نمناک سبک زندگیکار و زندگی شناخت شخصیت با هندسه
شناخت شخصیت ، هندسه
در این تست شناخت شخصیت افراد توسط اشکال هندسی صورت می گیرد در واقع با این تست روانشناسی که پیش روی شما قرار دارد با توجه به انتخابتان به سرعت به شما نشان می دهد در زندگی چه جور آدمی هستید...

 شناخت شخصیت

این تست برای ارزیابی افراد نسبت به موقعیت شغلی شان کاربرد دارد. مثلا اگر شما به شدت علاقه مندید که یک کار خاص و اصولی را انجام دهید فردی که مربع را انتخاب می کند می تواند همکار توانای شمادر انجام امور کاری باشد.همچنین این افراد برای کار در دوایر حسابرسی هم کاملا مناسبند چون کارهای این افراد با اصول و برنامه ریزی خاصی پیش می رود و مثلا برای انتخاب منشی بهترین گزینه می باشد چون با خصوصیات خود نظم خوبی به دفتر شما می بخشد.

منحنی؛ خلاق و هنرمند

 خلاقیت در این قبیل افراد موج می زند و اغلب اوقات کارهای جدید و متفاوتی را ارائه می دهند. نظم و ترتیب برای شان کسالت آور است و اگر تکلیف را برای آنها در نظر بگیرید، ایده های خوب و مشخصی را برای آنها ابداع می کنند. زمینه های هنری مختلفی در این افراد دیده می شود و می توانند در هنر پیشرفت خوبی داشته باشند. به همین دلیل اگر می بینید که به شکل های خط کشی شده هندسی علاقه ای ندارید و اشکال منحنی را می پسندید باید بدانید محدودیت خلاقیت شما را نابود می کند. پس سعی کنید از این ویژگی برای رشد و پیشرفت تان بهره ببرید و خودتان را محدود نکنید. در صورتی که می بینید افرادی مایل به کارهای خلاقانه نیستند با آنها همکاری نداشته باشید؛ چون احتمال دارد دلزدگی و کسالت بار بودن آنها به شما هم منتقل شده و انگیزه تان برای خلاقیت نابود شود.
 

مستطیل؛ عاشق نظم و ترتیب

اصولگرایی مشخصه بارز این افراد است. آنها نیز نظم و ترتیب را دوست دارند ولی آن را بیشتر از طریق سازماندهی های دقیق اجرا می کنند. به طور مثال ممکن است برای انجام کارها جدول زمان بندی درست کنند و بدانند در هر ساعت از روز قرار است چه کاری را دقیقا انجام دهند.

این امر سبب می شود که راه های مناسبی را انتخاب و همه قواعد و مقررات را بررسی کنند. اگر وظیفه ای را به این اشخاص محول کنید، ابتدا آن را به خوبی سازماندهی می کنند تا اطمینان یابند که به طور اصولی اجرا خواهد شد. نکته مهم اینجاست که گاهی گروهی از این افراد برای ایجاد نظم و ترتیب بیشتر از والد درون شان کمک می گیرند و مدام به دیگران دستور می دهند. این کار ممکن است با ناراحتی اطرافیان همراه شود و محبوبیت عاشقان نظم و ترتیب را کم کند. از این رو بهتر است با رفتاری بالغانه چنین درخواستی را از اطرافیان داشته باشید و مدام امر و نهی نکنید. 
 
شناخت شخصیت

شخصیت شناسی با اشکال هندسی 

 

دایره؛ اجتماعی و خوش مشرب

چنین افرادی اجتماعی و خوش صحبت هستند، هیچ لحن خشنی ندارند و امور را به وسیله صحبت کردن درباره آنها تحت کنترل خود درمی آورند. ارتباطات اولین اولویت آنها در زندگی است. مطمئن باشید اگر وظیفه ای به آنها محول شود، آنقدر درباره آن صحبت می کنند تا هماهنگی لازم ایجاد شود. این را هم بدانید که دایره یکی از کامل ترین اشکال هندسی است و افرادی که این شکل را انتخاب می کنند میل به کمال طلبی هم در آنها دیده می شود. بیشتر دوستداران این شکل هندسی افرادی برونگرا هستند و در موقعیت های مختلف سعی می کنند خودشان را فعال و پرانرژی نشان دهند. بهتر است به آنها اجازه دهید خودشان را نشان دهند و فرصت صحبت کردن را در اختیارشان قرار دهید. 
 
 

 مثلث، هدف گرا و با برنامه

اشخاصی که شکل مثلث را انتخاب می کنند، هدف گرا هستند. آنها از برنامه ریزی قبل از انجام کارها لذت می برند و به طرح موضوعات و برنامه های بزرگ و بلند مدت تمایل نشان می دهند اما ممکن است جزییات را فراموش کنند.

اگر کاری را برعهده آنها بگذارید، ابتدا هدفی را برای آن تعیین و سپس با برنامه ریزی کار را آغاز می کنند. این طرز فکر سبب می شود رسیدن به هدف برای دوستداران مثلث نسبت به سایرین ساده تر باشد. نکته دیگر این است که به مثلث دوستان توصیه می شود اهداف شان را به سه دسته بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت تقسیم کنند تا دستیابی به آنها ساده تر باشد و با شکست و ناکامی همراه نشود. 
 

 مربع؛ آرام و محافظه کار

افرادی که شکل مربع را انتخاب می کنند کسانی هستند که در یک محیط پایدار بیشترین احساس آرامش را دارند و مسیر کارهای شان کاملا واضح است. چنین اشخاصی محافظه کارند و دوست دارند همه چیز مرتب و منظم باشد. بی نظمی دشمن آسایش و راحتی این افراد است و وقتی از خط کشی های زندگی خارج می شوند، اعصاب شان به هم می ریزد.

این افراد وظیفه شناس هستند و اگر کاری را به آنها محول کنید، آنقدر روی آن وقت می گذارند تا تمام شود؛ حتی اگر کاری تکراری و طاقت فرسا باشد و مجبور شوند به تنهایی آن را انجام دهند؛ بنابراین همیشه می توانید روی مسئولیت پذیری آنها حساب کنید و کارهای حساس را روی دوش شان قرار دهید. نگران نباشید، از عهده انجام هر کاری برمی آیند.
 

این تست چه کاربردی دارد؟

این تست برای ارزیابی افراد نسبت به موقعیت شغلی شان کاربرد دارد یا به منظور پی بردن به این نکته که اشخاص مختلف تا چه حد می توانند با هم کار کنند.

اگر شما به شدت علاقه مندید که یک کار خاص و اصولی را انجام دهید یک فرد مربع دوست می تواند همکار خوبی برای تان باشد. همچنین اینگونه افراد برای کار در دوایر حسابرسی هم کاملا مناسبند.

اگر کارها نیاز به سازماندهی گروهی داشته باشد، مثلث دوستان در پیشبرد فعالیت ها موفق خواهند بود. این افراد می توانند مجری خوبی باشند چون اهداف را مشخص و اطمینان می یابند که دستیابی به آنها ممکن است.

برای هر نوع ارتباطات حضوری افرادی که دایره را انتخاب می کنند، بهترین هستند. آنها می توانند یک کارمند خوب، مسئول پذیرش یا فردی باشند که به مشتریان خود خدمات مناسبی را ارائه می دهند.

بالاخره افرادی که شکل مورد علاقه شان منحنی است، همیشه ایده های تازه دارند و به طور مثال برای کار در شرکت های تبلیغاتی مناسبند و می توانند از پس کارهای هنری به خوبی بربیایند و در این زمینه به موفقیت های چشمگیری برسند. بدترین کار این است که چنین افرادی در یک اداره کار اداری روزمره ای را دنبال کنند. در این صورت امکان پرورش خلاقیت از آنها گرفته شده و رضایت شان از زندگی کاهش می یابد؛ چون هر روز کاری را انجام می دهند که با ویژگی های شخصیتی شان در تضاد است.

به طور کلی افرادی که سه شکل اول یعنی مربع، مستطیل و مثلث را انتخاب می کنند در جهت مسیر ویژه در حرکت هستند و کارها را به طور منطقی و اصولی انجام می دهند ولی ممکن است خلاقیت کمی داشته باشند.

اما گزینش دایره و منحنی نشان دهنده خلاقیت و برونگرایی است. چنین افرادی به موقعیت های جدید و سایر افراد دسترسی پیدا می کنند ولی چندان اصولگرا و قابل اعتماد نیستند. 

شناخت شخصیت با هندسه

شناخت شخصیت با هندسه
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از برترین ها/ی
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف