نمناک اخبارسیاست استفان لون نخست وزیر سوئد یک جوشکار است! +عکس
استفان لون ، شغل استفان لون
نتیجه ی انتخابات سراسری ١4 سپتامبر 2014در سوئد، باعث سقوط دولت ائتلافی دست راستی شد. کسی که ماموریت یافت دولت را تشکیل بدهد، استفان لون رهبر سوسیال دموکرات ها بود.
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1395

شغل استفان لون نخست وزیر سوئد

از شل استفان لون نخست وزیر 60 ساله سوئد به عنوان یک پدیده سیاسی نام می برند که در دوران جوانی به شغل جوشکاری مشغول بوده است. شل استفان لون ، بیست و یکم ژوییه سال ١٩5٧ در محله ی هگرشتن استکهلم بدنیا آمد.

پدر او خیلی زود از دنیا رفت و مادرش توانایی اداره ی دو فرزندش را نداشت. ده ماهه بود که خانواده ای دراودالن وافع در کمون سولفتئو، او را به فرزندخواندگی پذیرفتند. پدرخواند ه ی او توره ملاندر نام داشت و کارگری ساده بود و مادر خوانده اش نیز ایریس ملاندربود که در خانه های سالمندان کار می کرد. علیرغم تمام مسایل، خود استفان لون از دوران کودکیش به عنوان دورانی شاد و بدون دغدغه و تشویش یاد می کند.

دیدار استفان لون با مادر واقعی اش

 
استفان لون

استفان لون بعد از 22 سال مادرش را دید

او در مصاحبه ای با تلویزیون سوئد می گوید امنیت و آرامش خاطری که در روستای ما بود، تاثیری بزرگ بر کودکی او داشته، تمام مردم مانند یک خانواده بودند و حتا وقتی بیرون می رفتند، کلیدها را بدون نگرانی در بیرون خانه آویران می کردند. اشتراک و نزدیکی زیادی که میان مردم بود، امنیت خاطری بزرگ برای او به شمار می رفت. استفان لون پس از ٢٢ سال برای اولین بار با مادر واقعیش دیدار کرد.

او خیلی زود به سیاست علاقمند شد. در اودالن، در شمال سوئد، سوسیال دموکرات ها و حزب سنتر بسیار محبوب بودند. استفان لون با تاثیر گرفتن از اولوف پالمه، رهبر آن دوران سوسیال دموکرات ها، شاخه جوانان حزب سوسیال دموکرات را پایه گذاری کرد.

استفان لون جوان در دبیرستان دوسال تحصیل کرد و پس از آن در هنرستان حرفه ی جوشکاری را فرا گرفت و سال ها در شهر اورن خونشویک یک جوشکار ساده بود. او در این سال ها فعالیت زیادی در سندیکا داشت و به گفته ی خودش، تمام زندگی خود را وقف بهتر کردن شرایط کارگران کرده است. فعالیت سندیکایی او باعث شد تا در سال ٢٠٠5 به عنوان مدیر سندیکای فلزکاران انتخاب شود. این سندیکا یکی از مهم ترین سندیکاهای عضو اتحایده ی سراسری کارگران سوئد، ال اوست.

استفان لون

استفان لون بعد از 22 سال مادرش را دید

در ژانویه سال ٢٠١٢، با کنارگیری هوکان یوهولت از رهبری حزب سوسیال دموکرات، استفان لون به عنوان رهبر بزرگ ترین حزب سیاسی سوئد برگزیده شد. توماس رامبری کارشناس سیاسی رادیو سوئد در مقایسه او با رهبران سابق سوسیال دموکرات ها می گوید:

-استفان لوین از یک طرف با رهبران بزرگی چون اولوف پالمه و تاگه ارلاندر که تحصیلاتی آکادمیک داشتند و از دوران جوانی دیپلمات و سیاست مدار بودند متفاوت است اما از طرف دیگر همانند یوران پرشون یا اینگوار کارلسون، دو رهبر سابق سوسیال دموکرات ها، از طبقه ی کارگر جامعه بلند شده است.

رقبای دست راستی استفان لون او را متهم می کردند که او پیشینه ای یک بعدی دارد و تجربیات سیاسی برای پست نخست وزیری را ندارد. برای مثال، استفان لون هرگز نماینده ی پارلمان نبوده است.

استفان لون عقیده دارد که بازگشت دوباره به ارزش های جامعه، راه حل غلبه بر بسیاری از مشکلات است. او از دوران کودکی خود یاد می کند وهم بستگی زیادی که میان مردم بود، ارزش هایی که پایه تفکر و عقیده ی او برای سوسیال دموکراسی شد.جامعه ای که درآن مردم به فکر هم هستند و به هم کمک می کنند، جامعه ای نیرومند و قوی ست، کودکی من این امر را ثابت می کند. مادرم توانایی نگهداری از من را نداشت، اما جامعه من را به حال خودم رها نکرد، خانواده ای پیدا شد که من را به فرزندخواندگی پذیرفت و دولت هم به این خانوده که خود هم فقیر بودند کمک مالی کرد تا بتواند از یک کودک دیگر هم نگهداری کند.

استفان لون نخست وزیر سوئد یک جوشکار است! +عکس

استفان لون نخست وزیر سوئد یک جوشکار است! +عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از 24 آنلاین / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف