و از گسترش آن جلوگیری می کند. بدین ترتیب باکتریها مجالی برای چسبیدن به سطح و گسترش یافتن پیدا نمی کنند.

در حال حاضر، دانشمندان می گویند هدف آنها از استفاده از این سطوح تنها در صنعت تولید مواد غذایی و برای افزایش بهره وری و همچنین کاهش مصرف انرژی است .در نهایت این امکان وجود دارد که از این مواد برای کاربردهای دیگر مانند ابزار برش پزشکی، ماشین های ظرفشویی و مهمتر از همه ماهی تابه ها استفاده شود.

در حال حاضر، نمونه های اولیه از ظروف غذاخوری خود تمیز شونده وجود دارد و این اولین فلز خود تمیز شونده است که تاکنون ایجاد شده است.

دیگر نیاز به شستن ظرف ها نیست!!

دیگر نیاز به شستن ظرف ها نیست!!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از ایسنا -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف