دیگران چه می خوانند..؟
نمناک اخبارجامعه شغل پردرآمد فقط با هفته ای یک ساعت کار!
شغل پردرآمد ، شغل
یک شغل پردرآمد که هفته ای یک ساعت کار دارد ! رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور با شاغل بودن فردی که یک ساعت در هفته کار می کند واکنش نشان داد.
تاریخ انتشار : 24 مهر 1395
بازدید : 2,875 نفر

شغل پردرآمدی که هفته ای یک ساعت کار دارد

رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور می گوید:شاغل بودن فردی که یک ساعت در هفته کار می کند را قبول ندارد مگر اینکه آن فرد پزشک یا جراح متخصص باشد که درآمد او به واسطه رده بالای شغلی تامین کننده معیشت یک ماهش باشد.

فتح اله بیات در گفت وگویی، اظهار کرد:امروزه کارگران با بیش از 8 ساعت کار و دریافت پایه حقوق ناچیز از عهده تامین حداقل های زندگی برنمی آیند و معاش خود را به سختی می گذرانند؛ به نحوی که اگر کارگری اضافه کاری نداشته باشد و یا مستاجر باشد و شغل دومی برای خود پیدا نکند قادر به ادامه زندگی نیست چون حقوق و دستمزدی که می گیرد به سختی تا پانزدهم برج او و خانواده اش را تامین کند.

وی با انتقاد از تعریف یک ساعت کار در هفته به عنوان شغل، گفت:مرکز آمار باید اعلام کند که یک ساعت کار در هفته را بر چه مبنایی شغل تعریف می کند و آیا دستمزدی که در این ساعت به دست می آید می تواند معیشت ماهانه فرد و خانواده او را تامین کند؟

بیات ادامه داد:آنچه مهم است این یک ساعت شغل باید در جایی ثبت شده باشد مثلا در سازمان تامین اجتماعی بیمه آن ثبت شود و به عنوان یک شغل قانونی در چارچوب قانون کار و تحت پوشش بیمه قرار داشته باشد مگر آنکه شغل کاذب یا غیر قانونی باشد که با یک ساعت کار زندگی یک ماه فرد را تامین کند.

بیات گفت:اطمینان دارم فردی که با یک ساعت کار در هفته شاغل محسوب شود کارگر نیست و قطعا در رده بالای شغلی نظیر جراح و متخصص یا مشاور مالی و تجاری قرار دارد.

وی در پایان با بیان اینکه نمی توان این مساله را تعمیم داد و عمومی کرد، افزود:جامعه آماری مدنظر مرکز آمار باید به دقت تفکیک شود که در گروه تجار و بازرگانان است یا در گروه پزشکان و متخصصان.

شغل پردرآمد فقط با هفته ای یک ساعت کار!

شغل پردرآمد فقط با هفته ای یک ساعت کار!
3.88
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 6 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف