نمناک اخبارجامعه بازداشت مامور پلیس برای شلیک اشتباهی گلوله در تهران نو
شلیک اشتباهی گلوله ، شلیک اشتباهی گلوله در تهران نو
مأمور پلیس که در جریان دستگیری متهمی در محله تهران نو با شلیک اشتباهی گلوله او را به قتل رسانده بود توسط بازپرس جنایی بازداشت شد.
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1394

بازداشت مامور برای شلیک اشتباهی گلوله

اواخر فرودین سال 91 تیم جنایی تهران در جریان مرگ پسر جوانی در بیمارستان قرار گرفت. در بررسی های اولیه مشخص شد پسر جوان از اهالی محله تهران نو است که چهارم فروردین با شلیک مأمور پلیس در عملیات تعقیب و گریز مجروح و 25 روز بعد فوت کرده است. با مشخص شدن علت مرگ، تحقیقات از گروهبان 19 ساله پلیس به عنوان مأمور شلیک کننده آغاز شد.

مأمور جوان در بازجویی ها گفت:در کیوسک پلیس محله تهران نو بودم که از طریق مرکز اعلام شد تعدادی اراذل واوباش در پارک اقاقیا در حال عربده کشی هستند. با موتور به محل رفتم. سه پسر جوان که سوار خودرو پژو 206 بودند با شمشیر در حال عربده کشی بودند. برای دستگیری آنها وارد عمل شدم که فرار کردند. از مرکز تقاضای کمک کردم و به تعقیب آنها پرداختم. با رسیدن نیروی کمکی دقایقی بعد با سه پسر جوان درگیر شدیم من سلاح ام را به سمت یکی از آنها گرفتم و آن را مسلح کردم و فراموش کردم آن را به وضع عادی برگردانم. علی فرار کرد اما موفق شدیم دو نفر دیگر را دستگیر کنیم. یکی از متهمان ادعا کرد علی با یکی از اهالی محل اختلاف داشت و آن روز برای انتقام به مغازه او رفته و عربده کشی کردیم.

مأمور جوان ادامه داد:دقایقی بعد متوجه مخفی شدن علی پشت خودروی نیسانی شدیم که او را دستگیر کرده و به کلانتری بردیم. بعدازآن من به مرخصی عید رفتم و همکارانم نیز متوجه تیر خوردن او نشدند تا اینکه ساعتی بعد هنگام تحویل متهم به پایگاه پلیس امنیت، آنها متوجه اصابت تیر به کمر علی شدند و او به بیمارستان منتقل شد و 20 روز بعد جانش را از دست داد.

در ادامه با تشکیل کمیسیون ویژه، افسر پلیس 20 درصد، نیروی انتظامی به علت بازرسی نکردن متهم و استفاده از پلیس گشت باسابقه کمتر از دو سال 60 درصد، پزشکان 5 درصد و متوفی 15 درصد مقصر شناخته شدند. با گذشته بیش از سه سال از مرگ پسر جوان، احمد بستان زاده بازپرس جنایی تهران روز گذشته با انجام تحقیقات تخصصی افسر پلیس را به علت تخلف در شلیک به متهم بازداشت کرد.

گفتنی است روز دوشنبه نیز مأمور کلانتری جوادیه تهران پارس که پنجشنبه گذشته در عملیات تعقیب و گریز پسر جوانی را که مظنون به سرقت بود با شلیک گلوله به قتل رسانده بود به علت تخلف در شلیک توسط بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی بازداشت شد.

بازداشت مامور پلیس برای شلیک اشتباهی گلوله در تهران نو

بازداشت مامور پلیس برای شلیک اشتباهی گلوله در تهران نو
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 15
برگرفته از جام جم - /م
این مطلب مفید بود ؟ 12 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف