نمناک سبک زندگیکار و زندگی رقص آتش میان آب در آبشار شعله ابدی نیویورک! + تصاویر
شعله ابدی ، کره خاکی
در اینجا منظره ای را به تماشا مینشینید که آتش میان آب شعله ور است این مکان آبشار شعله ابدی واقع در نیویورک می باشد.

شگفتی های آبشار شعله ابدی نیویورک

زمین یکی از عجیب ترین جاهای دنیاست، در سراسر این کره خاکی اتفاقاتی در حال روی دادن هستند که آگاهی از آن ها ذهنتان را مشغول و دهانتان را از تعجب باز نگه خواهد داشت.

آب و آتش همیشه دو عنصر طبیعی بوده اند که در افسانه ها به عنوان دو قطب مخالف شناخته می شوند:آتش، سوزان و آب، روان! در تمام دنیا، همیشه عجایبی وجود دارد که همه ما از دیدن آن ها شوکه شده و به فکر فرو می رویم. یکی از این عجایب، آبشار شعله ابدی در نیویورک است که بسیار هیجان انگیز و متفاوت است. این آبشار بسیار زیبا، یک خاصیت متفاوت دارد و آن هم وجود شعله ی آتشی در زیر آن است. اگر می خواهید که در مورد آبشار شعله ابدی بیشتر بدانید، با الی گشت همراه باشید.

شعله ابدی

آبشار شعله ابدی

در دل آبشار بسیار جالبی، یک شعله آتش دیده می شود که باعث شده این پدیده طبیعی به یکی از جاذبه های معروف و محبوب تبدیل گردد. برای سالیان سال، دانشمندان زیادی روی آن تحقیق کرده و البته به نتایجی هم رسیده اند. محققان به این ایده دست پیدا کرده اند که این شعله از تولید گازی نشأت می گیرد که در زیر سنگ های بسیار داغ کهن این منطقه وجود دارند. البته این نظریه به تحقیق بیشتری نیاز داشت.

بعد از ارائه این تئوری، دانشمندانی از دانشگاه ایندیانا متوجه شدند که سنگ هایی که در زیر پارک چستنات ریج کاونتی (Chestnut Ridge County) وجود دارند، آنقدرها داغ نیستند که بتوانند گاز تولید کنند. این بدان معنی است که احتمالا فرآیند دیگری باعث تولید گاز شده تا بتواند آبشار شعله ابدی را برای سالیان سال، روشن نگه دارد و البته گویا هنوز آن ها نتوانسته اند متوجه شوند، این فرآیند چیست.

شعله ابدی

آتش درآبشار شعله ابدی

این شعله ابدی هیجان انگیز در پشت یک آبشار در طبیعت غربی نیویورک قرار گرفته است. برخی افسانه ها حاکی از این است که این آتش همیشه توسط گروهی از انسان ها روشن نگه داشته شده و آن انسان ها، افرادی نیستند جز بومیان آمریکا، یعنی سرخپوستانی که همیشه همراه آن ها افسانه هایی هم بوده است.

در سراسر دنیا، صدها شعله ابدی وجود دارد که هر کدام داستان و افسانه های خود را دارند. البته دانشمندان علت روشن ماندن بیشتر آن ها را، گازی می دانند که از سنگ های داغ و شعله ور زیر زمین نشأت می گیرد.

برخی هم، گازی که باعث روشن ماندن شعله ها می شود را ناشی از سنگ های بسیار قدیمی می دانند که به آن ها سنگ نفت زا (Shale)، می گویند. افسانه های متفاوتی هم اشاره به این دارند که شعله هایی که به این صورت برای سالیان سال ماندگار مانده اند، از دنیای ماوراء الطبیعه کنترل می شوند و افرادی با نیروهای خارق العاده آن ها را کنترل می کنند.

به هر حال هنوز هم دانشمندان دانشگاه ایندیانا در پی کشف راز پشت پرده آبشار شعله ابدی نیویورک هستند و اعتقاد دارند که دلیل دیگری موجب این شده که این آتش برای سالیان سال روشن بماند.

شعله ابدی

محققی به نام Arndt Schimmelmann از همان دانشگاه گفته که حرارت این سنگ ها بسیار معمولی بوده است و باعث به وجود آمدن گاز نمی شود. او حتی این داغی را با حرارت یک فنجان چای مقایسه کرده و بیان کرده که این داغی برای سنگ هایی که ما انتظار داریم، بسیار ناچیز است و اضافه کرده که حتی سنگ های نفت زای این منطقه، آنقدرها هم که بسیار از دانشمندان معتقد هستند، قدیمی و باستانی نیستند.

این دانشمند معتقد است که این دو فاکتور، یعنی سنگ های داغ و قدیمی اینجا به تنهایی نمی توانند چنین گازی مانند باقی شعله های ابدی جهان تولید کنند و البته بعد از این فرضیه، باقی دانشمندان هم تایید کرده اند که ادعای آن ها مبنی بر دلیل روشن ماندن این شعله، به طور صد در صد، قطعی نیست.

Arndt Schimmelmann گفته است:«ما فکر می کنیم که یک راهروی گاز دیگری به زیر این آبشار راه دارد که احتمالا از جای دیگری هم نشأت می گیرد و برای زیر این آبشار نیست. اگر این قضیه درست باشد، پس ما می توانیم به گازهای بیشتری دسترسی داشته باشیم و احتمالا منابع گازی متفاوتی در این اطراف است».

البته می توان گفت که دمای جوش آب و بیشتر، می تواند ملکول های کربن داخل سنگ های نفت زا را شکافته و باعث تولید گاز شود.

شعله ابدی

شعله ابدی نیویورک

Schimmelmann و همکارش Mastalerz، زمانی به این کشف رسیدند که در حال تحقیق روی میزان متانی بودند که توسط زمین های سواحل شرقی تولید می شود. آن ها همچنین روی آتش دیگری که در پارک کوک فارست استیت (Cook Forest State) وجود دارند، تحقیقاتی را انجام دادند که به این نتیجه رسیدند که آن هم ناشی از یک گاز شعله ور قدیمی است.

به هر حال هنوز هم افراد زیادی هستند که این آتش را افسانه ای می دانند و وجود آن را ماوراءاطلبیعه و از آن طرف هم، دانشمندان زیادی وجود دارند که می خواهند هرچه زودتر منبع گازی که باعث تولید این شعله شده را شناسایی کنند. ما هم باید منتظر باشیم تا ببنیم که آیا نظریه دانشمندانی که می گویند گاز آن به خاطر سنگ های قدیمی این منطقه است، قابل استناد می باشد و یا محققان دانشگاه ایندیانا که می گویند این گاز از جای دیگری به زیر این آبشار، رسیده است.

عنصر طبیعی
مواردی که نیاز است قبل رفتن بدانید:

برای اینکه از این آبشار شعله ابدی بازدید کنید باید مسیر I 90 را به سمت US Route 219 رفته و آن را به سمت جنوب تا حدود 11 مایل (17٫7 کیلومتر) ادامه دهید. سپس خروجی NY-391 را به سمت مسیر بوستون/هامبورگ رفته و در جاده بوستون استیت (Boston State Road) ادامه مسیر دهید. سپس خروجی سوم سمت چپ را به شماره NT-277 Herman Hill Road ادامه داده و تا یک مایل و نیم مسیر خود را قطع نکنید. زمانی که به جاده بوستون ریج رسیدید، باید به سمت چپ یعنی جاده سوفرت (Seufert) بروید و پارک درست در سمت راست شما دیده می شود.

مسیر رسیدن به آبشار چندان طولانی نیست، اما اگر قبل از ورود شما باران باریده باشد، گِلی و سر خواهد بود. به همین دلیل شاید مسیر آن هم کمی گمراه کننده شده باشد. پیشنهاد ما این است که توسط یکی از تورهایی که این مسیر را می برند و یا با راهنمای محلی برای بازدید از آبشار شعله ابدی اقدام کنید. اگر هم این دو راه را نمی پسندید، می توانید با دیگر افرادی که می خواهند به دیدن این آبشار بروند هماهنگ کرده و زمانی راه بیفتید که هم روز باشد و هم اینکه در طول مسیر تنها نباشید.

 

پیاده روی در مسیر اصلی تا رسیدن به آبشار شعله ابدی

درجه سختی: زمین پارک گلی و ناپایدار بوده و شیب مسیرهای پیاده روی کم نیست. حتی در برخی از قسمت های مسیر ناچار به عبور از نهر و یا رود هستید. بنابراین درجه سختی مسیرهای پیاده روی و کوهنوردی در طبیعت اطراف شعله ابدی متوسط تا سخت در نظر گرفته می شود.

طول مسیر: از نقطه ای که ماشین خود را پارک می کنید تا آبشار، نزدیک 800 تا 900 متر راه در پیش رو دارید که البته اگر راه را گم کنید، مسیر شما بیش تر هم می شود.

راهنمای مسیر: مسیر شما با تابلوهای مستطیلی آبی رنگ که بر روی درخت ها نصب شده اند، مشخص شده است.

در پارک ریج چستنات چندین مسیر پیاده روی و کوهنوردی دیده می شود که تمرکز اکنون ما بر اصلی ترین مسیر و راه رسیدن به آبشار شعله ابدی است. بنابراین از پارکینگ ماشین به سمت جنگل حرکت کنید. به زودی کیوسکی را خواهید دید که اطلاعات راه و آبشار را در اختیار شما خواهد گذاشت. در کنار این کیوسک تنه درخت ردوودی را می بینید که بر روزی زمین افتاده که وجودش در این منطقه بسیار عجیب است. این نقطه ابتدایی راه شما برای رسیدن به آبشار شعله ابدی است و از این جا به بعد کافیست تا تابلوها را دنبال کنید. پس از حدود 160 متر، شیب مسیر شروع می شود و شما باید از جریان بالایی آبشار عبور کنید. پس از کمی پیاده روی، در سمت راست خود انبوهی از شوکران ها را می بینید و در این جا صدای آبشار به گوش شما می رسد. همین مسیر را ادامه دهید تا به پایین مسیر شیب و ابتدای آبشار برسید. برای مسیر برگشت نیز از همین راه استفاده کنید.

نحوه شکل گیری شعله ای در میان آب ها

زمین شناسان دانشگاه ایندیانا و محققان موسسه ملی ژئوفیزیک و آتفشان شناسی ایتالیا در سال 2013 برای کشف راز این شعله ابدی دست بکار شدند. آن ها قصد داشتند تا روند نشر گاز طبیعی از طریق حفرهای زیر زمینی و طبیعی آب دریابند و متوجه شوند که چگونه این گازها در نهایت به گازهای گلخانه ای در جو و یا اتمسفر می پیوندند. آن ها در ادامه تحقیقات خود دریافتند که بر خلاف دیگر جریان های طبیعی گاز، جریان گاز بزرگ این شعله، درصد بیش تری از اتان و پروپان دارد که حدود 35% است. در حالی که دیگر جریان های طبیعی گاز از درصد قابل توجهی گاز متان تشکیل شده اند. این محققان میزان خروج گاز در زیر آبشار را یک کیلوگرم متان در طی روز تخمین می زنند.

دانشمندان همچنین « ریز جریان های » بسیار دیگری در منطقه آبشار شعله ابدی کشف کردند. آن ها با مقایسه گاز خروجی از این ریز جریان ها با گاز خروجی از چاه های منطقه، به این نتیجه رسیدند که منبع گازها از سنگ شیل ریناستریت ( Rhinestreet Shale ) ، در 400 متری از سطح زمین می باشد. در واقع فعالیت های زمین ساختی مانند شکست سنگ های شیل، موجب خروج و نشر گاز به سطح زمین می شود. گاز شعله ابدی نیز به همین شیوه تأمین می شود.

بنابر مطالعات یک زمین شناس در سال 2013، منبع جریان ظاهری گاز، می تواند دلایلی کافی برای یک مکانیسم زمین شناسی ناشناخته تهیه کند. که در این صورت، منبع تأمین گاز، سنگ های شیل در زیر زمین دانسته می شود. به طور مشخص، سنگ شیل باید داغ بوده و دمای آن در حدود 100 درجه سانتیگراد باشد، چرا که ساختار کربنی سنگ شیل در این دما شکسته شده و ملکول های گازی کوچکی را تشکیل می دهد.

هرچند سنگ شیل در زیر آبشار شعله ابدی، گاز خنک تری را از خود خارج کرده که به سبب آن است که این سنگ شیل جوان تر و سطحی تر از سایرین بوده. این واقعه نشان دهنده آن است که فرآیندهای افزوده ای می توانند منجر به تولید و نشر گاز طبیعی در سنگ شیل شوند. یک احتمال، وجود کاتالیزگر به خصوصی است که توانایی شکستن سنگ شیل در دماهای پایین تر را دارد.

سنگ شیل چیست؟

شیل، نوعی سنگ رسوبی است ترکیبی از کانی های رسی، سیلت و کوارتز است. این سنگ به دلیل خاصیت نفود ناپذیری اش، باعث محصور ماندن گاز می شود و یکی از منابع طبیعی برای گاز طبیعی محسوب می شود. این نوع سنگ در محدوده ایالات متحده فراوانی بسیاری دارد و گاز حاصل از آن امروزه برای این کشور اهمیت بسیار زیادی یافته است.

هنگامی که در پارک ریج چستنات قدم می زنید، در برخی از مکان ها به وضوح بوی گاز به مشام می رسد که دقیقا به سبب وجود سنگ های شیل در جغرافیایی این منطقه می باشد.

تاریخچه آبشار شعله ابدی

در اواخر دوره زمین شناسی دوونین، اقیانوس های گل آلود، کم عمق و غنی از مواد آلی به صورت سنگ شیل رسوب کردند. از بابت آن که درست چه زمانی این رسوبات توسط آدمی کشف شدند و کی نخستین شعله زیر آبشار روشن شد اطلاعات دقیقی در دست نیست. اما گمان می رود که در اوایل قرن بیستم و به هنگام انفجار اقتصادی پارک ریج چستنات و آبشار شعله ابدی مورد توجه قرار گرفت.

بهترین زمان و اطلاعات بازدید

اوایل بهار، کمی پس از پایان یافتن روزهای بارانی، بهترین زمان بازدید از آبشار شعله ابدی است.

زمان بازدید:حدود 1 ساعت یا بیش تر

هزینه ورود: رایگان

دسترسی برای کم توانان جسمی:وجود ندارد

ورود حیوانات خانگی: تنها در صورتی که قلاده داشته باشند، ورود حیوانات خانگی به این پارک موردی ندارد. البته توصیه می شود که حیوانات خانگی را با خود نبرید چرا که خیلی امن نیست و مسیر نسبتا سختی در پیش دارید.

دسترسی به آبشار شعله ابدی

جاده 190 را بگیرید، به سمت مسیر 210 بروید و این مسیر را تا جنوب و به طول 11 مایل ادامه دهید. از خروجی NY-391 به سمت بوستون بروید و در جاده ایالت بوستون به سمت چپ بپیچید. به سوی NY-277 بروید و به قدر یک مایل و نیم مسیر را ادامه بدهید تا به جاده بوستون ریج برسید. سپس به جاده سیفرت «Seufert» بروید و در سمت راست پارک کنید.

آدرس:ایالت نیویورک، پارک ارکارد، پارک چستنات

Address: C hestnut Ridge Park, Orchard Park, NY

جاذبه گردشگری جالب شعله ابدی در نیویورک

رقص آتش میان آب در آبشار شعله ابدی نیویورک! + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از الی گشت - ادمین آی تی - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف