شهادت نظامی ایران در حمله داعش

شهادت 15 نظامی ایران در حمله داعش؟ + تکذیبیه

تاریخ انتشار : 12 خرداد 1394کد مطلب : 15648زمان مطالعه : 2 دقیقه
مقام های عراقی گفته اند که دست کم 45 تن از مأموران پلیس عراق در حمله انتحاری داعش در استان الانبار کشته شده اند و این درحالی است که بی بی سی مدعی شهادت 15 تن از مستشاران نظامی ایران در این حمله انتحاری شده اند.

بی بی سی مدعی شهادت 15 تن از مستشاران ایران در جریان حمله انتحاری روز گذشته گروه ترویستی داعش شد.

یک پایگاه پلیس در استان الانبار هدف این حمله ی انتحاری بوده است.
 
حمله داعش
 
مقام های عراقی گفته اند که دست کم 45 تن از مأموران پلیس عراق در حمله انتحاری داعش در استان الانبار کشته شده اند.
 
براساس این گزارش، عاملان انتحاری، سه خودرو بمبگذاری شده را به پایگاهی در منطقه ثرثار کوبیدند. این پایگاه در مسیری واقع شده که شهرهای فلوجه و سامرا را به هم متصل می کند.
 
یک منبع امنیتی در فرماندهی عملیات انبار به بی بی سی گفت که در حمله روز دوشنبه به مقر گردان 3 تیپ 21 پلیس فدرال عراق سه خودروی زره پوش (هاموی) مورد استفاده قرار گرفته است که پیش تر به دست داعش افتاده بود.
این حملات انتحاری در حالی صورت گرفته است که ارتش عراق هم اکنون در حال نبرد با تروریست های تکفیری داعش در استان های الانبار و صلاح الدین است. 
 
شهر سامرا از توابع استان صلاح الدین است.

تکذیب خبر کشته شدن 15 نظامی ایران در عراق

دوشنبه شب برخی از رسانه های غربی با انتشار اخباری مدعی شدند که گزارشات رسیده از عراق، از کشته شدن 15 نیروی ایرانی در جریان حمله انتحاری داعش به یک پایگاه نیروهای پلیس در استان انبار حکایت دارد.

در این ارتباط یک منبع آگاه در سفارت ایران در عراق در گفت وگو با خبرنگار سیاست خارجی ایسنا، اخبار منتشر شده در این ارتباط را تکذیب کرد. بر اساس گزارش های منتشر شده بعداظهر دوشنبه سه عامل انتحاری به وسیله خودروهای خود به یک مرکز پلیس عراق در جنوب غرب سامراء حمله کردند.

رسانه ها اعلام کردند مهاجمان انتحاری، سه خودرو بمبگذاری شده را به پایگاهی در منطقه ثرثار کوبیده اند. این پایگاه در مسیری واقع شده که شهرهای فلوجه و سامرا را به هم متصل می کند.

شهادت 15 نظامی ایران در حمله داعش؟ + تکذیبیه

4.330
این مطلب مفید بود ؟264
برگرفته از پرس تی وی-/ف
وبگردی