دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت مواد غذایی که شستن شان خطرناک است!
شستن مواد غذایی ، مرغ را نشویید
شستن مواد غذایی و خوراکی ها همیشه توصیه می شود اما در مورد برخی از آنها مسئله برعکس است و نشستن تاکیید می شود ، برای داشتن تغذیه سالم حتما این مطلب را مطالعه کنید.
بازدید : 3,139 نفر

مواد غذایی که شستن آنها کار اشتباهی است

رعایت اصول صحیح برای شستن مواد غذایی قبل از مصرف یکی از نکات مهم سلامت تغذیه است که بایستی جدی گرفته شود. سایت «Bright Side» روش درست آماده کردن و پختن غذاها و اشتباه هایی که ما مرتکب می شویم را نشان می دهد.
 

مواد غذایی که با شستن آنها سلامت خود را به خطر می اندازیم 

ماده مخصوصی را به تخم مرغ می زنند تا از فساد آن به وسیله باکتری ها جلوگیری کنند. آب این ماده حفاظت کننده را از بین می برد، پس نباید آن را بشویید.
 
مرغ
باکتری های روی مرغ تازه برای سلامتی ما بسیار خطرناک هستند. معروف ترین این باکتری ها سالمونلا است. عده زیادی از مردم فکر می کنند که شستن مرغ پیش از پختن آن این مشکل را حل می کند، اما آنها اشتباه می کنند. با شستن مرغ، باکتری ها به وسیله آب به دست و سینک دستشویی منتقل می شوند.
 
اگر شما یک راست آن را بپزید تمامی باکتری ها کشته می شوند. آشپزهای حرفه ای می گویند که بهتر است مرغ دوبار جوشانده شود:بعد از اولین جوش آمدن آب، شما باید آب را عوض کنید و به جوش دادن ادامه دهید.
شستن مواد غذایی

مواد غذایی که شستن آنها کاملا اشتباه است

گوشت
درست مانند مرغ، شما نباید گوشت را بشویید، زیرا شستن گوشت باعث آلوده شدن سینک دستشویی و دست ها به باکتری های خطرناک می شود. شما می توانید با پختن در درجه حرارت بالا باکتری ها را بکشید.
 
نکته:قبل از پختن آب سطح گوشت را با دستمال کاغذی خشک کنید. بعد از آن دستان را با آب گرم و صابون بشویید.
 
ماکارونی
نمی دانیم چه کسی شستن ماکارونی را پیشنهاد کرده است. آشپزهای حرفه ای می گویند شستن ماکارونی نشاسته آن را از آن می شوید و سس آن خوب نمی شود.
 شما می توانید بعد از پختن ماکارونی آن را بشویید اگر می خواهید آن را با سالاد بخورید و یا سرخ کنید.
 
 شما نمی توانید قارچ را برای مدت طولانی زیر آب بگیرید و یا در آب خیس کنید، قارچ به راحتی آب را جذب می کند. درست پیش از پختن بهتر است آن را سریع بشویید و با دستمال کاغذی خشک کنید. خیساندن قارچ آنها را خراب می کند و باعث از بین رفتن نرمی آن می شود.

مواد غذایی که شستن آنها برای سلامتی خطرناک است

مواد غذایی که شستن شان خطرناک است!
4.26
برگرفته از العربیه /ن
این مطلب مفید بود ؟ 5 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف