نمناک سرگرمیگوناگون شناسایی افراد صدها سال بعد از مرگ! + تصاویر
شناسایی افراد ، نشانگرهای منحصر به فرد پروتئین در مو
دانشمندان موفق به کسب نشانگر های منحصر به فرد پروتئین در مو شدند که در کنار مشخصه های دیگر می تواند برای شناسایی افراد مورد استفاده قرار گیرد

شناسایی افراد حتی پس از 250 سال پس از مرگ

از آنجایی که پروتئین های مو در دی ان ای از ثبات و پایداری بیشتری برخوردار هستند، از این روش می توان برای شناسایی انسان های باستانی و حل رمز و رازهایی که در دراز مدت فراموش شده استفاده کرد.

تجزیه و تحلیل دی ان ای معمولا برای شناسایی افراد در علم پزشکی قانونی و باستان شناسی استفاده می شود زیرا دی ان ای منحصر به فرد است.

با این حال، دی ان ای به راحتی تخریب می شود و این روش عملا در دراز مدت بی فایده و ناکارآمد است.

یک تیم به رهبری "گلندن پارکر" از آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور در کالیفرنیا، در تلاش برای غلبه بر این مشکل بررسی کردند که آیا پروتئین موجود در موی انسان می تواند ابزار دیگری برای شناسایی افراد را ارائه دهد یا خیر.


شناسایی افراد

نشانگر های منحصر به فرد پروتئین در مو

محققان در این پژوهش بدن چند انسان مومیایی شده را مورد بررسی قرار دادند که همگی در حدود 250 سال سن داشتند.

در این پژوهش مشخص شد که پروتئین های موجود در موی این انسان ها با گذشت این همه سال هنوز تخریب نشده و همچنان پایدار هستند.

آنها این نمونه ها را همراه با نمونه موی 76 انسان اروپایی، آمریکایی و آفریقایی تبار مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

این تیم در مجموع موفق به یافتن 185 نشانگر پروتئین مو شدند، که به باور آنها ممکن است برای ارائه یک الگوی منحصر به فرد برای یک فرد و اینکه بتوان آن فرد را در میان جمعیت یک میلیونی تشخیص داد، کافی باشد.

این روش جدید می تواند در کمک به کارکنان پزشکی قانونی برای یافتن سرنخ هایی از افراد مجرم موثر باشد همچنین به باستان شناسان برای شناسایی بقایای پر رمز و رازی که از گذشته به جا مانده است کمک کند.

این پژوهش در Plos One به چاپ رسیده است.

شناسایی

شناسایی افراد

شناسایی افراد بعد از مرگ آنها

شناسایی افراد صدها سال بعد از مرگ! + تصاویر

شناسایی افراد صدها سال بعد از مرگ! + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از نیک صالحی/ک.ک
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف