نمناک اخبارجامعه شناسایی زن قمه زن میدان شهدا در ماجرای فیلم رستاخیز
زن قمه زن ، قمه زنی زن
سخنگوی ناجا از شناسایی زن قمه زن در میدان شهدا که در اعتراض به نمایش فیلم رستاخیز حضور داشت خبر داد.
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1394
بازدید : 19,830 نفر

شناسایی زن قمه زن میدان شهدا

سعید منتظر المهدی در خصوص پرونده فیلم قمه زنی یک زن در اعتراض به اکران فیلم رستاخیز گفت:در حال حاضر پرونده ای در این خصوص در نیروی انتظامی تشکیل شده و پلیس برای بررسی موضوع واردشده است و تاکنون تعدادی از این افراد که فیلمشان نیز منتشرشده بود دستگیر شدند و زنی که در آن فیلم اقدام به قمه زنی می کرد شناسایی شده است.

سعید منتظرالمهدی 
 
بنابراین گزارش:بعدازاین تجمع بحث برانگیز کلیپی در فضای مجازی منتشر شد که زنی را در حال قمه زنی مقابل سینما شکوفه نشان می داد. اقدامی مذموم که با واکنش محافل مذهبی مواجه شد.

مشروح سومین نشست سخنگوی ناجا را ملاحظه می فرمائید.
سردار سعید منتظرالمهدی در سومین نشست خبری سخنگوی نیروی انتظامی به شایعه قتل دو سارق توسط پلیس در شمال غرب پایتخت پرداخت و اظهار داشت:چندی پیش این خبر در سطح جامعه منتشر شد که دو سارق در شمال غرب پایتخت توسط پلیس به قتل رسیدند که با بررسی هایی که انجام دادیم دیدیم چنین خبری نیامده است؛ همچنین رئیس پلیس پایتخت نیز چنین خبری را تائید نکرد و متأسفانه بعد از بررسی ها دریافتیم که این خبر شایعه ای بیش نبوده است.
 
سردار منتظرالمهدی به بیان این قبیل شایعات در شبکه های اجتماعی اشاره و تصریح کرد:شایعه جرم تلقی می شود و بنا بر ماده 698 مجازات اسلامی و ماده 18 جرائم رایانه ای، هرکسی که ماجرایی را به کذب جهت تشویش اذهان و گمراه کردن افراد منتشر کند علاوه بر حبس، جریمه نقدی می شود.
 
وی گفت:متأسفانه افرادی به دنبال این هستند که در کانون توجه قرار گیرند و افرادی هم که خبر را می شنوند به دلیل هیجان کاذب از سر دلسوزی و ناآگاهانه اخبار را ارسال می کنند که به این شایعات دامن می زنند.
 
سخنگوی ناجا به بازخوانی دو پرونده سرقت در مشهد پرداخت و بیان داشت:تمام سارقانی که از بانک های مشهد سرقت کرده بودند دستگیر شدند.
 
منتظرالمهدی به یکی از این پرونده ها اشاره و بیان داشت:دریکی از این سرقت ها سارق فردی بود که با موتورسیکلت برای سرقت به بانک رفته بود و هنگام رقت کلید را در داخل جا می گذارد، هنگام خروج از بانک یکی از مراجعه کنندگان بانک، آقای دزد را صدا می زند و به او یادآوری می کند کلیدش را جاگذاشته و متأسفانه لحظات و ثانیه هایی را که برای رسیدن پلیس حیاتی بوده از بین می برد که ما به شهروندان توصیه می کنیم که اگر مانعی ایجاد نمی شود حداقل تسهیلاتی برای آنها فراهم نکنند.
 
معاون اجتماعی نیروی انتظامی به سرقت 4 کیلو طلا پرداخت و افزود:فردی 55 ساله و طلاساز برای انتقال 4 کیلو طلا آنها را در یک کیف گذاشته و به راحتی در صندلی عقب خودروی خود جا می دهد و راکبین موتورسوار نیز به راحتی کیف را سرقت می کنند که در ردپای اولیه شاگرد 34 ساله طلاساز که 16 سال در آن طلاسازی کار می کرده به عنوان یکی از مضنونان شناسایی می شود.
 
وی 3 مؤلفه اثرگذار در سرقت را سرعت، فرصت و سهولت عنوان و تصریح کرد:دزدها فقط سرعت دارند و شهروندان باید جلوی فرصت و سهولت را بگیرند که اگر این امر محقق شود دو سوم سرقت ها کاهش می یابد.
 
منتظرالمهدی افزود:برای حل این گونه مشکلات، آسیب ها و سرقت ها باید در برخورد با آنها اجتماعی شدن مبارزه با سرقت را در دستور کار همه قرار دهیم.
 
دستگیری کلاهبردار 5 میلیارد تومانی در استان البرز
 
این مقام ارشد ناجا به پرونده دیگری در استان البرز پرداخت و گفت:همکاران ما در پلیس البرز روز گذشته فردی را که حدود 5 میلیارد تومان از حساب کاربران یکی از بانک ها برداشت کرده بود شناسایی و دستگیر کردند.
 
وی خاطرنشان کرد:یکی از کارکنان این بانک با افتتاح حساب و سند سوری 5 میلیارد تومان از حساب مشتریان برداشت کرده بود که با بررسی های انجام شده وی به همراه 2 تن از همدستانش دستگیر شد.
 

مانتوفروشی ها حق فروش مانتوهای شیشه ای را ندارند

 
سردار سعید منتظرالمهدی در ادامه سومین نشست خبری سخنگوی ناجا در پاسخ به پرسشی درمورد پلمپ مانتوفروشی هایی که مانتوهای شیشه ای را عرضه می کنند اظهار داشت:مانتوفروشی ها حق فروش چنین مانتوهایی را ندارند و اگر کسانی می خواهند این مانتوهای شیشه ای و حریر را به عنوان لباس مجلسی به کار برند این دست لباس های باید در مغازه های لباس مجلسی به فروش برسد.
 
وی گفت:این مسائل تحت نظر اتحادیه مربوطه است که بنا به درخواست صنف مربوطه و اخذ مجوز قضایی ناجا به آنها کمک می کند؛ همانطور که در تهران شاهد پلمپ شدن تعدادی از این مغازه ها هستیم
 

اشتغال زنان در صنف ها را قانون گذار مشخص می کند

 
سخنگوی ناجا در پاسخ به دیگر پرسشی در مورد اینکه اشتغال زنان در کدام صنف ها ممنوع است و وضعیت اشتغال زنان در قهوه خانه ها و کافی شاپ ها چگونه است، گفت:حضور در مشاغل را قانون گذار مشخص می کند که در کدام صنف ها می تواند فعالیت کنند.
 

عامل آتش سوزی ارومیه قاتل 15 سال پیش بوده است

 
منتظرالهمدی در ادامه در مورد انفجار بمب در ارومیه اظهار داشت:موضوع بر اثر کدورت شخصی و کینه دیرینه بوده که فردی یک نارنجک جنگی را در داخل کتابخانه ای پرت کرده و باعث کشته شدن یک نفر و زخمی شدن دو نفر می شود که بلافاصله کمتر از دو ساعتت شناسایی و دستگیر می شود که در اثنای این درگیری ماجرای دو قتل دیگر که در 15 سال گذشته انجام شده بود مشخص می شود و معلوم می شود که همین فرد دستگیرشده این قتل ها را انجام داده است.
 
معاون اجتماعی ناجا در پاسخ به سوالی درمورد تردد موتورسیکلت ها در شهر اظهار داشت:حدود 3.5 میلیون موتورسوار در پایتخت داریم که هرکدام 6 برابر خودروها آلودگی تولید می کنند که در حدود 21 میلیون خودرو آلودگی ایجاد می کنند.
 
وی ادامه داد:در منطقه 12 شهرداری تهران پلیس راهور فاتب طرحی را اجرا کرده که به واسطه آن ساماندهی مقررات و نحوه تردد موتورسیکلت در شهر را به اجرا گذاشته است که به اذعان رئیس پلیس راهور فاتب 80 درصد مشکلات این محدوده حل شده که ان شاءالله اگر این طرح خوب اجرا شود در معابر دیگر نیز آن را اجرا خواهیم کرد.
 

تنها یک سایت همسریابی مجوز دارد

 
سعید منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی در پاسخ به سؤالی مبنی بر مجوز سایت های همسریابی گفت:هیچ سایت همسریابی مجاز و دارای مجوز مگر سایت همسرگزینی بر اساس همسان گزینی مربوط به مؤسسه تبیان وجود ندارد. ضمن اینکه صدور مجوز فعالیت سایت های همسریابی بر عهده سازمان جوانان وزارت ورزش و جوانان است.
 
وی افزود:700 سایت فعال در زمینه همسریابی وجود داشت که شناسایی شدند و با آنها برخورد شد. به یک مجرم اینترنتی که به وسیله سایت های همسریابی زنان را شناسایی و از آنها اخاذی می کرد، دستگیر شد، ولی اثرات روحی و روانی این اقدامات از جان قربانیان هیچ گاه خارج نمی شود.
 
منتظرالمهدی توصیه کرد:افراد جوان و نوجوان در تله های فیشینگ گرفتار نشوند و در زمان مقتضی تله فیشینگ و راه های گرفتار نشدن در این تله ها را عنوان خواهند کرد.
 

شناسایی زنی که در میدان شهدا قمه زد

منتظرالمهدی در رابطه با حاشیه های اکران فیلم رستاخیز مانند حادثه میدان شهدا که فیلم آن منتشر شد و زنی قمه زد، گفت:پرونده ای در این خصوص تشکیل شده است و نتیجه آن پس از پایان تحقیقات اعلام می شود، ضمن اینکه خانم موردنظر شناسایی شده است.

 
سخنگوی نیروی انتظامی در رابطه با سؤالی در خصوص تخریب یک مسجد اهل سنت در شمال غرب تهران و اخبار متناقض در این رابطه گفت:این مسجد ساختمان 4 طبقه ای بوده است که تغییر کاربری داده بوده و شهرداری باید در رابطه با آن بر اساس ماده 100 ورود می کرده است، ضمن اینکه یگان ویژه و هیچ عضوی از اعضای نیروی انتظامی در کار تخریب حضور نداشته اند، بلکه شرکت انتظام زیر نظر شهرداری است که حضورداشته است.
 
وی در رابطه با مجسمه های ربوده شده و پیگیری این موضوع گفت:مسئولیت ربوده شدن این مجسمه ها با نیروی انتظامی نیست؛ چراکه هر مجسمه مسئولی دارد که به آن رسیدگی می کند، ضمن اینکه هیچ شکایتی از طرف سازمان ها به پلیس ارائه نشده است تا توسط پلیس پیگیری شود، ضمن اینکه ما در رابطه با این سرقت ها به سرنخ هایی پیداکرده ایم. ضمن اینکه این مجسمه ها ذوب می شوند و به مجسمه هایی از جنس خود تبدیل می شوند.
 

فیلتر شدن تلگرام بر عهده نیروی انتظامی نیست

 
وی در رابطه با سؤالی در رابطه با فیلتر شدن تلگرام نیز گفت:فیلتر شدن تلگرام و هرگونه تصمیم در خصوص فعالیت این اپلیکیشن ها در حوزه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه حوزه قضائیه است که 11 عضو حقوقی و 2 عضو حقیقی دارد که نیروی انتظامی یکی از اعضای تأثیرگذار آن است و تاکنون هیچ گونه تصمیمی از آنجا به نیروی انتظامی ابلاغ نشده است.
 
سعید منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی در رابطه با بحث سرباز تکنسین ها و خدمت کردن آنها به عنوان سرباز تکنسین گفت:بر اساس قانون، درصورتی که بتوان نیروهای مسلح لطمه نخورد، می توان سرباز را در اختیار وزارتخانه قرارداد و این سرباز تکنسین ها نیز می توانند در زمره همین سربازان قرار داشته باشند که این موضوع منوط به موافقت ستاد کل نیروهای مسلح است.
 
وی در رابطه با سؤالی در خصوص بد پوششی مردان گفت:پوشش هنجاری اجتماعی است و همگان باید به پوشش خود در این راستا توجه کنند، چراکه پوشش نشانه شخصیت است و صد سال پیش عاملی بود که بر اساس آن که هرکسی بالنگ و زیرشلواری به خیابان می آمد جریمه می شد، ما اکنون جریمه نمی کنیم، از آنان درخواست داریم خودشان رعایت کنند ولی چنانچه هنجارشکنی کنند، طبق قانون با آنان برخورد می شود.
 

اقدامات ناجا در ممسنی با دستور قضایی بوده است

 
وی در خصوص حادثه ممسنی گفت:هر اتفاقی که در آنجا صورت گرفت و نیروی انتظامی انجام داد، بر اساس دستور قضایی بوده است و ما به عنوان ضابط قضایی باید دستور قضایی را اجرا کنیم و به نظر من کمی خویشتن داری خانم دکتر در این حادثه نیز هیچ مشکلی در پی نداشت و در لحظات اول، مشکلات حل می شد.
 
وی تصریح کرد:فرمانده نیروی انتظامی برای بررسی موضوع، تیمی را اعزام کردند و با دکتر مربوطه نیز گفت وگو شده است، ولی این موضوع همچنان در حال بررسی است و در صورت مشخص شدن نتایج بررسی، اعلام می شود.
 
وی در رابطه با سؤالی مبنی بر اینکه آیا خودرو حریم شخصی است یا خیر، گفت:اگر خودرو درجایی باشد که در دید افراد و جامعه نباشد، حریم شخصی است، ولی اگر در انظار عمومی باشد، از شمول قانون حریم خصوصی خارج می شود.
 

با برگزارکنندگان مراسم مختلط در باغ های اطراف تهران برخورد می شود

 
منتظرالمهدی در رابطه با برگزاری عروسی های مختلط در باغ های اطراف تهران گفت:اداره اماکن نیروی انتظامی بر اساس قانون اماکن عمومی، برخورد لازم را در این موارد صورت می دهد و متأسفانه در برخی باغ های شخصی جشن های مختلط انجام می شود که چنانچه چنین مراسمی توسط نیروی انتظامی مشاهده شود و یا گزارش شود، با عاملان آن برخورد می شود و چنانچه سالن های دارای مجوز نیز چنین اقدامی انجام دهند، برخورد قضایی صورت می گیرد.
 

نظارت بر آرایشگاه بر عهده اتحادیه است

 
سعید منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی در رابطه با موضوع طرح نظارت بر آرایشگاه های زنانه و اینکه گویا با چند آرایشگاه برخورد شده است، گفت:نظارت بر این صنوف بر عهده اتحادیه مربوطه است و چنانچه از طرف این اتحادیه، درخواستی از سوی نیروی انتظامی صورت گیرد و شکایتی وجود داشته باشد، نیروی انتظامی به موضوع ورود می کند.
 
نیروی انتظامی برای برگزاری انتخابات مجلس آمادگی دارد
 
وی در رابطه با تمهیدات نیروی انتظامی برای برگزاری انتخابات مجلس نیز گفت:پیش بینی ما در این زمینه مثبت است و این انتخابات در فضایی آرام و دوستانه و البته رقابت آمیز برگزار می شود، اما ما از آمادگی حداکثری برای پیشگیری از وقوع چالش های حداقلی برخورداریم.
 
منتظرالمهدی در خصوص موضوع کنسرت ها و همکاری وزارت ارشاد، نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات در یک کمیسیون گفت:ما بارها اعلام کرده ایم که برای برگزاری کنسرت ها شرط لازم اخذ مجوز از وزارت ارشاد در خصوص محتوای کنسرت ها و شرط کافی، اخذ مجوز از اماکن نیروی انتظامی است و نیروی انتظامی در این خصوص بررسی های ترافیکی و امنیتی را صورت می دهد و به آن پاسخ داده خواهد شد، اما در این کارگروه ذکرشده سه نفره، توافقی به امضا نرسیده است.

زن قمه زن ، شناسایی زن قمه زن فیلم رستاخیز

شناسایی زن قمه زن میدان شهدا در ماجرای فیلم رستاخیز
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 20
برگرفته از سینماپرس، فارس - /م
این مطلب مفید بود ؟ 13 7
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف